za zdradę [kogo? co? ] arcybiskupa[co uczynił król? ] obcięcie członków zastosował
Czyżby kolega oskarżył Galla Anonima o to , że dla gramatyki wypatroszył pojęcie "zdrady" i uczynił je wyrażeniem fruwającym w powietrzu? Czy to możliwe by ten Gall uczył się łaciny w Oxfordzie?
Czyżby kolega oskarżył Galla Anonima o to , że dla gramatyki wypatroszył pojęcie "zdrady" i uczynił je wyrażeniem fruwającym w powietrzu? Czy to możliwe by ten Gall uczył się łaciny w Oxfordzie?
Biskup Stanisław zdradził króla Bolesława - i to jest fakt. Nie wiem o co chodzi z tym pojęciem fruwającym w powietrzu - opowiedzenie się poddanego przeciw monarsze jest zdradą. łaciny może i się w Oxfordzie nie uczył, ale odmiana rzeczowników w III deklinacji to podstawa. Nie ma powodu, by podważać stosowność zastosowania tej formy, bo ona świetnie wpisuje się w logikę wydarzeń.
Żeby uznać Twoją teorię musielibyśmy:
1. Przyjąć, że list Paschalisa był adresowany do bp. Marcina - co akurat nie jest niemożliwe.
2. Odrzucić w całości przekaz Kadubka - a tego zrobić nie można.
3. Założyć, ze Gall Anonim, twórca najważniejszej dla sprawy kroniki, był półanalfabetą.
Ponadto musiałbys udowodnić, że Paschalis II miał Marcina za schizmatyka.
Proszę o podanie datacji listu Hildebranda do Bolesława Szczodrego.
Raptis: Po pierwsze, 18 z 50 punktów które możesz uzyskać dostajesz za wypracowanie. To naprawdę sporo (36%), więc warto ćwiczyć.
Po drugie, ktoś pisze, że poziom rozszerzony jest niewiele trudniejszy od podstawowego. Większej bzdury dawno nie słyszałem - wystarczy wejść na stronę OKE np. http://oke.waw.pl/?go=page&id=244 i pobrać zeszłoroczne arkusze żeby się przekonać. Ponadto - uwaga - kryteria oceniania wypracowania i wypowiedzi ustnej są bardzo różne dla każdego z poziomów.
Po trzecie, repetytorium dla poziomu rozszerzonego dowolnego wydawnictwa z wielkiej trójki (Pearson-Longman, Oxford, Cambridge University Press) będzie OK. Express Publishing też jakieś ma, ale nie sprawdzałem, czy się nadaje. Jeśli masz kłopot z jakimiś zagadnieniami gramatycznymi, to zajrzyj do gramatyki Murphy'ego - http://www.cambridge....asp?id=2500613 i wszystko jasne.
myśle nad kupieniem repetytorium j. ang, nie wiem które wybrać... myśle gł. nad maturą, bo niestety w mojej klasie są podstawy ang. a kierunek niemiecki... nie zanosi sie na stworzenie maturalnej grupy
tyle, że jeszcze nie wiem co będe zdawać rozszerzone (ang/niem).. nie będe sie rzucać na chama, bo sie przejade :[ chodzi mi o dobre ćwiczenia, dużo przydatnych słówek, objaśnień (gramatyki itd) :P tak jak w repetytorium z niemieckiego np. p. rostek (kto zna)
no i powiedzmy, że chce aby w przyszłości to był mój "drugi ojczysty język"
co moge to czerpie z neta - ale on jest usiany błędami
trudno mi ocenić aktualną wiedze... mam codziennie kontakt z tym językiem od paru lat (komputer, fora int., słowniki, dużo seriali z ang. dubbingiem)
nie moge powiedzieć "zaawansowany" ale też nie "dno" i podstawówka, słomiany zapał - lubie ten język a co lubie to błyskawicznie sie ucze... dużo rozumiem, ale za mało mówie i pisze na mniej "stereotypowym" poziomie :heu:
dlatego chce sie samodzielnie "odbić", ćwiczyć na własną ręke a nie brać na ostatnią chwile
wiem że są: oxford, longman, macmillan....
chyba najbardziej pozytywnie wyrażają sie o macmillanie
longmana mam chyba podręcznik do szkoły - jedyne co moge podrasować to nieliczne słówka :), tyle że to podręcznik dla upośledzonych =P jesteśmy po etapie stopniowania a i tak cała grupa dostała z tego... jedynki... (imo nie wina nauczycielki)
soooł, maturzyści i studenci? ;)
Ja do gramatyki mogę polecić Grammarway 4 z Express Publishing + Oxford Practice Grammar z Oxford University Press.
Jednak moim zdaniem mi najbardziej przydały się notatki ze szkoły, mieliśmy świetną nauczycielkę czego rezultatem były 92% z rozszerzonej.
Generalnie wydawnictwa Oxfordu można spokojnie polecić.
Ten post był edytowany przez andrek dnia: 14 Wrzesień 2009 - 19:18
native-speaker: native- rodzimy, ojczysty; speaker - mówca
u nas w szkole jest to facetka (Lucy), która studiawała na Oxfordzie i przyjechała do Polski żeby prowadzić konwersacje z dziećmi z klas z rozszerzonym angielskim, aha i nie zna polskiego, więc zanim coś do niej powiesz musisz sie zastanowic 3 razy czy to jest poprawnie gramatyczne, bo jak bedzie niepoprawnie to cie nie zrozumie
Potrzebne wam sa jakieś książki do szkoły? Może akurat ktoś ma takie z naszego forum, które są wam potrzebne? Możemy się wymieniać lub kupić od kogoś
Ja mam do sprzedania :
fizyka, 1 gim-Spotkania z fizyką cz.1,podręcznik (nowa era)
angielski -Access 2, podręcznik (mam jeszcze Grammar i workbook), (Express Publishing)
polski,1 gim.-Świat w słowach i obrazach 1,podręcznik (WSIP)
polski-Gramatyka i stylistyka 1
matematyka,1 gim.-Matematyka 1 (Matematyka z +)
religia,1 gim.-Szukam was 1 (WAM)
geografia-Planeta Nowa 1,podręcznik ćwiczenia (nowa era)
historia,1 gim.-Śladami przeszłości 1 (nowa era)
~
angielski-Winners, Student's Book 1 (Oxford)
przyroda-Atlas do przyrody
technika-Technika na co dzień 2 (WSIP)
nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności... Biedny Oxford, na wszystkich logach swojego uniwerku mają błędy jeahhhh kolejny na korepetycje!!
jak nie odróżniasz napisu na logach od nazwy zawartej w tekście gdzie konkretyzujemy o jaki dokładnie uniwersytet nam chodzi. Koooolego zrób z tym coś... przerabiałam to z uczniami z Liceum, to nie jest jakaś zaawansowana gramatyka xD 1. o Tobie a nie o Ciebie miało być "do Ciebie" ale jak komuś argumentów brakuje to się literek zaczyna czepiać.
Pracowałam w kilku szkołach i z kilkoma podręcznikami. Na moim terenie najpopularniejsze są podręczniki Longmana. Dobrze znam Snapshot, New Snapshot, Challenges, Energy. Według mnie nich wszystkich najlepszy był New Snapshot (chociaż z częścią Intermediate dzieciaki miały kłopot). W obecnej szkole kilka lat temu były 3 podręczniki: Globtrotter, Click On i Open Doors - każdy z innego wydawnictwa. Ponieważ 1-wsze klasy pracowały na OD zostaliśmy z tym podręcznikiem. 3 lata temu zmieniliśmy go na Adventures (wyd.Oxford) a teraz po woli wprowadzamy jego nową wersję New A. Zamierzam zostać przy tym podręczniku. Dzieciakom się podoba i mi też. Jasny układ, masa słówek - a ciągle jest problem ze słownictwem u uczniów i przejrzyście wyjaśniana gramatyka. Uczeń nieobecny na lekcji sam poradzi sobie ze zrozumieniem tematu.
To jest moja opinia Nikt mi za nią nie płaci
Ja mialam przyjemnosc wspolpracowac z Longman i Oxford, oprocz zestawow dla nauczyciela mozna sobie cos wybrac z listy jak zamowi sie wiecej niz 20 kompletow, zwykle zamawialam ksiazki metodyczne lub gramatyke, ktora mozna kserowac na lekcje. Co jakis czas przychodzi do szkoly reprezentant jakiegos wydawnictwa i przynosi dlugopisy i plakaty, zwykle sluza pozniej jako nagrody pocieszenia w konkursach szkolnych. Poza tym na szkoleniach metodycznych mozna sie niezle oblowic, sprawdzam terminy szkolen na www wydawnictw i jezdze w miare mozliwosci, ost Longman dawal pendrivy, film na dvd, macmillan karty obrazkowe, mam tez pieczatki z napisem Well done, teczke na zamek (wyglada jak ze skory) itp. Mam rade dla nowych nauczycieli by zostawili swoje namiary u przedstawicieli (niewazne czy korzystasz z ich podrecznikow czy nie) i wtedy przychodza zaproszenia do domu czy na maila. W Longmanie jest tez tak, ze jak korzysta sie z ich podrecznikow to 2 razy w roku dostaje sie zestwy cwiczen z flashcardsami czy krzyzowki, mega plakaty.
Szukałam tez ofert w ksiegarniach i znalazlam taka ze oprocz znizki dla uczniow 20% daja dvd dla szkoly przy uzbieraniu 120 ksiazek, a jak 240 to dwa dvd itd Skorzystalam z tej oferty 2 lata temu i mam w swojej pracowni to dvd, filmy zas zdobywam na tych szkoleniach, dwa filmy kupila szkola.
Trzeba sobie jakos radzic, odwazylam sie tez i poprosilam Longman o 10 slownikow do klasy zeby uczniowie mogli korzystac na lekcji, dali 5. ale dobre i to
Teraz wymienie wydawnictwa ktore organizuja szkolenia, jak znacie jeszcze jakies to napiszcie: Longman, Macmillan, Cambrigde, Oxford, MM publications, Express Publishing,Polanglo, WszPWN.
Pozdrawiam i zycze owocnej pracy:D
E tam, repetytorium PWNu...
Bez względu na poziom zrób niebieską gramatykę Murphy'ego (Jak ci nie podpasuje, to spróbuj "A Practical English Grammar", A.J. Thomson & A.V. Martinet, Oxford. Podręcznik i ćwiczenia. Ale i tak radzę najpierw przerobić dokładnie Murphy'ego. W końcu nie chodzi o to, żeby gramatyka była trudna - ma być łatwa i przyjemna, dobrze uporządkowana i pozwalająca dobrze przyswoić materiał.) i czytaj jak najwięcej - mogą być takie lektury uproszczone, odpowiednio dobrane do twojego poziomu znajomości języka. No i jak filmy oglądasz, to bez napisów polskich, ewentualnie z angielskimi jak masz problemy ze zrozumieniem sensu wypowiedzi!
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|