Tak tak, oczywiście, poczułem się pouczony. A nawet lekko się zaczerwieniłem, jaki ze mnie cham i prostak.
Uznaję, że to już wszystko co miałeś do powiedzenia. Zostaniesz odnotowany na kartach history jako prawdziwy człowiek oświecenia, nosiciel kaganka oświaty i w ogóle. Jestem nawet za postawieniem Ci pomnika. może być z granitu. Albo po co pomnik, zostaw komputer i wyjdź na słośce, trole kamienieję pod wpływe naszej gwiazdy wg tego co pisze Tolkien.
Tak swoję drogę - kocham tych wszystkie pyskate pryszczate, anonimowe (prawie) dzieci neo. Chyba przyśćcze się do akcji.
Time to say goodbye...
Admin
Reszę uprzejmie informuję, iż zamykam ten wętek, ale go nie usuwam. może ktoś znajdzi etu jakieś pożyteczne informacje techniczne.
" />Mam już całkowicie dosyć tych moherowych terrorystów!
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title, ... caid=1ab0d
Trzeba zorganizować znów jakiś marsz/demonstrację, jeżeli państwo ich nie usunie siłą! Ładna tablica z granitu jest, jeszcze będzie pomnik na Powązkach, a im k****a mało!
" />Wojna jest częścią bądz konsekwencją polityki.
Moim zdaniem pomniki mordercówi, oprawców powinny zniknąć (lenin, świerczewski) po co ich czcić.
Z drugiej strony jest aspekt pozytywny w Biszczadach w miejscowości gdzie zginął świerczewski, okoliczna ludnosć żyje dzięki temu że stoi tam pomnik.
Cmentarze to inny temat, tym miejscom nalezy się szacunek.
P.S. Pamiętacie jaki był krzyk, gdy rozbierali pomnik żołnierzy radzieckich w parku Poznaskiego? Okazało sie przy okazji, że większość płyt granitowych pochodziła z cmentarza żydowskiego.
" />
">Z drugiej strony jest aspekt pozytywny w Biszczadach w miejscowości gdzie zginął świerczewski, okoliczna ludnosć żyje dzięki temu że stoi tam pomnik.
P.S. Pamiętacie jaki był krzyk, gdy rozbierali pomnik żołnierzy radzieckich w parku Poznaskiego? Okazało sie przy okazji, że większość płyt granitowych pochodziła z cmentarza żydowskiego.
Napewno jeszce stoi? Bo muzeum już dawno zniknęło, nazwa wzgórza "Walter" tez...
W Sieradzu też był taki pomnik ku czci Armii Czerownej przyz placu Kościuszki i przerobili go na pomnik Piłsudskiego; kolumna stoi jak stała zmieniły się tylko płyty z napisami.
A swoją drogą to ciekawe, że pomniki budzą taką emocję a nazwy ulic poświęcone tym samym patronom (np. A. Czerwona) jak się je zmienia to przechodzi to bez echa.
[ Dodano: 10 Maj 2007, 14:37 ]
">Otóż całkiem niedawno - może ze 4 lata temu czy 3 przeniesiono w Skierniewicach tablicę poświęconą "poległym na służbie funkcjonariuszom MO i SB" w pierwszych latach utrwalania władzy ludowej. Taki był napis mniej więcej jak stoi w cudzysłowie. Tablica wmurowana została w kamień przed komendą policji w Sk-cach a także odbyły się przy niej uroczystości typu składanie kwiatków z okazji święta policji w lipcu bodajże... Dopiero po pewnym czasie rozpętała się afera jak zajęły sie tym media że upamiętniono ponownie funkcjonariuszy UB i to tych co zginęli w starciu z grupą WiNu... Dziś przy tej władzy nam panującej chyba by się żaden komendant nie ośmielił na takie upamiętnianie
Był kiedyś na ten temat artykuł chyba w "Biuletynie IPN"
" />Niedowierzanie i gniew - takie były reakcje mieszkańców Ossowa na informację, że 15 sierpnia odsłonięty zostanie tam pomnik bolszewickich żołnierzy.
Co tak szokuje mieszkańców? Pomnik znajduje się naprzeciwko krzyża pamięci ks. Ignacego Skorupki - miejsca śmierci polskiego bohatera. Jakby tego było mało, żołnierzom sowieckim postawiono nagrobek z bardzo drogiego materiału, jakim jest szwedzki granit. Tymczasem polscy mają tylko betonowe przedwojenne krzyże. Ale to nie wszystko. Cyrylicą (nota bene z błędem w nazwie miejscowości: Ołssów) wyryto na pomniku słowa, że sowieci "walczyli o Ossów".
Na formę plastyczną pomnika składają się bagnety i prawosławny krzyż, co - jak zauważają mieszkańcy Ossowa - dziwi, bo przecież bolszewicy nie szli do boju z krzyżem, ale pod sztandarem sierpa i młota. Takiego symbolu jednak na pomniku nie ma.
http://kresy24.pl/showNews/news_id/12582/
Stara Ruda
Leży kilometr od naszej trasy drogą asfaltową. Mała wieś na szerokiej jak okiem sięgnąć polanie. Kilkanaście domów i fermy kołchozowe. Zaraz na skraju lasu, po prawej stronie, na zalesionym pagórku znajduje się porzucony cmentarz z zadbanym ogrodzeniem. Kilka niewysokich pomników z granitu z początku XX wieku, na jednym z nich odczytujemy nazwisko Józefa Obuchowskiego. Pośrodku cmentarzyka stuletni, wysoki, drewniany krzyż o ślicznym artystycznym wykonaniu. Powoli umiera, tak jak umarł ten cmentarz.
[za - http://kresy24.pl/showArticles/article_id/68/ ]
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl