Makowski Mapa

Tematy

biblia

Biblioteka Narodowa od kilku lat odnotowuje spadek liczby użytkowników tradycyjnych czytelni. Bardzo szybko rośnie za to liczba odwiedzających internetowe strony biblioteki - poinformował dyrektor BN Tomasz Makowski.

W 2008 r. BN odwiedziło blisko 154ĂĄ216 czytelników (w 2007 r. było to 166 589, a w 2006 r. 176ĂĄ275 osób), którym w jedenastu czytelniach udostępniono łącznie ponad 600 500 książek (w 2007 r. - 671 700, w 2006 r. - 742ĂĄ271). W 2008 r. zarejestrowano 22ĂĄ880 nowych czytelników (w 2007 r. - 24ĂĄ728 ). Od dwóch lat widać więc niewielki, ale stały spadek odwiedzających tradycyjne czytelnie.

Stale rośnie natomiast liczba odwiedzin na stronach internetowych BN, a przede wszystkim użytkowników zasobów cyfrowych BN, czyli portalu cBN Polona. W postaci elektronicznej prezentowane są tu najważniejsze wydania tekstów literackich i naukowych, dokumentów historycznych, czasopisma, grafika, fotografie, nuty oraz mapy.

W 2008 roku cBN zarejestrowała 6 mln 325 tys. odwiedzin, co stanowi wzrost o 53 proc. w stosunku do 2007 roku (2 mln 945 tys. odwiedzin). Nastąpił także wzrost bezpośrednich wejść na stronę internetową BN. ASZW

PAP - Nauka w Polsce



Celinowa Górka 297m w dzielnicy Jaworzno - Jeleń

Lokalizacja i mapa dojazdu

Dojeżdżamy do niewielkiego rondka, z pomnikiem na środku, w centrum Jelenia (trasa fioletowa, pomarańczowa lub niebieska). Tu kierujemy się na Oświęcim i Chełmek (zielona). Potem zgodnie z mapą wbijamy się w uliczkę prowadzącą do celu, gdzie na końcu zmienia się w drogę gruntową (czerwona). Można samochodem dotrzeć i zostawić go pod wzniesieniem.

Przykłądowa obserwacja

Bardzo szeroka panorama na Beskid od Morawsko - Śląskiego poprzez Żywiecki, Mały do co po niektórych wzniesień Wyspowego i Makowskiego. Możliwość dostrzeżenia wschodniej części Tatr.
Ten post był edytowany przez merti dnia: 24 April 2009 - 23:01



" />Tak jak w temacie. Planuję zakup nowej wykrywki na przyszły sezon i chciałbym znaleźć jakieś ciekawe miejscówki w mojej okolicy. Szukam już dość długo i na razie znajduję dość ogólne mapy. Może niedługo wybiorę się do jakiejś biblioteki i tam poszperam. Najbardziej interesują mnie okoice takich miejscowości jak Karniewo, Maków Mazowiecki, Szelków, Łaś. Jeśli ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o historii tego regionu albo zna jakieś pozycje w literaturze na ten temat to bardzo chętnie się zapoznam.




A co informacji z tych map od ktorych zaczalem - to co znam, jakby sie zgadzalo a inne sprawdze przy okazji.
A porównywałeś może ze "starymi" mapami tych regionów ?

BTW przypomina mi się mapa zdaje się Gorców albo Beskidu Makowskiego PPWK, na której strumień przepływał sobie przez przełęcz.



Spróbuje wrzucić jakąś propozycję, tj zrobić jakiegoś tracka, jak tylko kupię sobie mapkę makowskiego... ale w skrócie, proponuję: Jordanów -> śmiganko szlakami niebieskim + zielonym (albo czerwonym) po górkach makowskiego -> Pcim -> Kraków. Możliwość odbicia do Makowa Podhalańskiego szlakiem żółto/czarnym.

Ale jak już mówiłem, to dam znać dokładnie po przestudiowaniu mapy, bo te wypociny powstały na bazie szczątkowej pamięci po traumatycznych przeżyciach...




Mapę mogę wydzierżawić,wraz z przewodnikiem Ewentualnie w empiku można nabyć.

oki, masz mapę Makowskiego? Ja póki co też jestem za opcją poza asfaltową.

mape mam papierową i gps wiec damy rady, wbrew pewnie obawom kilku bajkerów hehe


1. darfu, popraw temat, opieprzałem ludzi za to wiec i ty dostajesz reprymendę! data ma być w temacie!
2. jadę z wami! do zoo o 6 na czacie


do zoo i juz się poprawiam



Eloł!
Ja ,jasiux i tommthemason łoimy jutro pociągiem do Suchej i z tamtąd terenem przez Beskid Makowski i okolice Krakowa wracamy do domu.
Startujemy z dworca razem z ekipą jadącą na Polizej!
Niestety na Policy już bylim tego rokcku więc trza coś zmienić w tym naszym marnym żywocie.
Zapraszamy chętnych,teren dla nas raczej mało znany,więc nie podajemy skali trudności.Mapy mamy.

pozdrowicz




Witam Wszystkich!
Zwracam się z prośbą o udostępnienie mi map Staszowa i okolicznych wsi z lat 1600 - 1970. Jeśli ktoś z Was posiada jakieś skany niech da znać. Wiem że takie mapy są bo sam trafiłem na jedną ale wykasowałem - dziś żałuję Z góry dziękuję


Makowska A., Prywatne miasto Staszow. na kilkku stronach sa mapy (tzn uklad i rozplanowanie miasta w XVI i XVIIIw.



Tego "Panie" to nie trzeba było
Nie twierdze, że km i przewyższenia są gorsze ale, że ja wole czasy przejść. Mnie jest z tym wygodniej bez wzgledu czy idę z ciężkim plecakiem tydzień czy też z lekkim małym na 1-2 dni.
Jakich używam map? Ostatnio Sygnatury bo ma czasy przejśc, podoba mi się wizualnie i jak narazie nie trafiłem na żadne rozbieżności (co nie znaczy, że ich nie ma, pewnie są). Compassu też używam bo mam ich jeszcz kilka.
Zdaje sobie sprawe, ze nie da się wszystkiego przedstawić, sprawdzić i.t.p. ale spora część błędów to nie sprawa wielkich kosztów. Odnośnie tego co pisałem wczesniej-że parki krajobrazowe są na jurze to każdy chyba wie a na mapie turystycznej wyopada żeby były zaznaczone, podzwonić po schroniskach czy udostępniają miejsce pod namiot to nie jest milionowy koszt (rozumiem, że nie zaznacza się niestałych, sezonowych pól biwakowych ale schr. to raczej peweniejsze miejsce). O mapie B.Makowskiego pisałem, że brak nawet km. wybacz ale wydaje mi się, nad jakością wzięła góre chęć zarobienia, byle szybko wydac.
Tak że zdaje sobie sprawe, ze nie da się wszystkiego idealnie zrobić. To nie jest tak, że bojkotuje mapy Compassu, napewno należą do jednych z lepszych jakie można obecnie dostać, poprostu szkoda, że zdażają sie takie sytuacje bo nie wymaga to karkołomnych wysiłków by tych potknięć nie było . Mam ich kilka map Compass, używam również i pewnie nie raz jeszcze kupię ale zwyczajnie chcialbym, żeby treść była trochę bardziej żetelna a nie dziurawa u wszystkich wydawców.



Dziekuje za sprostowanie lokalizacji Nie znam dokładnych granic, a korzystalem akurat z mapy Beskidu makowskiego.

Co do meritum sprawy:
Staram sie zrozumieć, że niby góry są dla każdego, że można w różny sposób czerapać z nich przyjemność... ale jednak przykro mi patrzeć, słuchać, wąchać...



Aaaaa to Ty
Tak mapę mają zainstalowaną w witrynie, choć mogliby dać ją w ładnym buttonie. Jednak są i inne mapy. Jakieś stare przedwojenne, historyczne, są schematyczne szlaków.

Nam tzn portalowi www.kasztelania.pl i miasteczku www.zator.iap.pl daliście mapę

DOLINA KARPIA ww.kasztelania.pl/mapa.php

Ta wersja jest o tyle lepsza że są jest i treść z mapy, z drugiej strony. Skoro nam tak daliście, to może i Beskid Makowski tak opracujecie żeby reklamować te góry jeszcze lepiej? Przecież to genialna reklama tej mapy i tak każdy turysta kupi ją w edycji drukowanej. Być może tylko dzięki zachęcie z wersji online. Kiedyś poproszę o taki moduł jaki tu macie z mapami, na razie nie mam odwagi Nieśmiały jestem, a po drugie chcę najpierw wzmocnić technicznie i merytorycznie swoje forum.


Mam też drugie marzenie (poza kursem przewodnickim) Ziemia Chrzanowska, mapa turystyczna, skala 1:25000 - taką mapę okolic naszej gminy Przeciszów chciałbym i centrum DOLINY KARPIA. Przekonaj proszę Piotra z FWIE że na 25-ka to jest to. Oni na pewno napiszą jakiś grant i za rok znowu kasa będzie na nowa mapę

Koniec oftopic.

Kto zna Beskid Makowski? Trzeba ten wątek rozbujać... Coś o Kudłaczach pisałeś. Może scalicie tu tamten wątek?



Mapy Compassu bronią się same - treścią topograficzną.
Ale niestety, nie można usiąść na laurach i myśleć, że jest się wielkim i wspaniałym i zawsze tak będzie.
Prosta walidacja każdej mapy wypuszczanej pod Garmina nie powinna trwać więcej niż 2 godziny (ba nawet i w 15 min wg mnie się można zmieścić).
Mapa papierowa tym się różni od mapy pod GPS, że inaczej się jej używa. Nawet 1% użytkowników papierowych wersji nie korzysta z siatki na mapie. Natomiast >90% użytkowników mapy GPS chce widzieć swoją aktualną pozycję na mapie - to oczywiste. Wypuszczanie więc mapy bez poświęcenia kilkudziesięciu minut na walidacje czy jest prawidłowo skalibrowana na całym obszarze jest niedopuszczalnym bublem. niedopuszczalnym dla tak dobrego wydawnictwa jak Compass.

Najbardziej martwi mnie to, że teraz gdy wydawnictwo wie już o problemach z tą mapą dalej jest ona sprzedawana. Powstaje pytanie jaka jest jakość innych map? Sam posiadam Beskid Makowski 2008_1 i zdaje się być dobrze skalibrowana. Podobnie darowane mnie w ramach reklamacji Dolinki Podkrakowskie i OPN. Czyli mamy sytuację, że część map jest OK a część (jaka?) jest be.

Dlaczego porządne wydawnictwo skazuje nas - konsumentów na ryzyko kupienia mapy be?



Mniej więcej w tym rzecz W tym miejscu kończy się papierowa mapa: Beskid Wyspowy.

W moim przypadku jest to dość proste do wytłumaczenia. Nie chodzi o to, że nie miałem stosownych podkładów, bo jakąś tam rastrową mapę Beskidu Makowskiego mam i mógłbym pociągnąć dalej te szlaki, chociaż mam dość leciwe wydanie i zapewne spora część szlaków biegnie zupełnie inaczej. Przyczyna jednak jest nieco inna: Nie jeżdżę w Beskid Makowski, w związku z czym ten region nie interesował mnie na etapie opracowywania Topo_PL_100. Prace zakończyłem na wektoryzacji "Beskidu Wyspowego".

Zastanawiającym jest jednak fakt, że komercyjne mapy mają dokładnie ten sam feler Dobrze, że moja mapa była pierwsza spośród wektorowych, bo nieprzychylni mi ludzie zaraz zaczęli by pisać, że kopiuję dane dane z GPMapy




Czyli nowy produkt będzie się intensywnie rozwijał
Intensywnie, to raczej przesada, ale:
* Ludziska korzystający z Topo_pl_100 podesłałi mi naprawdę mnóstwo poprawek, które sukcesywnie wykorzystuję w różnych moich zabawach z mapami. Byłoby nie fair zachować to wyłącznie dla siebie,
- Jak pokazuje choćby powyższy przykład z "urwaniem się szlaków", Topo_Pl_100 w obecnej wersji na pewno nie może być nazwana "mapą polskich gór", a przecież taka była właściwe geneza moich prac nad własną mapą: "Turystyczna mapa - Góry Polski". Nowe materiały obejmują, nawet jeżeli nie kompleksowo, to jednak praktycznie całe góry w Polsce - w tym także brakujące oszlakowanie Beskidu Makowskiego.

Przy okazji podziękowania dla kolegi rogerege, za wykrycie tego bugu. Ja faktycznie nie jeżdżę w tamte regiony, zatem w życiu sam bym nie odkrył tej dość poważnej "dziury"


z przykrością trzeba stwierdzić, że ten rodzaj map do Garminów na terenie naszego kraju to po prostu "biała plama".
Zobaczymy. W przyszłym roku ma wyjść garminowska Topo_PL. Może dzięki tej mapie, uda mi się naprawdę przejść na mapową "emeryturę"?




Ciekaw jestem, na jakiej podstawie ktoś jest w ogóle w stanie rozpoznać na tych zdjęciach, co to są za góry. Raczej niezbyt wiele na nich widać. Szczegółów żadnych.

PS. Babia Góra leży w Beskidzie Makowskim, a nie Żywieckim.


No, nie, Mieszko, ale obciach! Ta widoczna Babia Góra jest najwyższym szczytem BESKIDU ŻYWIECKIEGO i całych Beskidów Zachodnich (1725 m n.p.m.), łącznie z Pasmem Polic tworzy tzw. Pamo Babiogórskie Beskidu Żywieckiego, oddzielone od Pasma Jałowieckiego (przez niektórych zaliczanego już do Beskidu Makowskiego, chociaż ja się z tym nie zgadzam) doliną Skawicy i łącząca się z nim na Przełęczy Klekociny i spływającą z niej w drugą stronę doliną Koszarawy. Proponuję przestudiować mapy. UUUCHH!



" />Witajcie
Znów dokonałem zakupów do biblioteczki. Tym razem wzbogaciliśmy się o:
1 Przewodnik "Bieszczady" wyd. Rewasz - 1 szt
2 Przewodnik "Beskid Niski" wyd. Rewasz - 1 szt
3 Przewodnik "Beskid Wyspowy" wyd. Rewasz - 1szt.
4 Przewodnik "Gorce" wyd. Rewasz - 1 szt.
5 Przewodnik "Beskid Sądecki" wyd. Rewasz - 1 szt
6 Przewodnik "Tajemnice skalnej ziemi" wyd. Rewasz - 1 szt
7 Przewodnik "Łemkowyna - Od Ikony do pop-artu" wyd. Bezdroża - 1 szt.
8 Przewodnik "Puszcza Kamienicka i Biała" wyd. Rewasz -- 1 szt.
9 Przewodnik "Polska Egzotyczna" 2t wyd. Rewasz -- 1 szt.
10 Mapa "Bieszczady" wyd. Compass -- 3 szt.
11 Mapa "Beskid Niski" wyd. Compass -- 3 szt.
12 Mapa "Gorce" wyd. Compass -- 3 szt.
13 Mapa "Beskid Makowski" wyd. PPWK -- 3 szt
14 Mapa "Beskid Sądecki" wyd. Compass -- 3 szt.

Miłej lektury.
Lech

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript