No jak to skąd? Z tematu - mapy.
Hm...jeśli faktycznie Azja jest zablowana (czemu hehe?) to poproszę
Dom Solomon, Abisynia.
Cóż byłem kiedyś w muzeum archeologicznym (w Poznaniu) i mnie urzekła wystawa o tzw. rogu Afryki i chętnie widziałbym się w roli kontynuatora głównego państwa i rodu tam zasiadających.
Głową rodu jest Na'od, cesarz Etiopii (tzw. negus, nygus nie mylić z dzisiejszym pojęciem tzw. nigga). Twórcą rodu jest Menelik I, przy czym są odwołania, że pochodzi on wcześniej od królowej Makedy (władającej Sebą, nie należy mylić jej imienia z imieniem państwa, co często się zdarza wśród zachodnich historyków), a nawet do króla Salomona (stąd taka, a nie inna nazwa dynastii) i takie tam.
Hmm to zamiast propozycji dawania nowych kontynentów proponuje powiększyć główna mape i możliwość zakładania państw,na przykład o północną afryke(głównie Libia i Egipt)Cypr i bliski wschód.Wiem jest dużo miejsc ale niektórzy nowi gracze tam by chcieli załozyć państwo a pozatem wedlług tej mapki:
Można zakładać państwa jak widze na Zakaukaziu i Rosji Centralnej i północny bliski wschód.Więc moja propozycja to taka żeby powiększyć te mape o kilka fragmentów
Lunar nie ciesz się tak bo na tej mapie nie ma afryki
Darek nie widzę sensu powiększania mapy... skoro przyjęliśmy że tylko Europa to znaczy tylko Europa a nie Azja...
Nie ma sensu tego zmieniać bo istnieje jeszcze wiele ziem do przejęcia(Kastylia,Portugalia, Wielka Brytania,Norwegia,szwecja,włochy i wiele innych)
już prędzej by było zrobić mapę dla odkrytej Azji oraz Afryki... Wtedy może bym wprowadził możliwość zakładania tam państw
ja pamiętam jak byłem jeszcze w podstawówce i koleś od geografii zadawał pytania przy mapie pewnej dziewczynie... mapa Europy, zapytał się ją o parę państw, np Włochy (co by łatwiej miała), a ona oczywiście nic, tylko patrzy jak ciele na tą mapę... koleś w końcu się wkurzył i się zapytał, żeby pokazała Afrykę (na mapie Europy), a ona nic, dalej wodzi wzrokiem po mapie... w końcu nie wytrzymał i powiedział, "no to pokaż mi Księżyc"... a ta dalej szuka...
ostatecznie koleś się nad nią zlitował i wstawił jej 2 na koniec, za to że "sama trafia do szkoły, bez niczyjej pomocy"
a to że ludzie nie wiedzą kim był Kopernik... też mi coś przecież wszyscy wiedzą, że Kopernik była kobietą
Kolejna po „Preatorians” strategia autorstwa Pyro Studios osadzona w realiach historycznych. Tym razem nie mamy jednak do czynienia ze standardowym RTS-em a klonem serii Total War. Gracz staje na czele jednego z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austrowęgier. Wybór mocarstwa ma oczywiście kluczowy wpływ na przebieg właściwej rozgrywki, gracz przed podjęciem decyzji musi wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety danej strony konfliktu. Istotne jest natomiast to, że można próbować niwelować „wrodzone” wady kierowanego imperium. Element ten docenią przede wszystkim doświadczeni stratedzy. „Imperial Glory” łączy w sobie elementy dwóch typów gier strategicznych. Zarządzanie monarchią i poruszanie całych armii odbywa się na strategicznej mapie sytuacyjnej w systemie turowym, z kolei właściwe bitwy są już rozgrywane na tradycyjnych planszach w czasie rzeczywistym. Mniej więcej tak jak to ma miejsce w serii Total War.
Gracz zarządza wybranym przez siebie imperium na niemal wszystkich płaszczyznach. Musi zadbać o politykę (zagraniczną i wewnątrz państwa), wojsko, postęp technologiczny, dyplomację czy ekonomię. Główna mapa, na której rozgrywa się właściwa zabawa składa się z 55 prowincji oraz 29 regionów nadmorskich. Gracz musi te tereny stopniowo zdobywać, a operuje na obszarze Europy i Afryki Północnej.
Znaczną część zabawy spędza się na rozgrywaniu walk. Do dyspozycji gracza oddano wiele typów jednostek. Wszystkie bazują na prawdziwych oddziałach, które brały udział w bitwach w tamtym okresie. Podobnie jak w wielu innych grach, udostępniono wiele ułatwień, dzięki którym zarządzanie wielkimi armiami nie sprawia większych problemów. Przykładowo, gracz nie zaznacza pojedynczych jednostek a całe oddziały. Bardzo szybko może też łączyć je w grupy czy ustalać ich formacje. Znaczącą rolę w trakcie bitew odgrywają ukształtowanie terenu oraz pogoda. Otoczenie jest interaktywne, można na przykład wykorzystywać lasy do ukrywania pozycji swych wojsk, a mniejsze oddziały mogą zajmować budynki. W przeciwieństwie do gier z serii Total War istotną rolę odgrywają bitwy morskie. Jako ciekawostkę warto dodać, że gracz może rozkazać podległym jednostkom, aby próbowały przejmować wrogie statki zamiast je niszczyć. Autorzy zadbali również o obecność rozbudowanych trybów sieciowych (LAN/Internet).
DEMO:
No parę lat temu byłem w LO, i też nie miałem w podręcznikach tego, ale po prostu jak już mówiłem, moja profesorka powiedziała, że to z geografii po prostu wypada umieć i dlatego musiałem się uczyć położenia miast. Państw i stolic. Zmniejszanie ilości godzin nie jest dobre. Miałem 2h fizyki w 1 i 2 klasie, w 3 już nie. Na studiach przyszła fizyka i się brzydko mówiąc zesrałem. Książki w dłoń i douczenie samemu. (studia techniczne). Po drugie niektóre rzeczy warto wiedzieć i nie ma co przesadnie ograniczać ilości godzin. 2h biologii to akurat minimum. Z PO zrobić kurs pierwszej pomocy i zostawić przedmiot. Przedsiębiorczość (pisanie CV, listu mot. prawa rynku i pojęcia) i gitara. Ale geografii, fizyki, matmy, biologii, chemii nie uszczuplać za bardzo.
No wiesz, mam osoby w klasie, którzy szukali Afryki w Azji, ale na szczęście ten skrajny przypadek to marginalna sprawa. Reszta mniej-więcej ogarnia mapę swiata.
Poszedłeś na humana (wnioskuje po fizyce tylko w dwóch klasach, bo chyba tylko na tym profilu tak jest, ale mogę się mylić, nie wiem jak jest w technikum, ale tam fizyki powinno być znacznie więcej i dłużej?), żeby iść na studia techniczne? Może na akademię medyczną trzeba było iść? Imo pomysł równie trafny :E
Nigdy też nie rozumiałem, po co mi na profilu tyle biologii, na której uczę się o mikroorganizmach, podziałach komórkowych czy innych śmakich i owakich, łączenie się kwasów nukelinowych, o układach oddechowych i krwionośnych różnych żyjątek... które później będę najpewniej zabijał kapciem lecącym w trybie wirująco-koszącym? Ok, nauczyłem się, zdałem na 5, zapomniałem jeszcze szybciej, w głowie została mi tylko najogólniejsza wiedza jak systematyka roślin i zwierząt czy - i jaki z tego wniosek? (odp. pt. "jesteś debilem" odpada :E) Tą samą najogólniejszą wiedzę z palcem nauczyłbym się przy jednej godzinie - a jeżeli chodzi o budowę i anatomię człowieka to więcej na kursie pierwszej pomocy jest na PO niż przez wszystkie lata biologii. A jeżeli mam się kształcić ogólnie to trzeba było sobie darować szumne dzielenie na profile i poszedłbym do technikum (tak, bardzo żałuję wyboru LO, ale za błędy i głupotę się płaci...)
edit:
@up:
u nas biochem ma fizykę przez 3 lata na podstawie
Ten post był edytowany przez ziCk_lodz dnia: 18 Kwiecień 2010 - 15:49
Proponowana mapa Afryki wygląda tak:
Proszę o lokalizowanie swoich państw.
W zeszłą środę (30 września) miał miejsce patch ważący łącznie 25mb. Przyniósł on sporo znacznych zmian.
++ Od teraz każdy gracz free to play ma możliwość tworzenia prywatnych pokoi. Dodatkowo gracze bez premium mogą bez żadnych przeszkód tworzyć gry free for all (ffa).
++ Nowa mapa dostępna dla trybu Urban Ops (UO) - Central square.
++ Nowe funkcje na mapach UO. Teraz możemy patrzeć i strzelać przez plandeki (płótno nieprzemakalne służące do ochrony ciężarówek, wozów).
++ Funkcja user list. Polega na tym, że w prawym, dolnym okienku widzimy ostatnich graczy z którymi graliśmy. Jak podaje admin G1 jest to wersja beta i czasem może nie działać.
G1 postanowiło w końcu zrobić porządek z serwerami. Serwery które zostały usunięte: NA_vs_EU, NAmerica, Poland, Spain, UK, TR_vs_EU, EU_vs_NA, France. W zamian G1 uraczyło nas nowymi serwerami. Różnią się one tym, że dla każdego kraju przedzielony jest region. Lista serwerów poniżej:
++ International - dostępny dla większości krajów świata wyłączając Indie, Afrykę Południową, Amerykę Południową oraz Południowo-Wschodnią Azję. G1 zaznacza, że jeśli ping w tych krajach nie będzie problemem doda te kraje do serwera.
++ EU_East: Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Węgry, Rosja, Czechy.
++ EU_West: Portugalia, Hiszpania, Gibraltar, Francja, Andora, Włochy, Grecja, Cypr, Malta, Szwajcaria, Luksemburg, Austria, Słowenia, Niemcy, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Irlandia, San Marino, Reunion, Watykan.
++ EU_North: Islandia, Irlandia, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy, Dania, Norwegia, Polska, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś.
++ EU_South: Cypr, Grecja, Albania, Macedonia, Bułgaria, Serbia i Czarnogóra, Bośnia, Rumunia, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Mołdawia.
++ NA_West: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk i wyspy na wybrzeżach tych państw.
++ NA_East: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk i wyspy na wybrzeżach tych państw.
++ Portugal: Portugalia, Hiszpania, Gibraltor, Andora, Francja
++ Italy: Włochy, Malta, Szwajcaria, Grecja, Cypr, San Marino, Watykan, Francja, Słowenia, Austria
++ Netherlands: Holandia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Niemcy
++ Europe: nazwa mówi sama za siebie.
Źródło: http://warrock.com.pl
http://forums.gamersfirst...showtopic=22861
Ponieważ trochę tego na ten temat mam, postanowiłem założyć jeden temat, by nie śmiecić.
A pierwsze co zaprezentuję, zostało inspirowane przez słowa "w jednej były same wielkie państwo", a jest próbą swoistego eksperymentu jak tu zrobić, by się nie naro^W^W^Wmaksymalnie zmniejszyć ilość państw. Z racji tego, że świat zaprezentowany tutaj to świat już w XXI w., większość państw ma ustrój federalny. Ale może na początek mapa:
Ponieważ nie mam skąd zacząć, zacznę od:
Afryki. Jak widać na pierwszy rzut oka, Afryka znajduje się nadal we wstrętnych łapskach kolonizatorów. No, może nie aż tak wstrętnych - tutaj większość kolonii to integralne części swoich metropolii, o dużym stopniu autonomii. Tylko 2 państwa są niepodległe - Egipt, oraz Etiopia, do której została dołączona jak w realhistorii Erytrea. Na uwagę zasługują Sudan, będący nadal kondominium anglo-egipskim; Libia, będąca "mandatowym kondominium" anglo-francuskim; a także Liberia, co do której nie będę uprzedzał faktów - jeżeli ktoś ciekawy, niech spojrzy poniżej, lub odszuka na mapie świata państwo pokolorowane tym samym kolorem. Lećmy dalej:
Europa. A więc (nie zaczyna się zdania od "a więc"):
Hiszpania - jak to Hiszpania, z tą różnicą, że kolonie, jakie zostały jej w XX w. (jak wiemy - niewiele) zostały włączone jako równoprawne Comunidades Autónomas.
Portugalia - zdołała długo utrzymać w realhistorii swe kolonie - tutaj dzięki zagwarantowaniu szerokiej autonomii utrzymała je do dzisiaj.
Francja - różnica jest taka, że podczas kryzysu algierskiego de Gaulle poszedł dalej i wprowadził całkowitą federalizację państwa. Poza tym, zgodnie z umowami, Monako przeszło pod władzę francuską po wygaśnięciu panującej tam dynastii.
Włochy - podczas ich zjednoczenia nie pominięto San Marino. Nie doprowadzono także do popisania układów laterańskich, przez co Watykan nigdy nie powstał.
Niderlandy - to także państwo federalne. Różnicą jest także, że nigdy nie było secesji Belgii, co pozwoliło zachować im jedność.
Niemcy - różnicą jest to, że przy ich zjednoczaniu wchłonięto także Luksemburg. Także Austria i Liechtenstein po I wś. została włączona w skład Republiki Weimarskiej. Oczywiście nie muszą dodawać, że oficjalną nazwą państwa jest RFN.
Idąc w górę, mamy Skandynawię - tutaj postanowiłem zapożyczyć POD z IB - królem Szwecji zamiast Jeana Bernadotte został król Danii i Norwegii, co doprowadziło do powstania unii realnej.
Jugosławia - trwa do dziś, różnicą jest też, że po I wś. objęła także Bułgarię.
Co do reszty - Czechosłowacja trwa do dziś; Andora to kondominium francusko-hiszpańskie; Cypr i Malta to nadal części Imperium Brytyjskiego. A tak à propos:
Wielka Brytania - Imperium Brytyjskie trwa do dziś - jego kolonie stały się, podobnie jak Kanada dominiami, o szerokim stopniu autonomii. Jednak w odróżnieniu od dzisiejszych państw Brytyjskiej Wspólnoty narodów, na mocy Statutu Westminsterskiego (obejmującego wszystkie posiadłości) te dominia pozostały częścią Wielkiej Brytanii.
c.d.n. - następny post będzie traktował o ZSRR, Azji, Australii, oraz Oceanii.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|