Do redakcji PC World Komputera trafiły trzy modele zestawów do nawigacji satelitarnej z tzw. wyższej półki. Mio C520, Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.2, TomTom GO 720 to przykłady urządzeń, których ceny mieszczą się w granicach 1,5 - 2 tys. złotych. Czy większe wyświetlacze, funkcje multimedialne oraz mapy kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu państw europejskich są wystarczającą motywacją, aby za wspomniane urządzenia zapłacić dwa razy więcej niż za najtańsze dostępne na rynku GPS-y?
Przeczytaj więcej na ten temat
Comarch walczy o 90 mln zł z urzędem geodezji... Darmowa wersja Photoshopa w sieci... Klienci Tele2 na razie nie muszą się czuć zagrożeni... Jest wyrok w sprawie Polkomtela... Mapy satelitarne pod lupą Brukseli... Transition Technologies obsłuży Airbusa... Capital Partners chce sprzedać cztery spółki technologiczne...
Przeczytaj więcej na ten temat
obecnie zumi ma najlepsze mapy satelitarne na Polske i najbardziej aktualne
I tu trzeba przyznać rację, to co stoi koło mojego domu od dobrego roku, w google jest jeszcze w fazie budowy... W dodatku zumi oferuje większe zbliżenie, co też jest często przydatne
te mapy i satelitarne fotki to taki okrojony program "World Wind" ktory powala na kolana! np. na podstawie zdjec sat robi 3D teren i mozemu np. gory ogladac z kazdej strony Program za free dziala tylko online zasysajac mapy z serwera NASA.
BYDGOSZCZ: REWITALIZACJA WYSPY MŁYŃSKIEJ
Rewitalizację Wyspy Młyńskiej podzielono na trzy etapy, z których ostatni potrwa do 2013 roku.
W lutym zakończy się pierwsza część prac, na którą składa się zakończona już budowa trzech kładek, Międzywodzia dzielącego Wyspę Młyńską na dwie części oraz trwający remont kamienicy przy ulicy Mennica 6. Znajdzie się w nim Centrum Pracy i Przedsiębiorczości. W Centrum znajdzie się m.in. Powiatowy Urząd Pracy, kilku wydziałów Urzędu Miasta oraz Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
W drugim etapie rewitalizacji Wyspy Młyńskiej planowany jest remont budynków muzeum, a w trzecim budowa amfiteatru i placu spotkań, na którym będą organizowane masowe imprezy. Pierwszy etap kosztował miasto ponad 13,5 miliona złotych.
Rejon ulicy Mennicy mapa satelitarna na:
http://www.miasto.bydgoszcz.pl/mapa.php?&d=14&t=1402&id=1402003
Zwróciłbym uwagę na koszty pierwszego etapu rewitalizacji, tak dla porównania np. z kosztami rekonstrukcji grodu w Kaliszu.
Z mojego punktu widzenia skala 1:10 000 jest najwłaściwsza. W zupełności wystarczy do oddania obserwacji terenowych. Przy skali 1:1000 większe stanowiska nie mieściłyby się na papierowych kartach AZP w formacie A4. Taka skala pewnie jest odpowiednia dla ochrony budowli historycznych, natomiast zasięgi stanowisk archeologicznych są tylko przybliżeniem, pewną hipotezą pradziejowej rzeczywistości.
W razie potrzeby można dołączyć do opisu stanowiska dokładniejszą mapę czy zdjęcie satelitarne.
Dlatego myśle, że raczej przepisy należałoby dostosować do rzeczywistości, a nie odwrotnie.
Oby nie było tak, jak czytam na tym forum, że to kolejny przekręt z trasą...
Wypowiadać się nie chcę za dużo, bo jak napisał przedmówca, do MSTSa w naszym kraju jest naprawdę niewiele tras, cieszy fakt że są to darmowe trasy, smuci fakt że trasę realistyczną stworzyć trudno, potrzebne są mapy, zdjęcia satelitarne i mnóstwo zdjęć z terenu. MSTS z trasami realistycznymi wypada trochę lepiej od MaSzyny, nie wiem jak się to ma do Trainz gdzie edytor obsłuży nawet dzieciak 9 letni. O BVE nie wspominając z tego co wiem tylko jest linia Metra i to dość daleka od realizmu. Wracając, mam nadzieje że tym razem to nie przekręt i za pół roku zobaczymy pierwsze efekty.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl