Gdyby chcieć walczyć tak samo prostymi przekazami jak Jarosław Kaczyński, wystarczyłoby tego Leppera również kandydata do Pałacu, pokazywać 150 razy dziennie w przeróżnych sytuacjach i konfiguracjach, ze szczególnym akcentem że to przecież nie kto inny, tylko najważniejszy koalicjant premiera Jarosława Kaczyńskiego i główny architekt prezydentury jego brata - ś.p. Lecha.
Dlatego potrzebujemy zwarcia w zakresie elektoratu wiejskiego Waldemar Pawlak - Andrzej Lepper.
Obaj kandydaci odbiorą część elektoratu populistycznie nastawionego Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Taka walka mądrze poprowadzona w pierwszej turze powinna wzmocnić tak Waldemara Pawlaka jak PSL a osłabić Kaczyńskiego.
Życzę Panu Waldemarowi Pawlakowi odebranie wiejskiego elektoratu "Samoobrony" tak Lepperowi jak Kaczyńskiemu.
Niech JK walczy o II turę z Grzegorzem Napieralskim , Olechowskim czy Waldemarem Pawlakiem.
Mówmy o tym, że Jarosław Kaczyński walczy o II turę, której nie może być pewny!
Użytkownik Zbigniew D edytował ten post 12 maj 2010 - 00:07
ze tez TEGO tu jeszcze nie bylo:
Powrót bulwaru
Kolisty bulwar wokół PKiN może zastąpić prostoliniową zabudowę obowiązującego planu zagospodarowania placu Defilad. Władze miasta wracają do koncepcji sprzed lat
- Obecny plan to raczej podział geodezyjny niż atrakcyjne zagospodarowanie centrum - mówił wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas wczorajszego spotkania Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w Pałacu Branickich. - Dlatego zaprosiliśmy Andrzeja Skopińskiego i Bartłomieja Biełyszewa, by zaktualizowali swoją koncepcję sprzed kilkunastu lat tak, by zachować istniejące ustalenia, czyli np. nie blokować budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Koncepcja placu opracowana przez Andrzeja Skopińskiego i Bartłomieja Biełyszewa wygrała konkurs architektoniczny ogłoszony przez miasto w1992 r. Projekt został w końcu odrzucony przez rządzącą Warszawą ekipę Lecha Kaczyńskiego. - Jednym z powodów było zwiększenie ruchu samochodowego, który mogłaby wymusić proponowana zabudowa -przypomina architekt Grzegorz Buczek z warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Koncepcja Skopińskiego i Biełyszewa stworzy atrakcyjne miejsce spacerowe dla warszawiaków i parki od północnej i południowej strony placu. Zapowiedź prezydenta wywołała aplauz warszawiaków.
-Ten projekt minimalizuje agresję Pałacu Kultury i Nauki. A autorzy gwarantują wysoki poziom architektury, są autorami m.in. sekretariatu i parlamentu europejskiego w Brukseli - cieszy się architekt Wiesław Rzepka z TPW.
Jeśli zaktualizowany plan zostanie zaakceptowany przez urzędników, o jego losach będzie musiała zadecydować Rada Warszawy.
Miasto planuje zmiany także na innych warszawskich placach.
- Chcemy ogłosić konkursy architektoniczne dla newralgicznych punków miasta - zapowiada Wojciechowicz. Jako priorytety wymienia place Bankowy i Teatralny:
- Zastanawiamy się np., czy samochody powinny jeździć po placu Teatralnym. Przy okazji planowania podziemnego parkingu rozważymy puszczenie ruchu pod placem.
Źródło: Rzeczpospolita
autor: ks data publikacji: 2007-03-27
Miasto chce, by zakłady pogrzebowe wyniosły się z Dzielnicy Czterech Świątyń
Z ulic św. Antoniego i Włodkowica, czyli tzw. Dzielnicy Czterech Świątyń, mają zniknąć zakłady pogrzebowe. Takie plany ma wrocławski urząd miejski. Wie też, jak je zrealizować. - Ta okolica nie jest najlepszym miejscem do świadczenia tego typu usług - ocenia Grzegorz Roman, dyrektor departamentu architektury i rozwoju w magistracie. W tym rejonie Wrocławia działa dziś dziesięć zakładów pogrzebowych. Tymczasem, według Romana, okolice te powinny być nastawione głównie na turystów. Zwłaszcza ulica Włodkowica ma w przyszłości zmienić wygląd. Powstanie tam hotel, będą wyremontowane elewacje kamienic i wyczyszczone zaniedbane podwórka. Gmina już np. zaczęła wykupywać i burzyć stare garaże, które psują widok ulicy.
W przyszłym roku zacznie się też renowacja drewnianej, 40-metrowej kładki prowadzącej do Dworca Świebodzkiego. Oczyszczona będzie również fosa.
Koncentracja dziesięciu zakładów pogrzebowych w tym miejscu będzie więc, według urzędników, nie na miejscu.
Siłą przedsiębiorców wyprowadzić się jednak nie da. Prawie wszyscy prowadzą swoją działalność w wykupionych od miasta lokalach.
- Nie widzę żadnych podstaw prawnych, żeby miasto mogło nas stąd wyprowadzić - denerwuje się Damian Lech, szef Glorii.
Tłumaczy, że zakłady z tej branży są tu od lat, a rodziny zmarłych miały i mają bardzo blisko z Urzędu Stanu Cywilnego do firm organizujących pochówki.
- I żadnym turystom nie przeszkadzamy. Nawet gdy przyjeżdżają Niemcy, z ciekawością oglądają nasze ulice - irytuje się Kazimiera Nikiel, właścicielka Arkadii, która nawet dyskretnie zasłania trumny, żeby nikomu nie rzucały się w oczy.
Inni właściciele zakładów mówią, że pomysł z ich wyprowadzką jest szatański. Uważają, że turystom do zabawy powinien wystarczać odrestaurowany Rynek.
Biznesmenom wtórują wrocławscy przewodnicy. - Zakłady w tym miejscu wcale nie przeszkadzają turystom. Od kilkudziesięciu lat tam działały. Wrosły w ten teren - uważa przewodnik Ewa Kater.
Miasto chce jednak wziąć pogrzebowych przedsiębiorców sposobem. Jakim? Przenieść w inne miejsce część Urzędu Stanu Cywilnego zajmującą się rejestracją zgonów (dziś mieści się ona przy Włodkowica).
- Kiedy to zrobimy, zakłady pogrzebowe same się stąd przeniosą w inne miejsce, podążając za klientami - przewiduje Roman.
Magdalena Kozioł - POLSKA Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/822569.html
" />Pasażerskie czy towarowe? Polskie czy kanadyjskie? Batalia o byłe lotnisko wojskowe w Pile dopiero się rozpoczęła.
Na jutro konferencję prasową w I sprawie lotniska zapowiedział Grzegorz Piechowiak. Gorącym tematem będzie studium zagospodarowania tego terenu przygotowane przez nieformalną grupę inicjatywną. A pod studium oprócz Grzegorza Piechowiaka podpisali się także architekt Świętopełk Mirski, szefowa miejskiej pracowni urbanistycznej Tamira Łęska-Oleszak oraz dawny dyrektor Aeroklubu Lech Guderski.
Jest studium
Studium trafi na biurko prezydenta. To właśnie w nim autorzy tej koncepcji widzą gospodarza tego terenu. - W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o przekazaniu przez MON pilskiego lotniska ministerstwu transportu - mówi Grzegorz Piechowiak. - Ministerstwo z kolei zamierza przekazać je na własność samorządowi. Miejskie lotnisko i co dalej? Kto zainwestuje? - Najlepsza byłaby spółka handlowa, w której większościowy udział miałby jednak polski kapitał - mówi Grzegorz Piechowiak. Pieniądze na rozkręcenie pilskiego portu lotniczego można byłoby też zdobyć z budżetu unijnego, w którym są zarezerwowane środki na dofinansowanie sieci regionalnych lotnisk. Gdyby ta koncepcja okazała się decydująca, to mogłoby na nim powstać cargo wraz z bazą remontową dla małych samolotów. Niewykluczone, że swój „parking" miałby tu też tanie pasażerskie linie.
Miliony z Kanady
Pomysł na pilskie lotnisko ma także poseł Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld, który zainteresował nim Kanadyjczyków. Jeżeli nie stracą zainteresowania, to będzie ich pierwsza taka inwestycja w Polsce, w którą chcą włożyć dziesiątki milionów złotych. Planują bowiem otworzyć tu port towarowy z prawdziwego zdarzenia, a za kilka lat rozbudować go także o terminal pasażerski. - Rozmowy między potencjalnym inwestorem a Agencją Mienia Wojskowego, która jest gospodarzem tego terenu, są bardzo obiecujące -mówi poseł Adam Szejnfeld. - Teraz trzeba dać czas Kanadyjczykom na oszacowanie zysków i strat i podjęcie decyzji. Dlaczego na nich stawia? -Inwestor jest z branży, a to oznacza, że ma doświadczenie i wie, kiedy ryzyko się opłaci.
Niech wygra najlepsza
Koncepcje są dwie, a lotnisko tylko jedno. Którą z nich wybiera prezydent Piły? -Obie są warte zainteresowania, a przekona mnie ta, która najszybciej doprowadzi do wykorzystania terenu -mówi Zbigniew Kosmatka.
Amerykanie albo więźniowie?
W regionie pilskim jest jeszcze jedno powojskowe lotnisko w Debrznie Wsi, w gminie Lipka, w powiecie złotowskim. Po kilkunastu latach ciszy przejęciem zabudowań i gruntów zainteresowane są obecnie dwa ministerstwa: MON i Sprawiedliwości. Warszawska firma SEGI -AT na zlecenie amerykańskiej firmy projektowej Black & Weatch z Kansas City wykonuje odwierty geologiczne. Firmę z Kansan City wynajęła armia Stanów Zjednoczonych. Stąd też pojawiły się pogłoski, że być może właśnie w gminie Lipka powstanie amerykańska tarcza antyrakietowa. Jednak w piśmie w sprawie odwiertów mowa jest jedynie o poszukiwaniach najlepszego miejsca na inwestycję, która ma kosztować 100 milionów dolarów. Tymczasem ponownie swoje zainteresowanie przejęciem obiektów na utworzenie placówki więziennej okazało Ministerstwo Sprawiedliwości. 9 sierpnia tereny byłego lotniska w towarzystwie wicestarosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego oraz przewodniczacego Rady Gminy Lipka wizytował zastępca dyrektora generalnego MON. Obiekty idealnie wręcz pasują do utworzenia tam placówki więziennej dla 400 osadzonych. O tym co w końcu powstanie na terenie byłego lotniska wojskowego w Debrznie Wsi zadecydują najwyższe władze RP.
Gazeta Poznańska
Święta
imieniny: Beata, Dobrosułka, Drogomir, Dziesława, Dziwisław, Flawian, Franciszka, Gryzelda, Honorata, Ksawera, Luboradz, Zenon i Zenona.
Święto Godowe: etniczne święto słowiańskie - przesilenie zimowe, początek astronomicznej zimy
Hiszpania - Loteria Świąteczna (LoterÄÂa de Navidad)
Urodzili się
245 - Dioklecjan, cesarz rzymski
1666 - Gowind Singh, guru sikhów (zm. 1708)
1858 - Giacomo Puccini, kompozytor włoski (zm. 1924)
1861 - Zenon Przesmycki, polski krytyk literacki i artystyczny, tłumacz, poeta (zm. 1944)
1867 - Joseph Maria Olbrich, architekt austriacki (zm. 1908)
1869 - Edwin Arlington Robinson, poeta amerykański (zm. 1935)
1874 - Franz Schmidt, austriacki kompozytor (zm. 1939)
1876 - Filippo Tommaso Marinetti, włoski poeta i prozaik (zm. 1944)
1883 - Edgar Varese, kompozytor amerykański (zm. 1965)
1887 - Srinivasa Ramanujan, hinduski matematyk (zm. 1920)
1900 - Marc Allegret, francuski reżyser filmowy (zm. 1973)
1905 - Kenneth Rexroth, amerykański poeta, tłumacz i malarz (zm. 1982)
1908 - Max Bill, szwajcarski rzeźbiarz i architekt (zm. 1994)
1908 - Giacomo Manzu, włoski rzeźbiarz (zm. 1991)
1933 - Abel Pacheco, kostarykański polityk, prezydent Kostaryki
1949 - Maurice Gibb, brytyjski muzyk, członek zespołu Bee Gees (zm. 2003)
1949 - Robin Gibb, brytyjski muzyk, członek zespołu Bee Gees
1962 - Ralph Fiennes, brytyjski aktor
1971 - Xawery Żuławski, polski reżyser filmowy
1972 - Vanessa Paradis, francuska piosenkarka
Zmarli
1610 - Dymitr Samozwaniec II, pretendent do tronu rosyjskiego
1828 - William Hyde Wollaston, przyrodnik angielski (ur. 1766)
1880 - George Eliot, pisarka angielska (ur. 1819)
1940 - Nathanael West, pisarz amerykański (ur. 1903)
1942 - Franz Boas, antropolog amerykański pochodzenia niemieckiego (ur. 1858)
1959 - Gilda Gray (Marianna Winchalaska ) amerykańska tancerka i aktorka (ur. 1901 w Krakowie)
1967 - Jan Śpiewak, poeta polski (ur. 1908)
1989 - Samuel Beckett, dramaturg, prozaik i eseista irlandzki (ur. 1906)
2001 - Grzegorz Ciechowski, polski muzyk rockowy, członek zespołu Republika (ur. 1957)
2001 - Jacques Mayol, francuski wielokrotny rekordzista świata w wolnym nurkowaniu, popełnił samobójstwo (ur. 1927)
2002 - Joe Strummer, muzyk brytyjski, członek zespołu The Clash (ur. 1952)
Wydarzenia w Polsce
1233 - Toruń otrzymał prawa miejskie.
1906 - Rozpoczął się tzw. "lokaut łódzki", podczas którego bez pracy pozostawało 30 tys. ludzi.
1914 - Stoczono bitwę pod Łowczówkiem.
1922 - Stanisław Wojciechowski składa przysięgę i obejmuje urząd Prezydenta RP.
1960 - Sejm PRL uchwalił poprawkę w Konstytucji, określając liczbę posłów na 460.
1970 - W Szczecinie strajkujący podpisali porozumienie z władzami wojewódzkimi, co stanowiło koniec wydarzeń grudniowych.
1990 - Lech Wałęsa został zaprzysiężony na Prezydenta Polski, Ryszard Kaczorowski przekazał mu insygnia władzy.
2000 - Leszek Balcerowicz został prezesem NBP.
Wydarzenia na świecie
401 - Innocenty I został wybrany na papieża.
1840 - Adam Mickiewicz rozpoczął wygłaszanie Prelekcji paryskich.
1894 - Rozpoczął się proces w "sprawie Dreyfusa".
1917 - zawieszenie broni na froncie wschodnim, początek rokowań państw centralnych z Rosją w Brześciu
1938 - Otto Hahn przeprowadził pierwszą próbę rozszczepienia jądra atomowego.
1949 - Japonia zażądała zwrócenia Okinawy.
1952 - Senat USA ogłosił raport w sprawie Katynia.
1956 - ewakuacja oddziałów brytyjskich i francuskich z Egiptu podczas wojny sueskiej
1971 - Dakka została ogłoszona stolicą Bangladeszu.
1979 - Katalonia uzyskała autonomię.
1989 - Ion Iliescu przejął władzę w Rumunii po obaleniu Nicolae CeauÄąźescu.
1989 - Brama Brandenburska w Berlinie została ponownie otwarta.
1999 - Tandja Mamadou został prezydentem Nigru.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|