Małgorzata Cybulska Marks

Tematy

biblia


Zgłaszałaś tą ściankę kolankowo do artysty który zrobił ten projekt czy po prostu sobie podniosłaś do góry????

Renata
"Artysta" znaczy autor projektu, pani Malgorzata Cybulska-Marks - przemila osoba, poznalam osobiscie. Telefon, mail - bez problemu zapodadza przez wydawnictwo, gdyby nie odpowiadali - sluze pomoca.



Czy robił ktoś z Was zmiany konstrukcyjne takie jak przesunięcie ściany w celu powiększenia salonu albo dodanie bloczku na poddaszu w celu podwyższenia pokoi na górze?W ty miesiącu zakupuje projekt i zastanawiam się czy nie powiększyć salonu i podnieśc wyskości pokoi.Jeżeli ktoś robił takie zmiany napiszcie jakie koszty z tego względu ponieśliście u architekta.Ja jestem na środe umówiony z Panią architekt Małgorzatą Marks-Cybulską która projektowała ten domek i zobaczymy co ona powie na takie zmiany a może te zmiany wcale nie są potrzebne i wielkośc Niewielkiego jest ok napiszcie swoje spostrzeżenia jako zaawansowani bodowniczy :D



A kto jest autorem tego projektu z Archetonu? Nie moge na stronie znaleźć tej informacji.
Bo moze pani Małgorzata Cybulska - Marks? - autorka "konkursowego"?
czasami architekci sprzedaja swój projekt w róznych pracowanich pod róznymi nazwami (to pewnie zalezy od ustalen miedzy architektem a pracownia )



Z przykrością obejrzałam zdjęcia z budowy Katrin22 :( .
Zmiana kąta nachylenia dachu spowodowała drastyczną zmianę proporcji budynku. Przykro mi, że koledzy architekci robiący adaptacje tego nie zauważają lub jest im obojętne (bo przecież nie oni są autorami projektu) - niestety się już z tym spotkałam, że ważniejsze jest zarabianie pieniędzy niż dbałość o wygląd adaptowanych budynków.
Pozdrawiam i zniechęcam wszystkich do zmiany kątą nachylenia dachu lub (co jest niezwykle popularne) podnoszenia ścianki kolankowej.
autorka projektu
Małgorzata Cybulska-Marks



Zajrzałam tu i... zdecydowanie projekt nr 2 Wdzięczny.

Wdzięczny projektowała Małgorzata Cybulska-Marks i osobiście bardzo cenię jej projekty. Bardzo surowa bryła. Jakoś nie pasuje mi to wole oko (oeil-de-boeuf) od frontu - przenosi ciężar uwagi na dach, który trochę z nim nie współgra.
Dół zaplanowany rozsądnie, dużo lepiej niż 1 i trochę lepiej niż 3. Duże pomieszczenie gospodarcze. Idealnie, gdyby wjazd na działkę był od wschodu - okna-drzwi świetnie doświetlą salon, a na tarasie bedzie słońce popołudniu.

Projekt nr 3 - przytłaczają schody, bo to pierwsza rzecz, którą się widzi po wejściu do domu. Wolę projekty ze schodami umieszczonymi bardziej dyskretnie. Lepiej powiększyć pomieszczenie gosp. kosztem prywatnej łazienki w sypialni na dole. Nie lubię też filarów w kształcie przypór - fantazja na pokaz, bo nie wierzę, że muszą przenosić większy ciężar.



"....nie jestem pewna czy jutro zalejemy strop
Kierownik budowy wpadl jak to sie mowi "za piec dwunasta" pobiegal po stropie i wynalazl blad projektu (UWAGA zaintyeresowani projektem) Juz go zglosil do muratora. Blad polega na tym ze nad garazem mamy strop monolityczny. Jest on normalnie - standarwowo zbrojony. Ale poniewaz u gory w tym miescu jest pokoj z balkonem - sciana konstrukcyjna - szczytowa przechodzi poprzez srodek garazu - i w tym miejscu nie ma zbrojenia. Kierownik zlecil dozbroic ten monolit - piecioma plecionkami z 5 kawalkow drutu fi 12 kazdy w poprzek, oraz jednym zbrojeniem w poprzek - tak jak przychodzi sciana ......"

Witam,
Tu autorka projektu - chciałbym się odnieść do powyższych zarzutów.
Otóż w moim projekcie zostało uwzględnione obciążenie od ściany, która stoi na stropie żelbetowym nad garażem, mogę dowolnej osobie budujacej M20 przesłać obliczenia (strop to poz. obliczeniowa 3.10), które są wykonane przez uprawnionego projektanta oraz sprawdzone dodatkowo przez rzeczoznawcę budowlanego w zakresie konstrukcji. Chyba szkoda pinieniędzy na dodatkowe zbrojenie......
Pozdrawiam
Małgorzata Cybulska-Marks



Witam..Chcę abyście podzielili się swoimi uwagami na temat tego projektu. Jestem dopiero na etapie poszukiwania projektu..przejrzałam ich chyba z dziesięć tysięcy, ale tylko dwa "wpadły mi w oko":"POD SOSNAMI" I "KONKURSOWY MO2" ..oba autorstwa P. Małgorzaty..
Może ktoś buduje ten domek (Pod Sosnami)??



martasi

Tak
Pani architekt Małgorzata Cybulska-Marks

gdyby ktoś miał wątpliwości to polecam:

http://www.architekci.pl/user/index2.php?uj_id=453



Hej Wodzu 8)

Nie trzeba specjalnie przeprojektować, tylko trzeba dodać do otworu okiennego z projektu miejsce na kasetę z roletą i tyle - wpis do dziennika ( jeśli w ogóle potrzebny) wystarczy.
Trzeba tylko pamiętać o wielkości kasety - najlepiej do wszystkich wybrać jedną wielkość kasety ( chodzi o wysokość)
Np. drzwi tarasowe wymagają większej kasety na roletę, dlatego ja u siebie zastosowałem wszystkie skrzynki 200mm.
Górna krawędź otworu okna na jednej wysokości - trzeba na to zwrócić uwagę. :roll:

W tej kwestii możesz ( i najlepiej będzie) się skontaktować z autorem projektu
arch. Małgorzata Cybulska-Marks i ona powinna wiedzieć czy tam roleta wejdzie czy nie. :roll:

Możesz rozważyć na dzień dobry podniesienie całego domu o 1 ( lub więcej) warstwę bloczków, żeby np uzyskać odpowiedni spadek od wjazdu do garażu.
Zawsze łatwiej więcej nawieźć ziemi i podsypać wokół domu niż odwrotnie.
U mnie właśnie dom jest podniesiony o 1 warstwę bloczków. :roll:



Witam może ktos wie Ile kosztuje m2 pokrycia dachu ceramiczną karpiówką w łuskę są 4 okna dachowe 4 wole oczka. Dach ma 260 m2 materiał posiadam CHodzi o wykonanie całosci z rynnami i itp. Ile może kosztować bez odeskowania a ile z odeskowaniem. Jest to dom z MURATORA M16 Architekt mg. inż. arch MAŁGORZATY CYBULSKA- MARKS. Może już ktos budował taki. Poszę o namiary dobrych fachowców, no i tanich. Budowa jest 35 km od Warszawy przy obwodnicy na Wyszków. Dzięki za pomoc.



szukam wpisów forumowiczów o tym projekcie



Na wstępie ogromna prośba do Habasi, ktora zniknęła nam z forum a obiecała przesłać fotki z budowy.
Podobaja się nam w większości projety autorstwa Małgorzaty Cybulskiej-Marks, ale zdecydowaliśmy sie na Wdzięcznego między innymi ze względu na metraż dwóch pokoi na poddaszu, które mają spełniać rolę nie tyle sypialni co pokoi młodzieżowych (dzieci w wieku 14 l. i 10 l.). Jeśli chodzi o te słupy na poddaszu, to nie są one wcale tragiczne. Większość z nich jest ukryta za drzwiami , bądź we wnęce, a te po środku mogą spełniać funkcje ozdobną.W 3D można obejrzeć wnętrze i choć trochę wyobrazić sobie przyszłość w tym domku, choć nie do końca . W 3D np. salon wydaje sie bardzo mały jak na swoje prawie 30 m2. Ale pocieszamy się tym, że obejrzeliśmy nowy domek znajomych i w salonie, który ma 30 m2. i jest naprawdę sporo miejsca. Najbardziej ubolewamy nad wielkością łazienek i tę na dole chcemy powiększyć (jak sie da) kosztem części pom. gospodarczego, choć jest nam żal, ale wolimy trochę większą łazienkę . Ta na górze zostanie bez zmian(dzieciom powinna wystarczyć). Z gabinetu chcemy zrobić sypialnię, dlatego będziemy likwidować okno(zostawimy tylko tarasowe).W salonie też zrezygnujemy z okna, ponieważ zabiera nam przestrzeń, a zostawimy dwa duże tarasowe. Nad oknem w kuchni też się zastanawiamy, czy nie jest za duże, ale z drugiej strony nie wiemy czy jak je zmniejszymy to nie straci na wyglądzie. Ciekawi nas też jak duże a raczej głębokie są wnęki na szafy w korytarzu. Za to ogromnie cieszymy się z tak sporego przedsionka, w którym bedziemy mogli swobodnie pochować kurtki i płaszcze do szaf, a i z butami też będzie upragniony ład. I to tyle o zmianach. Po lekturze wielu wypowiedzi doszliśmy do wniosku, że każdy z nas ma inną wizję zmian, ale przecież wszystko wg. potrzeb i gustów. Nie będziemy orginalni, jeśli napiszemy, że zaczynamy budowę od maja bądź czerwca. Na razie jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej. I w tym miejscu prośba do wszystkich, czy macie jakąś ekipę do polecenia. Chcemy by jedna ekipa pobudowała dom w stanie surowym zamkniętym, a do reszty prac mamy kilka propozycji.Budowa będzie miała miejsce w Milanówku k/Warszawy. Jedziemy nawet na drugi koniec Polski by zobaczyć nasz wymarzony, tylko niech ktoś sie zlituje i da namiary. Pozdrawiamy wszystkich gorąco i czekamy na więcej.



Zapewne tak samo jak tysiące budowniczych my też przeglądaliśmy kolejne katalogi z projektami domów. Oczywiście im dalej w las tym ciemniej. Chociaż mieliśmy jasno sprecyzowane kryteria:

1. Podobają się nam poddasza i kochamy skosy, więc musi być ono zamieszkałe i na maxa wykorzystane.
2. Światło ma wpadać do pomieszczeń na poddaszu przez jedynie okna dachowe.
3. Dom ma mieć prosty regularny kształt, bez żadnych kolumienek "ala dworek" i dziwnych kształtów, co dotyczy także dachu.
4. Taras ma być maxymalnie duży.
5. Instalacje muszą być poprowadzone logicznie np: łazienka dolna pod
górną a nie każda w innym końcu domu.
6. Dom ma mieć sporo miejsc na coś w rodzaju spiżarni czy pomieszczeń
gospodarczych.
7. Garderoba to jest to a jak dwie czy trzy to jeszcze lepiej
8. Żadnych piwnic.
9. Ma być zawsze jeden wolny pokój, nawet malutki (gabinet) tak aby
przyjezdny gość miał swój pokój a nie gnieździł się gdzieś pomiędzy
spaniem w salonie a pokojem dziecinnym, bez względu no to czy przyjedzie
na 1 dzień czy tydzień.

Trudno połączyć te wszystkie wymagania w jedno i w gotowym projekcie. Ale o dziwo się udało bo murator w nowym (wtedy) katalogu pokazał projekt Pani Małgorzaty Cybulskiej-Marks o nr. M 38 zwany Wyspą Szczęścia....:-)

I to nas od razu ujęło. Prawie wszystko to co chcieliśmy+ taras przez cały dom....:-) :-) Na początku chcieliśmy zrezygnować z wykuszu na poddaszu, bo on taki "ni w oko ni w nos". Jednak zostaje bo to będzie spory element doświetlający naszą sypialnię. Pozostałe zmiany będą jedynie kosmetyczne i nie wymagają odpowiednich pozwoleń.

Najgorsze w tym wszystkim jest, że to nowy projekt a wiadomo że człowiek mile ogląda fotki innych ludzi i ich domów już w fazach wykonania. A nam pozostaje jedynie wyobraźnia, bo chyba oprócz nas tylko 2 rodzinki jeszcze zamierzają budować ten domek.



Jesteśmy nowi na tym forum i na wstępie dziękujemy bendzieminowi za fotki z budowy.
Podobają nam się w większości projekty autorstwa Małgorzaty Cybulskiej-Marks, ale zdecydowaliśmy się na Wdzięcznego między innymi ze względu na metraż dwóch pokoi na poddaszu, które mają spełniać rolę nie tylko sypialni co pokoi młodzieżowych (dzieci w wieku 14l. i 10l.). Jeśli chodzi o te słupy na poddaszu, to nie są one takie tragiczne. Większość z nich jest ukryta za drzwiami bądź we wnęce, a te po środku mogą spełniać rolę ozdobnika. W 3D można obejrzeć wnętrze i choć trochę wyobrazić sobie przyszłość w tym domku, choć nie do końca. W 3D np. salon wydaje sie bardzo mały jak na swoje prawie 30 m2. Ale pocieszamy się tym, że obejrzeliśmy nowy domek znajomych i w salonie, który ma 30 m2, jest naprawdę sporo miejsca. Najbardziej ubolewamy nad wielkością łazienek i tę na dole chcemy powiększyć (jak się da) kosztem części pom. gospodarczego, choć jest nam żal, ale wolimy większą łazienkę. Ta na górze zostanie bez zmian (dzieciom powinna wystarczyć). Z gabinetu chcemy zrobić sypialnię, dlatego będziemy likwidować okno (zostawimy tylko tarasowe). W salonie też zrezygnujemy z okna, ponieważ zabiera nam przestrzeń, a zostawimy dwa duże tarasowe. Nad oknem w kuchni też się zastanawiamy, czy nie jest za duże, ale z drugiej strony nie wiemy czy jak je zmniejszymy to nie straci na wyglądzie. Ciekawi nas też jak duże a raczej głębokie są wnęki na szafy w korytarzu. Za to ogromnie cieszymy się z tak sporego przedsionka, w którym będzie można swobodnie pochować kurtki i płaszcze do szaf, a i z butami będzie upragniony ład. Widzimy też, że "wole oczko" spędza co niektórym sen z powiek. My nie chcemy z niego rezygnować. Dom i tak jest bardzo prosty w konstrukcji, a bez tego okna stanie się zwykłym "klocuszkiem". I to tyle o zmianach. Po lekturze wielu wypowiedz doszliśmy do wniosku, że każdy z nas ma inną wizję zmian, ale przecież wszystko wg. potrzeb i gustów. Nie będziemy orginalni jeśli napiszemy, że zaczynamy budowę od maja bądź czerwca. Na razie jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej(z dwoma już rozmawiamy). I w tym miejscu prośba do wszystkich, czy macie jakąś ekipę do polecenia. Chcemy by jedna ekipa pobudowała dom w stanie surowym zamkniętym, a co do reszty prac mamy już kilka propozycji. Budowa będzie miała miejsce w Milanówku k/Warszawy. Jesteśmy skłonni jechać nawet na drugi koniec Polski by zobaczyć nasz wymarzony, tylko niech ktoś sie zlituje i da namiary. Pozdrawiamy wszystkich i czekamy na więcej.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript