taa. peace-lovin` crugs. the crugs.
a ja wam powiem tak.
"The Thing" - Carpenter `82.
"The night of the living dead" Romero `68.
"Monty Python and the Holy Grail" Eric Idle, Graham Chapman `72 (i ogólnie reszta produkcji Montych)
A dalej to też "Gwiezdne Wojny", ale nie z tych powodów co większość, "Zielona mila" (z ósmą nie mylić), "ostatni smok", "Highlander" 1 i 2 bo reszta już była do odbytu.
jeśli chodzi o aktorów... Jean Reno, John Malkovic, Morgan Freeman, Zbigniew Zamachowski, Eddie Murphy, Will Smith, Marek Kondrat, Adam Sandler. W kwestii pań: Mila Jovovich, Salma Hayek, Beata Tyszkiewicz,Grażyna Wolszczak.
A ten wasz Johny Depp to mnie śmieszy. Owszem, gra chłopak bez zarzutu, ale żeby od razu się tak nim podniecać?.. nic szczególnego.
Niemiecki hip hop... No poprostu kocham niemiecki hip hop i rock niemiecki xD Ta "facetka" Szaniu to Alexz Johnson... Ja tak poza tym to słucham wszystkiego. No wszystkiego. Co mi się nawinie to słucham, raz Holly Dolly innym razem Liroya potem Kool savas albo Optik Records, potem Tokio Hotel (xD), potem 3 Doors Down, Potem coś z repertuaru Coca Coli (xD) potem np. "No milk today" Hermana jakiegośtam a potem Grażyny Łobaszewskiej "Czas nas uczy pogody" A potem jeszcze coś innego... No np. z filmu Ostatni Samuraj Różne, różne rzeczy słucham
Moim zdaniem jedną z najbardziej interesujących publikacji omawiających trasy dydaktyczne jest "Przewodnik Ścieżka przyrodnicza "Suche Rzeki - Smerek" Tomasza Winnickiego i Grażyny Holly. Jest to maleńkie kompendium wiedzy nie tylko o ścieżce ale także o bieszczadzkiej przyrodzie. Autorzy odnotowali we wstępie: "Zapraszamy na wspólną wędrówkę ścieżką przyrodniczą na szczyt Smereka. W poznawaniu przyrody pomoże nam przewodnik, opracowany z myślą: "więcej wiedzieć, więcej widzieć, więcej przeżyć". Moim zdaniem osiągnęli swój cel. Po tę książeczkę często sięgam, gdy chcę sobie przybliżyć jakieś zjawisko przyrodnicze czy odpowiedzieć w podstawowy sposób na pytanie: co to jest, co widziałam. Ścieżka wiedzie bardzo urozmaiconym terenem, można na niej napotkać wiele interesujących zbiorowisk roślinnych, śladów bytowania zwierząt, a i pod względem widokowym, krajoznawczym jest ciekawa. Dodatkowym plusem jest to, że bardzo rzadko jest wykorzystywana turystycznie, mało osób wędruje tym szlakiem zaczynającym się w Zatwarnicy. Jak interesujące są to okolice możemy przekonać się oglądając relację Hako, która niedawno została umieszczona na Forum http://www.321gory.pl/php...?t=8016&start=0 .
Trasa liczy 20 przystanków, wiodących najpierw doliną Rzeki, a potem przez lasy, polany śródleśne, połoniny. Autorzy dużo miejsca poświęcili omówieniu dwóch pierwszych przystanków: ekosystem potoku górskiego i poznajemy mieszkańców oczka wodnego. Przedstawili biologię następujących gatunków: chruścik, jętka, widelnica, kiełż, wypławek, pstrąg potokowy, strzebla potokowa, głowacz pręgopłetwy, kumak górski, traszka karpacka, pijawka końska, pływak żółtobrzeżek, nartnik powierzchniowiec. Bardzo dużo można także dowiedzieć się o działalności potoku górskiego i zespole olszynki karpackiej, dolinie potoku górskiego, podstawowych gatunkach lasotwórczych.
Książeczka wydana w 1997 r. jako jedna z pierwszych? pierwsza? w cyklu omawiającego ścieżki przyrodnicze BdPN zawiera 55 rycin i 24 fotografie. Posiada jak wszystkie przewodniczki tego cyklu podsumowanie napisane w języku angielskim.
Dziś pogadam sobie o bardzo tajemniczej ścieżce. Niewiele osób wie, że ona istnieje, nie jest uwzględniona na mapach, nie ma o niej wzmianki w przewodnikach. Na ostatnim szkoleniu na licencję parku zaproponowałam połażenie po niej, Koledzy przewodnicy w większości z PTTK Rzeszów byli zdziwieni, nawet Oni nie wiedzieli o wytyczeniu tej trasy . Na szczęście zgodzili się i prawdę powiedziawszy wszyscy byliśmy zauroczeni tym miejscem jakże znanym, a jednocześnie jakże tajemniczym. Szkolenie prowadziła pani Grażyna Holly, krok po kroku odkrywała nam uroki doliny Prowczy, "odczytywała" krajobraz, gawędziła o przeszłości, która mimo, że przeminęła to jednak trwa w podmurówkach chat, śladach dawnych zagród, w zdziczałych sadach, w pozostałościach po dawnych traktach itd.
Ścieżka dendrologiczno-historyczna "Berehy Górne" nie jest wytyczona w tradycyjny sposób. Jej przebieg w terenie oznaczają tyczki z tabliczkami z numerem przystanku i z symbolem trasy czyli kwitnącą gałązką dzikiej jabłoni. Liczy 18 przystanków znajdujących się pomiędzy dwiema przełęczami: Wyżniańską i Wyżną. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie można w miarę swobodnie, "pozaszlakowo" wędrować po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Oczywiście jest to strefa ochrony częściowej i chyba w pewnej mierze krajobrazowej. Trasę można też obserwować z drogi, wielkiej obwodnicy. Łaziłam tam tylko wiosną, trochę obawiam się tej trasy w czasie bujnej wegetacji. Mam lekkiego bzika, który trochę podsycił jeden z moich Kolegów, były pracownik parku narodowego. Nigdy bowiem nie chciał nas zabrać na wędrówki dolinami Prowczy czy ścieżką Ustrzyki Górne - Wołosate latem czy wczesną jesienią z powodu obecności w tych miejscach dużej ilości żmij zagzakowatych. Sama niegdyś wpakowałam się w niebezpieczną sytuację w czasie, gdy te węże opuściły zimowe kryjówki. Odeszłam na bok na jednej z carynek na Połoninie Caryńskiej, tam, gdzie są duże ilości zebranych jeszcze przez Bojków kamieni i wlazłam w żmijowisko. Na szczęście instynktownie zamarłam, gdy usłyszałam charakterystyczny syk kilku osobników dobrze widocznych na stosie kamoli i pod brzózkami. Zwierzaki dość długo uspokajały się, a potem rozpełzły. W podobnych okolicznościach został ugryziony jeden z Kolegów przewodników. Wolę nie kusić losu. Wiosną za los trasa typu cud, miód i malina.
Mam! ;
Babkowska Dorota - Warszawa Buldog francuski, pies, szczeniąt - Ten Years After DANDYS
Burlińska Aleksandra - Gdynia Buldog francuski, pies, młodzieży - DZIUBASEK Wencesias
Cholewicka Joanna - Komorow Buldog francuski, suka, baby - BU-BA STELLANOVA Corine Bene Te
Czerwiński Grzegorz - Słubice Buldog francuski, pies, młodzieży - Z.FABRIO Cud Chin
Czerwiński Grzegorz - Słubice Buldog francuski, suka, młodzieży - KEISY KRAUN
Franczak Sebastian Tomasz Krakowiak- Warszawa Buldog francuski, suka, szczeniąt - BAMBI De Vito von Galaxy FCI
Gałązka Mariusz - Żukowo Buldog francuski, suka, młodzieży - ZORKA Gorzowska Panorama
Gałgański Stanisław - Żnin Buldog francuski, suka, szczeniąt - O'LONIA Wenecki Raj FCI
Dymek Edyta - Wieleń Buldog francuski, suka, młodzieży - Holleufer's EDALEN'E
Grunt Anita, Jarosław - Grzebienisko Buldog francuski, pies, otwarta - CAREWICZ EURO Gołyski Raj
Grunt Anita, Jarosław - Grzebienisko Buldog francuski, suka, młodzieży - ZORKA Baflo
Grunt Anita, Jarosław - Grzebienisko Buldog francuski, suka, młodzieży - ZUMI Gorzowska Panorama
Iwanek Grażyna - Żnin Buldog francuski, suka, pośrednia - LUSIA Z BARTOSZOWEJ ZAGRODY
Kaczor Tadeusz - Gdańsk Buldog francuski, pies, pośrednia - MEFISTO Z OSTOI OMIN
Kalińska Beata Ewa Chabik- Warszawa Buldog francuski, suka, młodzieży - PCHEŁKA PSUMIŁA 100 Pociech
Kędziorska Ewa - Szczecin Buldog francuski, pies, szczeniąt - BAHRAJ REINKARNACJA POLAND FCI
Kiełczewska Agata Marcin Skoczylas-Buldog francuski, pies, młodzieży - OMAR Special Agent Poland
Kozhevnikova E.V. - Moscow Buldog francuski, suka, championów - HEYLI IZ PELEVYH BULDOGOV
Kurpisz - Trędowska Klaudyna Michał Kik- Warszawa Buldog francuski, suka, pośrednia - CINDERELLA Admirable Favorite
Lebiedziński Janusz - Gdynia Buldog francuski, suka, młodzieży - GLORIA HOLLY De Ficca
Leszczyńska Monika - Józefów Buldog francuski, suka, pośrednia - BONA Dąbrowska Flora
Mazurkiewicz Magdalena - Głogów Buldog francuski, suka, młodzieży - AURIFERE LIILY A`la Cochon
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|