Mapa Polski woj pow

Tematy

biblia

BeZet, ciesze sie, ze o tym wspomnialas. Caly czas o tym pisze i pisalem. Czym sie tak zachwycac ze jestesmy jednym z najwiekszych miast opolskiego (4), skoro w rankingach dotacji plasujemy sie daleko w tyle (z reszta podobnie jak Nysa - 3 miasto wielkosciowo).
Nie chce mi sie juz pisac w tym temacie, bo jest oklepany, wszystkie wazniejsze kwestie byly juz dyskutowane i teraz sie tylko powtarzaja, nie zmieniajac niczego. Teraz temat wraca przy okazji wyborow.
Wiazalem duze nadzieje z ruchem jaki rozpetal Jakubow pare lat temu, niestety wszystko ucichlo (choc bylo naprawde glosno o brzeskiej sprawie w calej Polsce).
Jedno jest pewne " erozja" woj. opolskiego sie ropoczela, i trwa. Jestem przekonany ze kiedys, byc moze przy okazji nowego podzialu administracyjnego zniknie ono z mapy, a powstana Dolny i Gorny Slask (watpie w powstanie jednego regionu Slask, z uwagi na znaczenie i potege miast metropolii - Wroclawia i Katowic (GOP+Zaglebie).

Ciesze sie, ze burmistrz "dazy do" Dolnego Slaska, chociazby przez przynaleznosc Brzegu do metropolii wroclawskiej. Wyniknac z tego moze wiele plusow.
Pod tym linkiem znajduje sie ankieta dot. przylaczenia pow. Brzeskiego do Dolnego Slaska:
www.ankietabrzeg.webpark.pl



wpisz w googlach mapa polski i wpisz miejsciwość czaniec woj.śląskie powiat bielski :):)

25km od bielska. na skraju wioski mieszkam gdzie sam sobie panem jestem
i termometr działa poprawnie.


ale by zaspokoic ciekawośc co mojego termometra wyciągne z pudełka zapasowy i sprawqdze




Znalazłem mapę która przedstawia fortyfikację Niemieckie w Polsce z 1944
z której wynika że Katowice nie lenią na linij b - 1 tylko b - 2
a w broszurze jest to opisane jako jedno hmmm


Już raz w tym topicu napisałem Ci że na Jurze NIE MA KATOWIC, są KOTOWICE - to dwie całkowicie różne miejscowości, oddalone jakieś 50km w linii prostej od siebie!!!

Katowice to duże (około 320 tyś mieszkańców) miasto wojewódzkie położone na Górnym Śląsku, będące stolicą woj. śląskiego, centrum aglomeracji śląskiej itd.

Kotowice to niewielka (około 450 mieszkańców) wioska położona na Wyżynie Częstochowskiej administracyjnie w gminie Żarki, powiat myszkowski.




ale jaki rodzaj mapy wybierasz
ortomapę, i wybierasz woj. gminę, powiat a potem klikasz na niebieskie kółeczko z zarysem Polski i dalej klikasz na interesujące Cię miejsce, aż do momentu kiedy z mapy zrobi Ci sie zdjęcie satelitarne



METALOWA TWIERDZA – NYSA 2007

Data:
17-19 sierpnia 2007 r.

Miejscowość:
Nysa (www.nysa.eu , mapa.nysa.pl , www.powiat.nysa.pl ),
woj. opolskie (www.opole.pl ).

Lokalizacja:
Bastion Morawski (Bractwo Rycerskie), ul. Bramy Grodkowskiej

Organizator:
Urząd Miejski w Nysie (www.nysa.eu)
Nyski Dom Kultury (www.ndk.nysa.pl)

Harmonogram:
Dziennie zagra 7 zespołów.
Łącznie 21 kapel z całej Polski, Czeskiej Republiki i Słowacji.

Piątek 17.08
1. Pillage & Burn
2. Presence Of Mind
3. Death Rate
4. HammerHeart (SK)
5. Empatic
6. [i]
7. Shaark (SK)

Sobota 18.08
1. Angra Mainju
2. Thy Hastur
3. Morbus Mortifer
4. Motorbreath
5. Bestiar
6. Head Up
7. Morior Axis

Niedziela 19.08
1. NoRt
2. Cockroach
3. Excellent (CZ)
4. Manthor
5. Clinica Muerte
6. Cryptic
7. Locomotive (CZ)

START godzina 17:00
KONIEC godzina 00:00

Wstęp:
Wolny.

Gospodarz obiektu:
Bractwo Rycerskie - Chorągiew Nysa

Wolontariat
Stowarzyszenie "Format.Nysa" i inni.

Oficjalna strona internetowa festiwalu:
www.metalowatwierdza.nysa.pl

Baza noclegowa:

* Nyski Ośrodek Rekreacji (NOR) z/s w Skorochowie ( www.nor.nysa.pl )
tel. 077 433 20 26, 077 433 38 81, fax. 077 433 42 79
e-mail: nor_nysa@poczta.onet.pl

* Kąpielisko miejskie - Nysa, ul. Ujejskiego
tel. (077) 433 06 98
Usytuowane blisko centrum miasta. Jest to obiekt o powierzchni 20.000 m2 posiadający pole biwakowe, piaszczystą plażę i tereny zielone. Na terenie Kąpieliska znajdują się małe punkty gastronomiczne.

* Jezioro Nyskie - Skorochów
tel. (077) 433 20 26
Nyski Ośrodek Rekreacji położony jest na północno-wschodnim brzegu Jeziora Nyskiego przy drodze krajowej nr 423 zwanej "Trasą Sudecką". Ośrodek oferuje noclegi o zróżnicowanym charakterze, oddając turystom do dyspozycji: - 110 miejsc w domkach kempingowych i pokojach gościnnych - 500 miejsc na polu namiotowym - 42 stanowiska karawaningowe.
Bardzo dużym atutem ośrodka jest jego atrakcyjne położenie. Z brzegów jeziora roztacza się piękny widok na Góry Opawskie i Rychlebskie Hory oraz panoramę Nysy.
Rozległa piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem jest doskonałym miejscem do bezpiecznego i udanego wypoczynku.

* Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Nysa, ul. Krawiecka 28 tel. (077) 433 37 31

* PWSZ NYSA - Dom Studenta nr2 - Nysa, ul. Kościuszki 12 tel. (0 77) 433 13 05



Przez biurokratyczną pomyłkę zablokowane są miliony euro unijnych dotacji na rozwój sieci w kraju. Bo z map MSWiA wynika, że internet jest praktycznie w całej Polsce.

- Aż przyklęknąłem, jak przeczytałem odpowiedź z ministerstwa -mówi "Gazecie" Andrzej Banach, właściciel spółki Net-Komp z podlaskiego Kolna. Gdy w grudniu 2008 r. rozpoczął się nabór wniosków o unijne dotacje, Banach złożył projekt -chciał pokryć siecią cały powiat, dociągając internet do 64 miejscowości i wiosek.

Pieniądze z unijnego programu, w sumie 200 mln euro, są przeznaczone na walkę z wykluczeniem cyfrowym, czyli zapóźnieniem cywilizacyjnym wynikającym z braku dostępu do nowoczesnych technologii.

Dzięki nim lokalni operatorzy mieliby za co inwestować na mało opłacalnych terenach i mogliby dostarczyć mieszkańcom szybki - jak na polskie warunki - internet o prędkości 2 Mb/s.

Podstawowy wymóg: inwestycje muszą obejmować miejsca, w których sieci nie ma.

Banach wyliczył, że dzięki dotacji po roku zacznie zarabiać. I wtedy przyszła odpowiedź: "Z przykrością informuję, że do objęcia dofinansowaniem (...) nie kwalifikuje się żadna z wymienionych miejscowości".

Z map, którymi posługuje się MSWiA przy ocenie wniosków, wynikało, że w każdej wymienionej przez Banacha miejscowości dostęp do internetu jest.

- Ja przecież dobrze znam te wsie. W wielu z nich ledwie działa GPRS [najwolniejszy przesył danych w sieciach komórkowych], w niektórych ludzie nawet stacjonarnego telefonu nie mają - twierdzi przedsiębiorca. Na mapach dobrze wypadła też Wielkopolska. Znajomy operator napisał Banachowi: „W urzędzie marszałkowskim usłyszeliśmy, że raczej nie mamy szans na środki, bo u nas »wszystko jest i w ogóle «”. Machnął ręką i nie złożył nawet wniosku.

Podobnie w Małopolsce -choć urząd marszałkowski od dawna powtarzał, że zagrożonych wykluczeniem cyfrowym jest ponad 300 tys. gospodarstw domowych, na mapie ponad 90 proc. województwa jest w zasięgu szybkiego internetu.

To ewenement w światowej skali.

Tymczasem w każdym możliwym rankingu dostępu do szybkiego internetu Polska wlecze się w ogonie. -200 mln euro -wzdycha Daniel Kulesza, właściciel pomorskiego operatora Netlog. - Z takimi dotacjami szybko zlikwidowalibyśmy wykluczenie cyfrowe na wielu terenach Polski - zapewnia. Gdyby nie mapy. Które - o ironio - powstały, by operatorzy internetowi nie oszukali urzędników, wnioskując o dotacje do rentownych projektów.

Jak udało się uzyskać tak fantastyczne wyniki w dostępie do internetu?

MSWiA tłumaczy, że chciało zaoszczędzić. I wzięło dane z map zrobionych przez spółkę ITTI na potrzeby znacznie większych projektów - szerokopasmowych sieci regionalnych. Tam drobne nieścisłości były mniej zauważalne, w skali mikro -wyszły od razu. - Zbierając dane, przyjęto z góry, że z każdego nadajnika mamy taki sam zasięg -wyjaśnia Łukasz Jop z iNet Group ze Śląska. Przez to nawet tam, gdzie operator z trudem sięgał z internetem na 2 km, i to tylko w jedną stronę, na mapie powstawało kółko o promieniu 8 km. - Nikt nie uwzględniał, czy obok jest pagórek albo las, który zasłania nadajnik. Zupełnie jakby nagle Polska stała się całkiem płaska - ironizuje Jop.

Nawet dane dużych operatorów -o czym w zeszłym tygodniu "Gazecie" opowiadała Anna Streżyńska, szefowa UKE - są zwykle podkoloryzowane. -W końcu każdy chce się jak najlepiej zaprezentować. Np. operator zaznacza: w tym miejscu mam zasięg. Ale potem okazuje się, że jego maszt został zasłonięty przez budynek i sygnał nie wszędzie dociera - mówiła.

MSWiA problem zna -wspominała o nim też niedawno "Gazeta Prawna". Wioletta Paprocka, rzecznik resortu, zapewnia, że ministerstwo prowadzi "intensywne konsultacje". I pracuje nad zmianą weryfikacji projektów, być może nawet zrezygnuje z map. Ale dopiero od czerwca.

Dlaczego? - Nie można zmienić zasad w trakcie trwania naboru wniosków - tłumaczą w resorcie.

MSWiA już w ubiegłym roku przesunęło start projektu z maja na grudzień. - Byłem przekonany, że w listopadzie będę z koparką na budowie - mówi Michał Matuszewski z Gryfic. Na początku 2008 r. otrzymał promesę kredytową, ale w styczniu wygasła. Tymczasem kryzys zaostrzył politykę kredytową w bankach, a w woj. zachodniopomorskim

nabór nawet się nie zaczął. Szczęście w nieszczęściu, że po wpadce z mapami MSWiA wnioski mają być sprawdzane na bieżąco i nie na biurku warszawskiego urzędnika, ale w konkretnej gminie.

Łącznie do końca stycznia firmy zgłosiły inwestycje warte ponad 9 mln zł. MSWiA nie odpowiedziało nam jednak, ile wniosków odrzucono. -A niedawno czytałem w jednej z gazet, że małe firmy nie potrafią wykorzystać przyznanych funduszy -mówi Kulesza.

Źródło: Gazeta Wyborcza

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript