witam
Ja troche z innej beczki- hydraulika
Czy 20 000 to dobra cena za kompleksowe wykonanie centralnego ogrzewania i wody (rurki miedziane,piec kondensacyjny valiant, zasobnik, grzejniki itp)
prosze o opinie
pozdrawiam
A ile tych metrów bo wygląda nie najgorzej z materiałami oczywiście.
Uuuuu, chory inwestor to ... osłabiony inwestor. A z tego co juz wiem, to do zmagań z budową potrzeba wiele sił. :wink: :)
Życzę zdrowia Robin!!!!!
Okna z ul Upalnej? To całkiem blisko mnie, tzn moja strona miasta. Będę chyba podążać przetartym szlakiem. :wink: A czy firma ma w sprzedazy rolety zewnętrzne (bo u mnie będą)?
Przyznam, że cena instalacji wodnej powaliła mnie!!! :o Chociaż po Twoich cięciach juz jest bardziej do przyjęcia.
W naszym domu taka instalację będzie robił mój mąż. Wszystko będzie w rurkach AluPex, bo miedź jest droga i w zetknięciu z pewnymi rodzajami tynków ulega szybkiej korozji. Mąż opowiadał mi, że widział rurki miedziane (kilkuletnie uzytkowanie), które właśnie pod wpływem reakcji z pewnym tynkiem (b. dobrym i popularnym tu zresztą), pekały jak... słone paluszki!
Z Twojego wykazu wynika, że bedziemy miec zbliżoną ilość grzejników ( w tym u nas bedą 3-4 kanałowe), ogrzewania podłogowego czy kanalizacji. Zatem ciekawa jestem, jak to wyniesie u nas?
A co do stelaży do WC - nie oszczędzaj na nich. Najdroższe są Geberit, ale warte swojej ceny. Mąż zamontował ich juz setki, więc chyba wie co mówi. Ja w każdym razie mu wierzę. :)
Raz jeszcze Robin - dużo zdrówka!!!!!
Właśnie dostałam wycenę instalacji centralnego ogrzewania, kanalizacyjnej, zimnej i ciepłej wody oraz cyrkulacji w domku Murena, pow. ok 300m2.
Wycena opiewa na 55 800,00 zł. Nie wiem czy to przyzwoita cena?
Jest to koszt robocizny i materiałów:
1.kotłownia gazowa -kocioł kondensacyjny Junkers i zasobnik, automatyka pogodowa, sterownik, zegar, pompa cyrkulacyjna, naczynie przeponowe, osprzęt, wkład kominowy,
2. instalacja c.o. - szafka rozdzielaczowa i grupa pompowo-mieszajaca do ogrzewania podłogowego (110m2 na styropianie systemowym), szafka rozdzielaczowa do grzejników, grzejniki Buderus 11 szt., głowice termostatyczne na grzejnikach,
3. inst. wodno-kanalizacyjna - filtr wodny Honeywell, rury zgrzewane z PP, podejścia pod armature, instalacja cyrkulacyjna ciepłej wody z pompą Up, podwodomierz, odpowietrzajacy pion kanalizacyjny, zestawy podtynkowe do wc Grohe 4 szt., podejscia kanalizacyjne pod przybory sanit.
4. inst. kominkowa - termokominek CTM, wymiennik płytowy, 2 pompy obiegowe, zawory itp., centralka sterująca, rury miedziane, naczynie przelewowe z samoczynnym uzupełnianiem, dodatkowy zasobnik ciepłej wody dostarczający ciepłej wody w czasie pracy kominka, osprzet dodatkowy tj. zawor itp.
Troche sie rozpisałam ale chciałąm, zeby to było w miare dokładne. Moze zajrzy tu jakiś specjalista i mnie uswiadomi, czy warto podpisywac umowę, czy szukać dalej.
czajnik, nurni jedyny kłopot cenowy to ja widzę w kratce maskujacej.
Można zrobić pikny substytut:
rurki miedziane z nałożonymi żeberkami alu, o których pisałem powyżej i korytko z kwasoodpornej stali.
Cenę żeberek dostanie się pewnie w każdej hurtowni (jest to taki grzebień z płytek alu o grubości na oko (choć jeden umarł) 0,5 mm i łotworami pośrodku. Więc nie powinno wyjść tak drogo.
Nie znam niestety ceny qlturalnych kratek, przynajmniej takich, żeby nikt sięnie pozabijał?
Ciekawe czy przy ogrzewaniu elektrycznym można tak zagłębić jakiś konwekcyjny akumu z rozładowaniem?
Aha i jeszcze jedno. Tak jak na zdjęciu w M to należy jeszcze doprowadzić do współnego potencjału bo instalacja jest mieszana i mogą się pojawić ogniwa, a szkoda żeby zeziarło coś w grzejniku za dychę (swoją drogą szkoda żeby przez taki grzejnika coś płynęło).
A ten termozawór w korytku to o kant doopy. I zrobiłbym w korytkach układ grzejny w S, a nie w C, żeby mieś w pomieszczeniu szereg podłączony do termozaworu z czujnikiem wyniesionym na ścianę (tylko nie kominkową), przez co zaoszczędzam na długości rurek w przypadki instalacji najlepiej w miedzi.
Choć nie wykluczam ogrzewania el. :wink:
Hmm.... u mnie ceny wygladaly mniej wiecej tak:
- 9 grzejników włoskich aluminiowych z oprzyrządowaniem + 2 grzejniki ścienne w łazienkach ( takie na ręczniki) + ogrzewanie podłogowe (kuchnia, cały przepdokój na parterze, łazienki) + wszystko na rurkach miedzianych (cała instalacja) +wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacji + robocizna - w sumie dałem 11500 pln (świetni fachowcy, jak robiłem test grzejników i coś było nie tak, to nastepnego dnia już byli i poprawili i podociągali grzejniki :) ).
- kotłownia: piec na ekogroszek z podanikiem ślimakowym 25 Kw (wiem że dużo no ale ...) + bojler 200 L + grzałka elektryczna do bojlera (drugi sposób nagrzrewania wody, oprócz kotła) + 3 pompy + 1 "mieszalnik" (taka pompka co utrzymuje temp. wody w kranach aby od razu po odkreceniu leciała ciepła)+ montaż w kotłowni - w sumie zapłaciłem 10500 pln.
- oczyszczalnie bilologiczna - chciałem bardzo, ale za mokry mam teren. musiałem zadowolić się osadnikami (ale faktycznie - od około 5500 pln dałoby się to zrobić)
- wykonanie instalacji elektrycznej, antenowej, - w sumie 7000 pln (przepłaciłem, bo za punkt płaciłem po 60 pln a później się okazało że miałem innych fachowców coby to zrobili za 35 pln za punkt, no ale jak się człowiek spieszy...)
-gniazdka, kontakty itp. (parter + cały przedpokój również na piętrze- Legrand Suno, reszta Optima) - w sumie zapłaciłem za osprzęt 1100 pln (sam montowałem, wszystko działa - najpierw elektryk mnie upewnił że dobrze podłączam, potem wszystko sam zrobiłem)
P.S. Buduję się w okolicach bielska-białej (stolyca podbeskidzia ;) )
witam
Ja troche z innej beczki- hydraulika
Czy 20 000 to dobra cena za kompleksowe wykonanie centralnego i wody ogrzewania ( rurki miedziane,piec kondensacyjny valiant, zasobnik, grzejniki itp)
prosze o opinie
pozdrawiam
ja mam umowionych tynkarzy po 13-14zl
Dla jasności XanX, ja mam u siebie ogrzewanie gazowe.
Twój wybuch entuzjazmu oceniam jako kompletnie niepoważny!
Rozważamy. Wyobraź sobie, że masz dom w górach lub na odludziu, lub weekendowy całoroczny. Nie ma gazu, nie ma oleju, nie masz ochoty babrać się w węglu........ Co jeszcze? Nie masz miejsca na kotłownię albo nie- szkoda Ci na nią miejsca......
Kocioł Kospela wraz ze sterownikiem kosztuje około 2.000.- PLN.
Różnice w cenie w zależności od mocy są naprawdę symboliczne.
Między kotłem 4 kW a 24 kW około 80.-
Kupujesz Regulusy -grzejniki miedziano-aluminiowe w cenie stali.
Cena 1 mocy Wata to 17 groszy.
Napełniasz wszystko Ergolidem Eko. Ustawiasz programator - tygodniowy.
Kończysz pracę - piątek godz. 15. Włącza się Twoja instalacja.
Dojeżdżasz- jest ciepło - wszędzie od razu.
Możesz figlować i odpoczywać!
Co Ty na to XanX ??
A tak na poważnie. Jezier - Jakie korzyści?- grzejesz pod kontrolą centralnego sterownika. Temperaturę ustawiasz jak w zwykłym CO -
40-50-60-70 oC. Jak Ci pasuje.
Mówię o obiektach niedużych i ciepłych (XanX!).
Można w to wszystko wpiąć kominek itd. itp.
Instalacja jest mała - nie ma rozdzielaczy i innych tp.
WYKONASTWO-WOD-KAN,C.O.KOMINKI Z PŁASZCZEM WODNYM,OGRZEWANIE PODŁOGOWE
MATERIAŁY;GRZEJNIKI,RURY ,KSZTAŁTKI,MIEDZIANE,PIECE,GAZOWE,OLEJOWE,MIAŁOW E I INNE-
-CENY KONKURENCYJNE
-WYCENY I PORADY-GRATIS
-MATERIAŁY Z ROBOCIZNA Z 7% VATEM
-TERMINOWE ,FACHOWE,SZYBKIE WYKONANIE USŁUGU(Z GWARANCJĄ0
tel;606 639 757
USŁUGI HYDRAULICZNE-KOMINKI
WALDEMAR DABKOWSKI
WOJ.POMORSKIE
Moment moment moment ...
Niektóre grzejniki aluminiowe można łączyć z instalacją miedzianą. Nie wszystkie :!: Jak już będziesz w sklepie, to zapytaj sprzedawcę czy ten właśnie grzejnik można. Ogólnie wszystkie droższe teraz są już tak produkowane że można.
Co do tego który lepszy ... hmmm Aluminiowy dłużej posłuży. Ceny aluminiowych i stalowych teraz już się zbliżyły do siebie (naturalnie jeżeli mówimy o podobnych poziomach jakości), także to nie jest głównym kryterium przy wyborze. Co do estetyki podobnie... Także ja jestem za aluminiowymi z powodu ich trwałości. Większości grzejników stalowych nie można montować w wilgotnych pomieszczeniach typu łazienka, garaż itp. - jak wyjdą bąble mogą nie uznać Ci reklamacji.
Zależy jeszcze do jakiego pomieszczenia ten grzejnik ma być i jaki masz rodzaj ogrzewania...
Generalnie na takim zakupie nie ma co zbytnio oszczędzać, bo ma on Ci służyć przez długie lata :ok:
A i tak stare żeliwniaki są najlepsze :D
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|