grzejniki żeliwne Cena

Tematy

biblia

Witam Pani Ireno!
Jest wielu producentów takich kotłów. Na przykład, na www.klimosz.pl znajdzie Pani odpowiedni kocioł – również ceny.
Nowy dom, rury plastikowe – zakładam, że planuje Pani „schować” rury w posadzkach i ścianach. Zazwyczaj maksymalna temperatura pracy takich rur wynosi 90 st C. Przekroczenie maksymalnej temperatury wody grzewczej (90 st C) może spowodować, że instalacja „rozsypie” się.
Praktycznie jedynym ograniczeniem stosowania rur plastikowych jest maksymalna temperatura pracy – w instalacji z kotłem na paliwo stałe instalacja grzewcza powinna być odpowiednio zabezpieczona przed jej przekroczeniem. W kotłowni proponowałbym zastosowanie rur miedzianych (przy kotle), natomiast rozprowadzenie instalacji w budynku z rur plastikowych.

Grzejniki – może Pani zastosować praktycznie każdy rodzaj grzejników. Jednak, grzejniki powinny być dopuszczone przez producenta do stosowania w układach otwartych – warunek gwarancji. Mogą to być np. grzejniki żeliwne (www.klimosz.pl).

Pozdrawiam



[email]pajro.pajro@gmail.com[/email] pisze:[color=blue]
> Witam szanowną grupę. Po porzadkach w piwnicy ostało sie nieco starego
> żelastwa, czy gdzieś w okolicy ul Pojezierska/ włókniarzy znajdę jakiś
> skup złomu. Przy okazji jakie sa ceny za kg - czy w ogole opłaca sie
> jechac z ok 50kg zelastwa?[/color]

Kiedyś (2 lata temu) stare grzejniki oddałem na Brukowej. Adresu Ci nie
podam, bo po prostu załadowałem bagażnik po brzegi i jechałem wzdłuż
ulicy aż na taki natrafiłem. Był głębiej w uliczce od zachodniej strony
ulicy. Btw. Stare kaloryfery żeliwne pochodzące z trzech pokojów +
kuchnia, że ważyły trochę, to po ich oddaniu wystarczyło mi gotówki na
zakup kaloryfera aluminiowego dużo wydajniejszego do jednego pokoju i
kuchni. Oczywiście do pozostałych dwóch dokupiłem ;)



W styczniu zainsalowałem piec na owies włoskiej firym D'alessandro CSI/g-40.
Ogrzewam nim dom 340m2 i zasobnik c.w.u 200l
Dom jest ocieplony i ma szczelne okna, wcześniej ogrzewałem go piecem węglowym.Mam stare żeliwne grzejniki z dużą ilością wody w układzie.
Piec który mam 47kw spala 60kg owsa na dobę.Przy ogrzwaniu samej c.w.u 60kg owsa starcza na grzanie wody na 4 dni dla 4 osobowej rodziny.
Piec ma zapalarkę i jest całkowicie zautomatyzowany, wybieranie popiołu raz na 2-3 dni, w sezonie letnim myśle ze ten czas się wydłuży do 5dni.
Piec może spalać ziarno zbóż, pellet. zrębki, trociny, wióry i eko-groszek.
Moce pieców 18,25,40,60 do 100kw
Ceny:
Kocioł o mocy 18-21kw w wersji podstawowej 3590 euro, dodatkowo można zainstalować mu pełną automatykę za 570 euro.
Są to cenny netto i dotyczą najmniejszego kotła
Firma która mi instalowała piec to Gizex z Pleszewa.
www.gizex.com.pl
Pozdrawiam.



Zacząłem się zastanawiać nad kosztami ogrzewania domu w którym mieszkam. Mianowice jest to dom wielorodzinny w którym na pierwszej kondygnacji mieszkają rodzice w środkowej mieszkam ja a górna jest pusta (magazyn rzeczy nikomu i nigdy nie potrzebnych). Dom wybudowany na początku lat 80 mur 2 warstwowy z zewnątrz czerwona cegła wewnątrz cegła max. Stropy wykonane w technologii Akerman. W części dolnej są okna drewniane a w środkowej plastikowe. Mieszkanie jest nie ocieplone jak również strop nad zamieszkałą kondygnacją jest nieocieplony. Ogrzewanie jest niemodernizowane od nowości, mianowicie rury metalowe o przekrojach przypominających kominy w fabrykach i grzejniki żeliwne. 3 lata temu zainstalowałem piec miałowy SAS 29 KW ( zgroza) i wkład kominowy. Pierwszej zimy gdy miał kupowałem po 200zł/t to spalone 10 ton nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia, dalej z cenami było już tylko gorzej i dziś przy cenie 500-550 zł/t to trochę mnie to przeraża (już spaliłem ok. 7 t). Dom ma na każdej kondygnacji ok. 100m2 więc grzeje się ok. 200m2 a temperatura na dole jest ok. 22 a na drugiej kondygnacji 19. Zastanawiam się czy to normalne czy gdzieś popełniłem błąd ( np. przewymiarowany piec, tak ze 2 razy). Mam również w domu gaz ziemny i czy czasem grzanie gazem nie było by tańsze niż tym nieszczęsnym miałem. Tak w ogóle to odradzam komukolwiek piec na miał. Poza tym że popiołu jest tyle ile wsypie się do pieca to codzienne wygaszanie, czyszczenie i rozpalanie jest dobre dla ludzi którzy mają dużo samozaparcia. Wstawiłbym rysunek domu ale nie umiem :(
Może macie jakieś sugestie żebym nie poszedł z torbami zanim kryzys zdąży do nas dojść. .




Czy piec ustawiony na 70stopni to źle?
Taka temperatura jest bardzo dobra.
Źle dzieje się wtedy gdy na piecu ustawiona jest bardzo niska temperatura 45-55 stopni.

Zdaje się zę palisz owsem??Napisz proszę ile zużywasz średnio na sezon grzewczy a ile latem do cw.Bo ja się zastanawiam z przejściem z peletu na owies myślałem też o eco-groszku ale naczytałem sie na forum jakie ludzie maja problemy z nim i dam sobie siana tj. owsa :wink: Zresztą cena nad morzem groszku też niezła!!
Moi znajomi palą owsem juz od roku i chciałbym porównac ich "osiagi" z Twoimi. Witam
Mam kocioł o mocy 46 Kw. w sezonie grzewczym spalanie ok.58-60 kg na dobę razem z grzaniem 200l c.w.u. ogrzewam dom 340m/2. Ocieplony.
Instalacja starego typu- żeliwne grzejniki ok. 260 żeberek
W tym roku cena owsa skoczyła( w zeszłym sezonie płaciłem 250-260zł/t a w tym trzeba będzie zapłacić 300zł/t, ale nie mam zamiaru przerzucać się na ekogroszek
Na sezon potrzeba mi 10-11t owsa.
Jeśli grzeje w sezonie letnim tylko c.w.u. cały zasobnik 0,13m3-60kg owsa starcza dla 4 osób na 5 dni.
Zasobnik c.w.u mam dodatkowo wyposażony w grzałkę elektryczną 2 Kw. I jeśli nie chce grzać zasobnika c.w.u piecem włączam go w nocnej taryfie, rano temp. na zasobniku wynosi 67 stopni.



Xaro!
Oczywiście masz rację. De gustibus non est disputandum - gust, w tym również Twój jest poza dyskusją. Pewnie, że grzejniki żeliwne tchną urokliwą nostalgią za minioną stabilną przeszłością.
Ulubiony design jest kwestią gustu, natomiast prym w sprzedaży faktycznie wiodą koncerny niepolskie, które stać było na wejściu na polski rynek na dumpingowe ceny no i mają kolosalne środki na promocję i obrzucanie błotem konkurencji.

Jednak będę bronił swego nie gustu lecz przekonania.
Przy kotłach kondensacyjnych grzejniki Regulus są, wbrew utartym opiniom, znacznie sprawniejsze w oddawaniu ciepła od innych typów grzejników, gdyż o ile konwekcja w niższej temperaturze spada znacznie to oddawanie ciepła poprzez promieniowanie zanika niemal całkowicie.

Ich skutecznośc wynika po prostu z faktu, że ich układ oddawania ciepła tworzy nie tylko wnętrze grzejnika lecz jednocześnie jego powierzchnię przednią i tylną - a zatem oddawanie ciepła do otoczenia ma charakter mieszany jedynie z przewagą konwekcji.



Typuję ten kocioł do zakupu. Ma być podłączony do instalacji c.o. "tradycyjnego" typu (żeliwne grzejniki - 200 szt) na 200m2 domu.
Czym różnią się te dwa modele poza ceną (4.100 do 4.500 pln). Ktoś mówił, że Viessmann 050 jest następcą modelu V 100 i ma palnik 2-stopniowy. i że przeznaczony jest na duże powierzchnie. Inna osoba powiedziała, że nowszy nie oznacza, że lepszy ! Czy 29 kW to nie za dużo na mój dom?
Jakie znacie dobre kotły gazowe żeliwne , najlepiej z palnikiem 2-stopniowym (ponoć to lepiej) ?

darek63



My wzieliśmy żeliwny, ale potrzebowaliśmy 28kw.
Policzę na piechotę ile nas to kosztowało:
- instalacja C.O w miedzi 4000,-
- grzejniki stalowe - 4000,-
- kocioł z kominkiem + szpeje 16500,-
- montaż z napiwkiem 1000,-

Ceny są "mniej więcej", - to co minęło szybko zapominam :razz:

Dlaczego odradzają wiszący /tam masz modulowaną moc!!!/
Jeżeli będziecie dużo palic w kominku, zastanówcie się nad sensem pogodówki /ona trochę głupieje/

A najlepiej przyjedźcie do Krakowa, to spędzicie "upojne" chwile poznając kombinacje Buderus + CTM :grin:



Wpadam Wam w"słowo",ale mam podobny problem j.w.Grzejniki żeliwne, wielkie przekroje rur,grzejników mam dość,bo:brzydkie,ciężko czyścić.Piec na miał z Pleszewa z automatyką.Chcemy w przysz.roku podłączyć gaz (mamy już piec Vaillant jednofuncyjny).Na jakie grzejniki i rury-(miedź?)wymienić,żeby pracowało wszystko ok?Jak ewent.przeliczyć potrzebną ilość nowych grzejników.Nadmieniam,że gaz będzie używany tylko w chwilach koniecznych-cena opału.Pozdrawiam i liczę :lol: :P na odp. Malinka



Witam!
Po kilku miesiacach zglebiania wiedzy zgromadzonej na Forum zdecydowalem sie odezwac.
Mam pol, pietrowego blizniaka, tradycyjna kostka z lat 70. Dwie kondygnacje po 70 m2 kazda. Przymierzam sie do przebudowy parteru (obnizenie posadzki, izolacja 10 cm styropianem) i przygotowania tam mieszkania.
W ramach tych prac przymierzam sie rowniez do czesciowej wymiany instalacji C.O. (przede wszystkim wyrzucenie rur o srednicy lufy czolgu T34) :) i piecow. Dom ma wszystkie sciany ocieplone styropianem o grubosci 10 cm, no i chce zostawic zeliwne grzejniki.

Planuje zakup pieca jednofunkcyjnego, z zamknieta komora spalania (rura wyprowadzona przez sciane), do tego zasobnik na wode okolo 120 - 140 litrow i na wszelki wypadek jakis piec na paliwa stale (Ziębiec).

Wstepnie przejrzalem oferte w srednim zakresie cenowym i znalazlem kotly:
- Immergas Eolo Star
- SaunierDuval THEMACLASSIC

Zasobnik - czy jest cos o lepszym stosunku jakosc/cena od produktow firmy Galmet z wezownica spiralna?

Oprocz tego na dole planuje postawic niewielki kominek (praktycznie cala dolna kondygnacja bedzie otwarta - wiec mysle, ze takie rozwiazanie sie sprawdzi.

Czy takie rozwiazanie zda egzamin - czy czegos nie przeoczylem?

Pozdrawiam,
Konrad



Planujemy wymianę starego pieca gazowego na nowy węglowy.
Przy okazji będziemy zmuszeniu wymienić przynajmniej jeden grzejnik - pęka i przecieka. W całym domu są 3 piony i żeliwne grzejniki.

Czy można w jednym pionie wstawić grzejnik aluminiowy (na dole) i żeliwiny (na piętrze) albo odwrotnie. Jeśli tak to czy jakiś specjalny typ aluminiowego. Jeśli nie, to czy na jednym pionie mogą być wyąćznie aluminiowe grzejniki, a na drugim żeliwne.
A jeśli nie to gdzie można kupić żeliwne grzejniki w rozsądnej cenie?

Od razu piszę, że nie damy rady (finansowo) wymienić wszystkich grzejników



Witam
Szanowni forumowicze mieszkam w 30letnim gieirku i opalam camino + teraz jeszcze kadam gaz i szykuje sie do wymiany tego camino na fex plusa z czopuchem hybrydowym (bedzie w tym tygodniu)
układ CO to grzejniki żeliwne w ukł. grawitacyjnym
zapotrzebowanie na en wg grzejników to 16kW wg kubatury to ok 19kW
więc zamówiłem fexa 20 kW (powinien starczyć )
mam kilka pytan na które szukając po forum nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi:
1. Chciałbym zastosować zawór mieszający - poradzcie jaki cena/jakość ?
2. Jeżeli zawór to i pompke chce zamontować - ale jaką ? moc ? parametry ?
3. Pompke zamontować przed zaworem mieszającym ? czy za nim ?
4. w sumie nie ma zbyt wiele informacji o fex'ie co do automatyki na stronie producenta ? może ktoś wie gdzie co i jak ?
Pozdrawiam Robert z mazur :)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript