MTU settings

Tematy

biblia

Witam,
Mam konsolę niecały jeden dzień i próbowałem zarejestrować się na Xbox Live. Mam Neostradę 1MB oraz modem Speedtouch 330, który podłączam przez USB. X360 podpinam do sieciówki w kompie poprzez kabel, który jest w zestawie z Premium. Tak się prezentują ustawienia w X'ie

Ip settings:
Ip adress: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
Dns settings:
Primary DNS: 194.204.152.34
Secondary DNS: 217.98.63.164

A tak w PC:
IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Bramka: 192.168.0.1
DNS1: 194.204.152.34
DNS2: 217.98.63.164

Odpalam test i wszystko idzie pięknie póki nie dojdzie do momentu z MTU. Trochę kombinowałem z MTU. Zmieniałem na kompie kilka razy i zaznacze, że zawsze ponad 1364. Przeszukałem forum i to nie jedno, ale nic nie znalazłem.
Btw, czy może to być wina kabla, który dodawany jest do konsoli w wersji Premium? Wydaje mi się, że jest to scrossowany kabel sieciowy i takiego też trzeba, żeby połączyć sieciówke w kompie z X'em




Sorry Majus zapomnialem o WEP, wiec:

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:
1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.
2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.
3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Wybieramy kolejno:
- Wireless
- Scan (powinno wykryc bezprzewodowa siec twojego Liveboxa)
- SSID: wklepujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (np "neostrada_costam")
- Security: WEP
- WEP key: wpisujesz taki jaki masz podany na Liveboxie (Klucz WEP)
- IP Adress: Automatic
- DNS: Automatic
- DHCP: Do not set
- MTU: Automatic
- Proxy: Do not use
- UPnP: Enable

Teraz juz MUSI smigac :]
Powodzenia :]


Spoko panowie wszystko działa już, dzieki za pomoc.LETS GO PLAY!!!!!!!!



Witam, mam mały problem.
A więc ... wchodze w internet connection settings i co dalej ?
Ja wybieram :
Custom -> Wireless -> Scan -> wchodze w swoją sieć (nie jest zabezpieczona kluczem WEP ani WPA) -> [w IP Addres setting] PPPoE -> wpisuje więc login i hasło -> [DNS Settings] Automatic -> [MTU] Automatic -> [Proxy Server] Do not use -> [UPnP] Enable -> I na końcu "Test Connection"

Wyskakuje mi FAILED na Obtain IP Address ...

Mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak sie poprawnie połączyć ?
Albo chociaż wytłumaczyć te skróty jak DNS, MTU, UPnP bo ja nawet nie wiem co to znaczy ;-O

PS. Prosze nie odsyłać mnie do tematu z FAQ-iem H@des-a, ponieważ zatrzymuje sie już w pierwszych fazach tego Faq
"Następnie zważywszy na to jaki adres IP ma nasz router kolejno możemy dodawać nowe adresy IP które następnie przyporządkujemy do naszych urządzeń, podpiętych do routera! Czyli jeśli router ma IP 192.168.1.1, to kolejne adresy IP należy przyznawać z końcówką rosnącą, czyli:

192.168.1.2, 192. 168.1.3, 192.168.1.4!..."

U mnie nie ma nawet takiej opcji żeby dodać static Ip ;/



Jak widać to ma AccesPoint.

Hłanu, broń bozia w IP Adress Settings nie wybieraj PPPoE - AccessPointy tego nie używają.
Wybierz albo "Automatic" (jeśli twój AccessPoint ma ustawiony DHCP - automatyczne konfigurowanie podłączanych klientów) albo manual.
W Automatic już nic nie musisz.
W Manual musisz podać swój adres IP jakim się zarejestrujesz w AccessPoint (musi być z puli adresów AccessPointa - patrz jego instrukcja obsługi), Subnet mask to 255.255.255.0, Default router to twój router (urządzenie które podpina cię do sieci - albo zewnętrzny router/AccessPoint albo komputer) oraz jako DNS (DomainNameServices - tłumaczenie adresów w postaci nazw na liczby) albo twój router albo DNS udostepniane przez twojego ISP albo OpenDNS (poszukaj w Google).
MTU - automatic (największa możliwa jednorazowa jednostka danych przesyłanych, zależna od jakości i szybkości połączenia - lepiej niech się urządzenia same dogadają co i jak)
Proxy Server - DoNotUse (serwer pośredniczący który gromadzi dane u siebie w razie gdyby trzeba było je pobrać ponownie i tym samym je przyspiesza - działa dobrze tylko z danymi których używa dużo ludzi)
UPNP - enable (otwiera zaporę internetową na żądanie twojej PS3, czyli tylko to co jest potrzebne i tylko wtedy gdy jest potrzebne i nie musisz się martwić port forwardingiem i konfiguracją firewall na routerze/AccessPoint)



VPI 8
VCI 35
Virtual Circuit Enabled
WAN Setting PPPoE/PPPoA
User Name Naswa Twojego użytkownika net24
Password Twoje hasło net24
Connection Type PPPoE LLC lub PPPoA LLC ja mam PPPoE
MTU 1492
MRU 1492
Default Route Enabled
NAT Enabled
Firewall Enabled
IP Control Dynamic IP
Service Category UBR

u mnie na takich ustawieniach net śmiga.
Hasło i nazwę użytkownika net24 powinieneś dostać przy rejestracji. Jeśli u Ciebie nie zadziała to dzwoń na błękitną linię, jak byś miał pytania odnośnie jakichś jeszcze ustawień pisz na forum!



Witam!

Moglby ktos zrobic porzadnego tutoriala jak podlaczyc PS3 do interetu?? Jaka karte sieciowa kupic do kompa (ja mam tylko z jednym wejsciem). Jak po kolej przejsc z ustawieniami dla podlaczenia kablem i dla podlaczenia radiowego.

Tzn po kolei co wybierac dla podlaczenia kablem i co dla polaczenia wireless.

Connection Method-->Address Setting-->Speed and duplex (automatycznie czy wybrac jakas z opcji)-->IP Address Setting-->MTU(Automatic czy manual, a jesli manual to jaka wartosc?)-->Proxy Server(Do not use lub use)-->UPnP(Enable czy Disable).

Ja jestem w sieci osiedlowej LAN. Prosze o pomoc



TCP Optimizer : http://www.speedguid...CPOptimizer.exe
Przechodzisz do zakldadki largest mtu i wpisujesz adres onet.pl lub najlepiej adres strony domowej twojego dostawcy. Program Ci powie ze mozesz TCP window ustawic na .... . Ta wartosc wpiszesz w general settings
Wybierasz predkosc lacza, na dole zaznaczasz optimal settings a w okienku mtu wpisujesz wczesniej ustalona wartosc. Naciskasz apply changes i juz



Z zasilaczem to narazie nie chciałbym kombinować. W MTU to nie wiem co kombinować, a w ANOMALY FLOW IP/ SETTING wszystko było powyłączane. Ogólnie mówiąc, to wszystko co można było wyłączyć to już dawno wyłączyłem. Oprócz tych zwiech zaobserwowałem teraz po resecie takie zjawisko, że klient pomimo tego że ma dopuszczony ip i mac nie ma internetu, chociaż w arp table figuruje jego mac, usuwam mac, zostawiam samo ip i wszystko gra, ale przecież tak być nie powinno..

Dodano po 2 [minuty]:

Czy jest taka możliwość, że sprzęt się " zepsuł " ?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript