granitowe nagrobki

Tematy

biblia

Ktos tu powiedzial zeby nie narzucac na rekojesc zadnej chemii. Prawda. Zrob na rekojesci oplot z liny stalowej albo pretow zbrojeniowych. Albo zrob rekojesc z... kamienia (powaga). Tam, gdzie robią nagrobki powinni ci wystrugac cos z granitu/bazaltu... byloby zajebiste. Czarna, polyskujaca rekojesc z polerowanego bazaltu.. ach. I wtedy to byłby naprawdę freestyle.



Nim zacznę dużo gadać o samym kościele, kilka słów o otoczeniu. Funkcjonował tu, jak powszechnie wiadomo cmentarz jedenastu wsi, po 1945 zaniedbany jak one wszystkie. W pewnym momencie Parafia pospołu z Klubem Nowodworskim uporządkowała ten teren. Fakty znane, przedstawiane już przez Fritzka. Nagrobki jakie zachowały się na terenie należącym do kościoła ustawiono wzdłuż południowej ściany Budynku. Nagrobne, granitowe, mennonickie głazy złożono wzdłuż północnej granicy terenu. Z dawnych pochówków zachowało się kilka grobów. Tutaj, podobnie jak w innych miejscowościach na terenie całych Niemiec, stał denkmal poświęcony mieszkańcom poległym na frontach Wielkiej Wojny. W niewyjaśnionych okolicznościach i czasie przepadł. Zachowało się natomiast zdjęcie z lat, bodajże sześćdziesiątych. Czasu powstania zdjęcia nie jestem pewien. Sprawdzę to jeszcze.



jutro moge wstawić foto

nie powiesz mi chyba że kamień za który trzeba zapłacić około 200 euro +koszt transportu dostaniesz u nas za darmo ściągnięcie kamienia z ukrainy na nagrobki to koszt kilkudziesięciu tys.

jeśli chodzi o kamienie ogrodowe to na tym składzie obok oczyszczalni samych grysów jest ponad 25 rodzajów otoczaków ok. 15 i brył (w tym łupki) ok 30 do tego mają kostke granitową w różnych kolorach (szara, żółta, szaro-żółta, fioletowa, zielona, grafitowa, czarna, czerwona). A jeśli chodzi o gatunki to większość europejskich, nawet marmur w którym rzeźbił Michał Anioł

na zielonej wyspie grysów około 5 otoczaków 5 i brył 10

jatutów grysy 5 otoczaki 5 bryły 10

ocene zostawie Tobie



Granit już przyjechał - 5 palet wszystkie kolory świata :D mam już pomysł jak go wykorzystać - zostanie pocięty w paski o szerokości ok 6-8 cm i różnej długości, ułożony na sztorc duża ilość fug zmniejszy prawdopodobieństwo poślizgu. Taras jest półkolisty i te "listewki" zostaną ułożone promieniście- rozchodząc się od środka na zewnątrz. Niestety mam bardzo miękki grunt, który nie spodobał się brukarzowi muszę przygotować teren cięższym sprzętem a to wymaga czasu. Mam jednak dylemat, z powodu dużej ilości kolorów tego granitu- szary tak z 5 rodzajów, żółty, brązowy, zielony, czarny, czerwony, różowy a wszystko w różnych ilościach czy powinienem zrobić totalny miks czy może jakaś kompozycja? Mam dach grafitowy elewacja będzie pdb. beż-kawa z mlekiem, myślałem że może fajnie byłoby ułożyć od najjaśniejszego do najciemniejszego zaczynając od środka.
Niektóre płyty są bardzo piękne i duże aż żal będzie pociąć może jednak coś zostanie to se nagrobek strzelę:D :D :D :D :D



bardzo czesto robi sie posadzki z granitu z niektórymi płytkami nie splerowanymi, wszystko zależy co kupowałaś, przecież już w fazie klejenia było widać, że nie mają poleru, należało je w tedy wymienić. Teraz mozna tylko liczyc na reklamację z racji owych plam niewiadomego pochodzenia. Przez jakis bawiłem sie kamieniarstwem ( w wolnych chwilach robiłem nagrobki :D ), z granitem jest tak, że jeden jest bardziej odporny na łapanie plam inny mniej zależ od struktury. Te matowe płytki można spolerować (nie froterką i mleczkiem ) choc jest to praca wymagająca poswiecenia.



Dziękuje za rady
jeśli chodzi o kredyt to faktycznie potrzebne mi maks 30tyś, gdy spoglądniecie na mój dziennik zobaczycie że wszystko robimy sami i dom jest zrobiony naprawdę super ale za niskie pieniądze :)
i tak jeśli chodzi o kuchnie to kopiłam juz korpusy i lodókę brakuje mi frontów z klamkami- BRW drewniane 2,500, zmywarka 1.300, kuchenka 1,500, okap-500- ceneo, blaty z granitu od faceta który robi nagrobki 1000 :wink: , zlewozmywak 500zł- co daje jakieś 7,500 a kuchnia na wypasie :) trzeba umieć kombinować moi mili aha korpusy 1000, lodówka 1400 więc spokojnie w 10tys się zmieszczę
Jeszcze drzwi od stolarza ze swojego drewna, jakaś niedroga sofa do salonu, bojler, 2 małe szafy przesuwne, i sypialnia od stolarza, mam zamiar jeszcze zrobić elewacje więc na pewno się zmieszczę w 30tyś- to takie drobne wytłumaczenie dla przedmówców

źle się pewnie wypowiedziałam, nie chcę kredytu hipotecznego, chcę zwykły kredyt, byłam dziś nawet w jednym banku WBKi się szokowałam oprocentowanie 17,99% :o (oczywiście możliwe podobno jakieś mniejsze oprocentowanie :roll:
Dostałam wyliczenie i gdy wezmę 30tyś to odsetek będzie 19tyś :o :evil: :roll:
Szok Szok szok....
Czy ktoś z was wie gdzie jest niższy procent ???



A ja chę granit... :D Marzę o nim od dawna...

Taki fajny, ciemny, ale plamiasty. Pieścić się z nim nie mam zamiaru więcej niż z żadnym innym (z blatem jak z facetem - tylko tyle głaskania, ile to naprawdę niezbędne 8) )

Mi wychodzi, że konglomerat kosztuje tyle, albo prawie tyle, co granit.

Rodzinne nagrobki mam szczęśliwie całkiem inne, niż to co planuję na blat. Czyszczę je też nie codziennie, a wyglądają w porządku (nie są na wysoki połysk) 8)
Że zimne to zaleta - lubię piec ciasta, a kruche łatwiej się robi na zimnym blacie, że o francuskim nie wspomnę. :wink: A ze stolnicą nie mam zamiaru się p.... :oops: bawić... :wink:
Mięcho na kamieniu kojarzy mi się raczej z chińskim żarciem :D , niż z prosektorium :wink: Jakos tak w prosektorium to stal lub ceramika jest, granitu na stołach sekcyjnych nawet na hamerykańskich filmach nie zauwazyłam :D :wink:

Jeśli chodzi o stronę praktyczną,to może popełnię herezję, ale z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze są laminaty udające drewno - tanie, kolor i fakturka bezpieczne - wystarczy przetrzeć, pucować nie trzeba, a jak się zniszczy po ładnych paru latach, to nie majątek wymienić.



Ja też planuję zmywarkę też wolnostojącą- tak jak mówisz- ze Âściąganą górną pokrywą, ale raczej w srebrnej obudowie (inox), bo taką też chcę lodówkę. Upatrzyłam już sobie nawet taką jedną firmy Candy.

U nas obudowa również będzie prosta- 5 cm ramka wokół wkładu i szersza "półka" na dolnej krawędzi. WybraliÂśmy już nawet kamień- piękny, głęboko zielony granit z miedzianymi drobinkami (Tropical Green). Był trochę droższy niż marmur, ale granit jest odporniejszy i mocniejszy niż marmur- nie matowieje po czasie- kwasoodporny czy jakoÂś tak. Granit doradził nam pan od kominków, więc pojechaliÂśmy do kamieniarza i wybraliÂśmy, choć na początku byłam na nie, bo myÂślałam, że granit to taki typowo na nagrobki, ale okazuje się, że jest wiele odcieni i wzorów granitu- tak jak w marmurze.

A jaką macie płytę gazową, bo na zdjęciu nie widać- czy podstawa jest z ciemnego szkła a ruszt żeliwny?



Jesli czerwony piaskowiec to Wartowice, jesli czerwony granit to mulicolor lub mase rozniacych sie odcieniami granitow. Proponuje zagladnac do producentow nagrobkow. Bedzie prawdopodobnie najtaniej. Najlepiej nie w Krakowie tylko po okolicznych wsiach i miescinac.
Meble do lazienek to w Kalwarii faktycznie nie ma. Mialem takiego stolarza w Gdowie ale nierzetelny.
Pod trojka na Krupniczej to chyba konsulat autryjacki :).



Teska, a czy ten granit nie łapie plam? Czytałam, że kamień naturalny jest wytrzymały na szkody mechaniczne, ale nie na chemię i plamy, zwłaszcza tłuste. Nie potwierdzasz? A w ogóle, to mam przed oczami obraz nagrobków granitowych, okropnie poplamionych woskiem/stearyną (a może to lastryko)? A tak z ciekawości - jaki rząd wielkości to cena z ataki blat? Będę mieć prawie identyczną kuchnię (układ szafek) i ciekawi mnie, ile takie cudo może kosztować?



Hmm co do zdjec to sie troche zawiodlem, wg mnie nie oddaja wogole klimatu miejsca... Cale place pelne starych, poprzechylanych macew, grob Izraela Poznanskiego, i wiele innych niekedy nieziemsko zdobionych grobowcow sa IMHO lepszym tematem do zdjec niz tabliczka informacyja i wspolczesne granitowe nagrobki.

Co do cmentarza to mam go przecznice od siebie, pare razy sie tam wybieralem ale nigdy z aparatem. Kuzyn mojego dobrego znajomeog robi tam za portiera. Z tego co wiem mozna fotografowac ale najpierw ktos musi rozpatrzyc prosbe i wyrazic oficjalne pozwolenie. Teoretycznie jak LGF sie rozkreci mozna by cos takiego zalatwic. Jednak nie dla calej grupy! Wracajac do zdjec to kiedys ogladalem pewna ksiazke, opisujaca wszystkie zabytki lodzi. Tam wlasnie byly pieknie ujete motywy tego cmentarza, te kadry caly czas chodza mi po glowie ;)



Kamienie
  Jeżeli chodzi o rodzaje podsypek kolejowych to:
"Podsypka jest wykonywana przez kruszenie twardych skał typu: bazalt, granit, sjenit i dolomit (skały odporne na ściskanie 100 - 140 MPa). Tłuczeń ten odporny jest na uderzanie przy podbijaniu podkładów, wykazuje dużą wytrzymałość na ścieranie".
Tak, że w moim regionie do niedawna była potężna góra gruzu granitowego. U Ciebie wszystko wskazuje na to że jest to bazalt albo dolomit. Zapewne zależy to od bliskości źródła zaopatrzenia w stosowny tłuczeń przez PKP.
Jeszcze jedno możesz spróbować i to pewniejsze źródło u wytwóry nagrobków, przecież też używają duże ilości płyt granitowych i zapewne jakiś gruz im pozostaje po obróbce płyt.
Pozdrawiam.
Maciej

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript