Od: Adi <adi@go2.pl Do: pl-biz@newsgate.pl Temat: Re: Firma budowlano remontowa Data: 13 kwietnia 2001 06:50 Dziekuje za odpowiedz. Zreszta pierwsza zwiazana z tematem. Wlasciwie mam elektryka z papierami, malarza - murarza stolarza i hydraulika, a wszyscy beda wolni na jesieni.
No właśnie - odpowiedz sobie sam, dlaczego są wolni jesienią....;-) Tak wiec pomyslalem sobie, ze warto sprobowac... Naprawde jest az tak trudno o zlecenia?
Nie, nie o zlecenia jest względnie łatwo - problem pojawia się przy płatnościach. Normą jest płacenie grubo po terminie, zaniżanie kosztów przy przetargach kosztem wynagrodzenia podwykonawców. Np. Do przetargu stają 3 duże firmy. Jedna krzyczy 1 200000, druga: 1 000000, trzecia 700000. Wygrywa ta trzecia - zatrudnia podwykonawców i potem pod byle pretekstem im nie płaci - bo "kolor silikonu nie pokrywa się z kolorem fugi". Zresztą zajrzyj sobie do jakichkolwiek Anonsów - zobacz za jakie pieniądze ludzie są w stanie wykonywać remonty - 0,50 groszy za m2 malowania. 3 zł za m2 szpachlowania, 20zł/m2 kafli Jak za takie pieniądze można utrzymać czteroosobową firmę?? Oczywiście dobry fachowiec znajdzie i klientów, i roboty, ale zatrudniając ludzi ponosisz pewną odpowiedzialność - co będzie jeśli nie będziesz miał zleceń? Najlepiej postaraj się załatwiać zlecenia i potem przekazywać je jakiemuś solidnemu wykonawcy - pozostaje kwestia dogadania się co do wysokości Twojej prowizji. Na jakim terenie dzialaja woi znajomi?
Trójmiasto
Marcin
Pawel pisze: Mnie właśnie skończyli wylewać ławy fundamentowe. Pod zbrojenia dawałem specjalne betonowe podkładki dystansowe. Worek 250 szt. ok 100zł. Dawałem co
skoczę do sklepu rano :)
metr. Beton nie był wibrowany, co się zemściło popękaniem ławy w wielu miejscach. Dodatkowo pogoda jest jaka jest i podlewanie co 3-4 godz. niewiele pomogło. Popękanie na szczęście są poprzeczne w miejscach mocowania strzemion, a nie podłużne.
trochę to może zdenerwować, generalnie wydaję mi się że od jakości wykonania fundamentów zależy czy będą pojawiać się spękania czy nie. Mieszkałem w nowym bloku (2005) gdzie na wszystkich ścianach miałem rysy (nawet na działowych), teraz mieszkam na wynajmie w nowym domu kilkurodzinnym (ma 3-4lata) i szpary na klatce takie że prawie można palce włożyć, na podłogach popękane kafelki, gdzieniegdzie kafle odchodzą na kilka mm. Zawalić się nie zawali, ale co kilka lat gipsować i malować rysy to mi przynajmniej się nie uśmiecha.
Pozdrawiam Kamil
| Rozważamy z żoną wystrój i wyposażenie naszego domu, który jest... | niestety jeszcze w planach. Chcemy zastosować tradycyjne, proste | rozwiązania jeżeli chodzi o ogrzewanie c o. Gazu na działce i w okolicy | nie mamy, więc stawiamy na węgiel/groszek/miał... czy co tam jeszcze, a | w środku domu chcemy wstawić... nie kominek, tylko piec kaflowy Ja zrobiłem kominek z wkładem samodzielnie wg. własnego pomysłu i grzeje mi on bez palenia jeszcze przez 5 godzin po wygaszeniu ognia. Nie ma żadnych rur rozprowadzających turbinek itp. I sprawdza się, a więc można.
:) piec kaflowy np wielokomorowy ma zapewne większą sprawność ale zakładając , że w kominku dłużej się pali to tylko chodzi o to odpowiednio zbudowany kominek ktory by akumulował ciepło :) Gotowe obudowy do wkładów są tylko ozdobami ktore nie mają na celu akumulacji ciepła Ja u siebie zamierzam wymurować masywna obudowę kominka z otoczaków , który powinien pasować do zaplanowanego wystroju tego pokoju w ktorym będzie kilkadziesiąt metrów kwadratowych sciany nieotynkowanej. Ze zwykłej cegły palonej bo klinkier jest zbyt rowny i bezduszny a te ręcznie formowane cegły zbyt cukierkowe , drogie a ponadto oszukane bo malowane :) z pozrowieniami i usmiechami smal
abc pisze: jestem aktualnie na etapie wykańczania domu: malowanie, kafle, panele itp. Ekipa skończy za około 3 tygodnie. Aktualnie odkręcone są kaloryfery ze względu na potrzebny dostęp do ścian. Mam kominek, w domu nikt nie mieszka.
A drewno z budowy jeszcze masz, stemple, stare deski itp ? Zaczynaja się przymrozki, zastanawiam się czy nie zaplić od czasu do czasu w kominku... Ale tak jak wspomniałem, nikt nie mieszka, więc nie chodzi o ciepło domowników, tylko o kondycję domu.
A przy okazji, lepiej sie plytki klei jak sie rece nie trzesa :o)
Dom jest dobrze ocieplony, 150m kw. Do jakiej minimalnej temperatury można nie ogrzewać by z domem nic się nie stało?
Coby Ci woda nie zmarzla :o) Ale wogole to warto zaczac przepalac w kominku, bo, im bardziej wyziembisz, tym bardziej potem musisz wiecej palic, aby wrocilo do normy. Kolega wlasnie odpalil kociol, a, ze nie grzal wczesniej i podlogowka nie chodzila to dwa dni kociol chodzil prawie non-stop. Jak bedziesz utrzymywal te 15C to i brygady beda sprawniej pracowac, i farby lepiej schnac, a i dom sie nagrzeje i mniej wody w nim zostanie (malowanie to sporo wilgoci wytwarza.
BR Igus'
Jelonki(muszlowa) 62m2 - 3 pokoje(19.5m2,11.5m2,8.5m2) z kuchnia(6m2),lazienka(2.5m2),wc(1.5m2),loggia(4-5m2) okna wschod zachod, kuchnia widna, swiezo malowane okna PCV(3 lata) kuchnia kafle,zabudowa(3 lata) wc - wymienione wszystko (kafle do polozenia) lazienka(ok 5-6 lat) wymienione piony ZW,CW - liczniki CO - podzielniki ciepla budynek ocieplony (2 lata) 8 pietro(dojezdza winda) w 9-cio pietrowym (plyta) szkoła, przedszkole w poblizu osiedle zielone ,blok wewnatrz osiedla - cicho cena 195 000 PLN kontakt:0601381770 marek
Ja za 80 mkw płacę 17000 za samą robocizne (kafle, panele, wyburzanie wielu
ścian, wybudowanie pomieszczenia nad schodami, gipsowanie, malowanie, elektryka
(2 łazienki).
Bardo bardzo dużo przeróbek.
Myślę, że w przypadku Twoich ścian żb można ponegocjować ale i tak będą to
spore pozycje - co więcej - takie zmiany wymagają a)projektu b)potwierdzenia
tego projektu w urzędzie lub administracji (raczej w urzędzie).
Tak słyszałem kiedy sam chciałem wyburzać takie ściany w poprzednim mieszkaniu -
zrobienie projektu to podobno nawet do 1500 pln w Wawie.
Ale i tak 30 000 to troszkę dużo...
Pozdrawiam
czy najtansi to nie wiem, mieli zrobić elektryke, hydraulike, kafle i malowanie
w 5 tygodni.
Za metr glazury z materialem 52, terakota 78. Czy to mało?
pozdrawiam
ola
p.s.
najwazniejsze ze juz sobie poszli, a ja się czuje jakby worek cementu ktos mi
zdjal z plecow :)))
Czy muszla podwieszana do stelaza musi sie kiwac?, "bo tak maja te na stelazu"?
Do doświadczonych - jaki przyjąć koszt? Szacuję koszty wyposażenia nowego mieszkania i brakuje mi danych:
Zweryfikujcie mnie proszę:)
1) łazienka 6 m - to ok. 45 metrów kwadratowych kafli? ok. 100 zł za
metr czyli max 5000 zł?
2) robocizna takiej łazienki - kafle, instalacja wanny, geberit, wc,
umywalka, lustro, szafki, kabina, oświetlenie - 8 tys?
3) sufity podwieszane (paski po ok. 30 cm wzdłuż salonu, przepokoju
i w łazience, łącznie ok 10 m kwadratowych i 30 halogenów) -
materiał plus robocizna - 10 tys?
Malowanie 2 x całego mieszkania z farbami i robocizną to też pewnie
ok 10 tys.
jakie są aktualne ceny za robociznę? interesuje mnie ile aktualnie kosztuje:
- położenie 1 m2 kafelek/terakoty,
- położenie 1 m2 gładzi,
- wymalowanie 1 m2 ściany/sufitu,
- instalacja wanny, umywalki, kibelka...
w necie znalazłem stawki takie stawki (ale nie wiem czy są nadal aktualne):
- położenie kafli: 30pln/m2
- malowanie z cekolowaniem: 15pln/m2 ( w tym 5pln za malowanie)
czy ktoś mógłby potwierdzić lub podać aktualne stawki?
Kolejność Najpierw "najbrudniejsze" prace:
- ścianki ( g-k i inne)
- kafelki na ścianach
- kafelki na podłodze
- podłogi ( panele/parkiet)
Po dokurzeniu ścian i podłóg ( nie zmywaj na mokro kafli zanim nie bedziesz miała
zaimpregnowanyc fug):
- gruntowanie ( ZAWSZE !) i malowanie ścian
Na koniec czyste prace:
- montaż sanitariatów ( wc /umywalka/ wanna /prysznic)
- montaż gniazdek i kontaktów
- montaz drzwi wewnętrznych
- zabudowa wnęk
- montaz listew podłogowych
- montaż szafek i sprzetów kuchennych
- montaz oswietlenia
Po ok 2 tygodniach od położenia fug:
- impregnowanie fug
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|