Maszyny rolnicze Producent

Tematy

biblia


Spółka spółką ale pożyczanie maszyn inną drogą ;)
A ja się pytam co to jest? Zespoły Producentów, Spółdzielnie Rolnicze,Samopomoce itp itd tylko w wydaniu na zachód od odry a nie na wschód od bugu. W każde święta jest powtarzany film "Sami swoi " Fajna komedia. Tylko czy to aby KOMEDIA??? Porozmawiajcie z kolegami /konkurenami na wspólnym rynku/ tymi ze starej unii. Co oni mają tylko własne a co wspólne.




Też szukałem strony producenta i nie znalazłem :( Jak ktoś znalazł to podajcie adres.


Staltech - Zakłady Produkcji Maszyn Rolniczych



niestety dla CNH - produkcja kombajnów serii TC jest bardziej opłacalna niż naszych rodzimych konstrukcji a to z kilku powodów - gdyby w ofercie pozostały kombajny BS i Dynamic producent musiał by utrzymywać
- dwa różne systemy serwisowania a to kosztuje
- dwa różne systemy produkcji i dystrybucji części zamiennych a to tez kosztuje
- produkcja modeli rodzimych wywarła by takze element psychologiczny na odbiorch wiekszych maszyn niż TC (skoro produkują stare bizony tzn ze ich nowe nie są az takie dobre jak przedstawiają - pierwsza mysl kogoś kto przeglądał by oferte)
- rosnące wymogi dotyczace maszyn rolniczych zmuszały by producenta do zmian konstrukcyjnych tych kombajnów (np silniki i normy spalin, drgania hałas itp itd) a modernizacja starej konstrukcji czasem jest droższa niz wprowadzenie nowego modelu



Ja swojego fendta malowałem jakąś farbą za 30zł / 0,7L kolor miał być fendta i rzeczywiście był. dosyć ładnie sie powierzchnia pokrywała. Kupiona była w slepie z częciami do maszyn rolniczych. (musiałem tylko dodac do niej utwardzacz i rozpuszczalnik. (kolor puszki był taki żółty) Jak znajdę firmę to napisze producenta tej farby



Nikita_Bennet@ ty też "rozglądasz się" za ciągnikim w tym przedziale cenowym i mocowym???
Jeżeli tak to mam dla was dwie wiadomości... ;)
Na polski rynek wchodzi producent ciągników rolniczych TYM, oferuje maszyny w przedziale od 40 do 100km...
Cena jeszcze nie jest znana, ale z tego co wiem ma być dość atrakcyjna (takie były zapowiedzi) ;)
Więcej szczegółów i informacji w w tym temacie : TYM
A druga sprawa, to "wątek o jakości polskich produktów" :P
Fiat panda produkowany w Polsce zajął pierwsze miejsce w swojej klasie pod względem niezawodności... Na wszystkie skontrolowane samochody tylko 1,5% miały coś nie do końca sprawne, więc wynik bardzo dobry... ;)




Na wszystkich maszynach rolniczych "aktywnych" są , albo powinny być naklejki mówiące o tym na jakich obrotach one mają pracować. Moje pytanie jest następujące: Czy zawsze stosujecie się do tych zaleceń producenta??? Jeśli nie to na jakich obrotach jeździcie?
ja np podczas kopania buraka (stollem) używam 540 (nawet trochę ponad) poniewaz orkan musi mieć optymalne obroty do mojej predkosci, natomiast jeżeli wyoruje burak (ktoś ręcznie zebrał liście) to obroty WOM'u mam niewielkie (okolo 250-270obr/min) wtedy dobieram wyższy bieg a używam wolniejszych obrotów -z predkoscią nie przesadzam bo taśma musi nadązyc odbierać burak z ,,gwiazdy"
w przypadku mojego ,,systemu Kopania" to 540obr/min dla wyorywania to byla by przesada (burak sie niepotrzebnie tłucze, wyższe zużycie paliwa ma ciagnik)
natomiast gdy bym uzywal wolnych obrotow do pracy z orkanem to burak bylby slabo ogłowiony, byla by możliwość zapychania sie wyorywacza oraz strat związanych z gubieniem buraka)

wiec mój wniosek taki:
-używaj takich obrotów by były optymalne dla maszyny, przemysl plusy i minusy używania określonych predkosci obrotowych ;)



Jak tak patrze na to co napisaliście, to dochodze do wniosku że:
albo macie po 5-6 lat (tacy też sie mogą zarejstrować)
albo jesteście jakimiś starszymi ludźmi (ok 70lat) którzy słyszeli tylko o zetorze i ursusie (a pronar to jakiś nowy niedobry wynalazek)
lub tak cwaniakujecie i sie mądrzycie :blink:
(bez urazy, nie jest to skierowane do poszczególnych użytkowników tylko ogółem, zluzujcie troche, to jest forum rolnicze...)

Pronar p5 5110 to bardzo dobra maszyna, zbudowana z podzespołów zachodnich firm takich jak:
ZF (Producent skrzyń przekładniowych do maszyn rolniczych, skrzynie tej firmy montowane są również w ciągnikach marki FENDT, CASE)
BOSCH (Producent układów hydraulicznych, wykorzystywanych również w ciągnikach takich marek jak np. CASE)
PERKINS (Wytwórca silników spalinowych, w ilu maszynach stosowana nie musze chyba nikomu przypominać)
IVECO MOTORS (Dostawca silników spalinowych do min. ciężarówek firmy IVECO, zresztą nazwa mówi sama za siebie)

Rozwiązania na patentach stosowanych w prawie wszystkich ciągnikach rolniczych takie jak:
POWERSHIFT (nie mylić ze wzmacniaczami momentu takich jakie są np. w ursusach, w zetorach nie wiem ale prawdopodobnie też)
siedzisko GREMMER (montowane w każdym zachodnim sprzęcie)
zaczep transportowy SCHAMULLER (dobre, wygodne rozwiązanie, stosowane w nie jednym ciągniku)


*wszystko oczywiście napisane jest dla przykładu, moge się w niektórych rzeczach mylić, jeśli coś to nie chciałem nikogo nieświadomie urazić



@Xemit czytam twoje posty i dużo w nich racji, nikt tak naprawdę za na nami nie optuje ani związki ani izby rolnicze, dopiero jak wyjdziemy na blokady to szybko się zjawiają aby zbić polityczny kapitał(czyli wejść do sejmu). Zgadza się z z twierdzeniem że dopiero jak zaczną bankrutować fabryki maszyn nawozów, dilerzy, producenci częsci maszyn, herbicydów, dopiero zacznie się lament, ale ja ich nie pożałuję bo z nas rolników obdarli by ostatnią koszulę. Nie zgodzę się że wysoki plon powoduje spadek opłacalnośći, ja produkuję pszenicę jakościową od lat i mam na nią zbyt i po dobrej cenie, u tego samego młyna, po prostu trzeba robić produkt który jest potrzebny na rynku a nie taki którego nikt nie chce. Druga rzecz podmioty skupujące zorientowały się że mogą nas bezkarnie okradać dlaczego wiedzą że wielu znas ma kredyty na nowy sprzęt i musimy na ratę przywieźć, nno i wiedzą że jesteśmy w słabej kondycji finansowej i do tego nie zgrani, unas nie ma solidarnośći zawodowej, do tego stopnia że przy byle okazji okradamy się nawzajem. Widać musi zostać taka grupa rolników zgranych i mających dobry towar aby odbiorcy zabiegali o ich towar.



Jeśli nie będziesz konstruował sam sterowników sterujących zaworami itd, tylko naprawiał to wedle instrukcji producenta stosując bardzo drogie org. moduły sterujące elektrozaworami, to nie widzę potrzeby iść na elektronikę, najważniejsza jest mechanika i umiejętność rozpracowania bardzo skomplikowanych rozdzielaczy hydraulicznych składających się czasami z wielu sekcji i wystarczy czasem uszkodzenie jednego oringa za 30gr i cała maszyna jest nie sprawna bo jakaś sekcja nie działa jak należy, powiem ci że nie lubię przy tym grzebać bo jest to bardzo dokładna robota i nie możesz sobie pozwolić na zamianę jakiejś części by sprawdzić czy ona jest uszkodzona bo z reguły albo jest problem z dostępem albo jest kosmicznie droga.
Ja bym się nie nastawiał na same maszyny budowlane bo możesz niemieć roboty, musisz za razem wejść w temat ciągników rolniczych , oczywiście tych nowszych.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript