Tibia w akwarium. Te dzieciaki nie wiedzą, że streszczenie lektury jest ważniejsze od ich durnej gry rodem z N64. Wyrzucanie z kompów pod pretekstem "jestem tu zapisany" w połowie pisania zadania domowego prowokuje mnie często do myśli o nożu przeszywającym te niewinne (?) ciałka.
Chciałeś mieć zawsze akwarium ale nie miałeś czasu by się nim zajmować? Ściągnij widżeta w postaci gry i załóż własne małe akwarium!
Zaczynasz ze 100$ za które możesz kupić na początku kilka małych tanich rybek. Poczekaj aż się rozmnożą a potem je sprzedaj by kupić większei ładniejsze! Za zdobyte pieniądze możesz też kupować różne akcesoria takie jak filtry wody, scenerie, tła czy ładne oświetlenie.
Do kupienia są między innymi takie rybki jak: Piranie, Złote rybki, Anielskie ryby, czy nawet morskie żółwie. Co godzinę dostępna jest określona ilość rybek z zestawu dziewięciu gatunków. Po upływie tego czasu zestaw ulega zmianie i pojawiają się inne.
Rybki nie wymagają dużo uwagi. Wystarczy im od czasu do czasu sypnąć jedzenia, lub zmienić wodę jeśli nie mamy dobrego filtrowania.
Niektóre rybki gdy mamy ich różne rodzaje na raz, czasem walczą ze sobą więc trzeba je rozdzielać.
Jeżeli Was zachęciłem, to zapraszam do ściągnięcia. Zaznaczam, że jest to widżet do Opery!
strona SimAquarium
stąd ściągniesz najnowszą wersję Opery
A mnie denerwują stare babcie w autobusie, które gapią się na mnie, jak na nie wiem jakie dziwadło. Denerwują mnie ludzie, którzy oceniają mnie przez pryzmat tego jak się ubieram i jak wyglądam, zamiast poznać mnie. Denerwują mnie ludzie, którzy 6 razy podchodzili do egzaminu na prawo jazdy, a i tak nie potrafią jeździć (Seba, nie wsiądę już do Twojego auta).
Poza tym denerwuje mnie deszcz, kiedy nie mam parasolki. Denerwuje mnie rura od odkurzacza, której nigdy nie umiem wyciągnąć. Denerwuje mnie mętna woda w moim akwarium. Denerwują mnie bolące palce od gry na gitarze. Aj, dużo rzeczy mnie denerwuje, nie będę się rozpisywać
Mam parkę młodych molinezji. Samica wciąż gania za samcem a jak podaję żartko to dosłownie wyrywa mu z pyszczka kawałki żarcia i nie dopuszcza go do jedzenia. Efekt jest taki że kiedy karmię ryby robię to w dwóch miejscach żeby ten biedak cokolwiek mógł zjeść. Poza zarciem ona ciągle go gania po akwa i obgryza mu płatwy a czasem tak go poturbuje że samczyk kryje się za filtrem (ona tam nie wpłynie). Wygląda żałośnie, brzuszek płaski, płetwy wystrzępione a jak się przyjrzeć jego łuskom to są takie nieregularne, jakby jedne większe od drugich. W efekcie zarys ciała jest lekko pofałdowany (łuski nie odstają!!!). Co mam robić? Oddać go do zoologicznego i kupić nowego, silniejszego??? Choroba nie wchodzi w grę bo dostałam go od nauczycielki a w tamtym akwarium też był najniżej w hierarchii (bo był najmniejszy).
Witam,
Ponieważ zmieniam obsadę krewetkarium będę miał na wydaniu około 50 Fire Redów różnej wielkości. Nie zależy mi na zysku wole aby krewetki trafiły do godnych dla nich warunków. Wysyłka raczej nie wchodzi w grę. Istnieje możliwośc zamiany na wszelaki rośliny. Na fotce przedstawiam krewetki które przełowiłem z krewetkarium do moich mocno już przyrybionych/przekrewotkowaanych 112l. Większej ilości krewetek w tym akwarium już raczej nie pomieszczę.
Kuba
witam wszystkich
jestem nowy na forum, więc przepraszam jesli zakładam temat, który juz był, ale przynjamniej ja go nie znalazłem. przechodząc do sedna sprawy...
zakładam nowe akwarium, pojemność ok.260l, wymiary 157x30 55cm wysokie. ogólny zamysł jest na stworzenie biotopu jeziora Malawi albo Tanganika, więc w grę wchodzą tylko pyszczaki... wszystko mam obliczone, przemyślane, ale zastanawiam się nad rodzajem filtra. niestety nie stać mnie póki co na drogi filtr kubełkowy, więc najchętniej stworzylbym panel filtracyjny w akwarium na jednej z bocznych ścianek, byłby on szeroki na ok.10cm netto, więc całość miałaby ok.15litrów pojemności... panel byłby podzielony na trzy cześci:
-wpływowa - ok.8cm szerokości- znajdowały by tam się następujące wklady-gąbka filtracyjna i wata oraz ok.2 litry zeolitu mineralnego
-środkowa - też ok.8cm - wkłady to reszta zeolitu-ok. 0,5 litra oraz naturalny koral-ok.4 - 4,5 litra,
-wypływowa - ok.10-13 cm - wkład to bioballe ok.4-5 litrów a na samym dnie pompka cyrkulacyjna atman at-305 od której wypływ zostanie doprowadzony na góre zbiornika do deszczowni
poza tym w drugim krańcu zbiornika znajdowal by się filtr wewnętrzny hailea bt-700 w celu wywoływania większego ruchu wody.
mam jednak obawy czy filtry te wystarczą. czy według was taki panel filtracyjny spełnia swoja rolę, oraz czy warto w to zainwestować?? głownym czynnikiem jakim się kieruje jest bezpieczeństwo i cena. wiem, że zastosowanie panelu zapewnia że ani kropla nie ucieknie ze zbiornika, a zarazem jest to tani sposob na filtr o duzej powierzchni w porównaniu do kubełków które są o wiele droższe.
pozdro i dzięki za odpowiedzi...
Niestety nie zgodze się z twojim postem Ebi.
Ja trzymam w mojim 112l 3 skalary, mają się dobrze, obrały terytoria, powoli się wybarwiają! Możesz spokojnie trzymać skalary w twoim akwarium! Ja trzymam do tego neonkin kosiarki,kiryski i zbrojniki. Wszystko gra, skalary sa młode od małego chowane z neonkami dlatego im nic nie robią!
Witam!
Zakupiłem akwarium narożne 140 litrów, z szafką i pokrywą. Pod spod akwarium wsadziłem idealnie docięty kawałek karimaty :mrgreen: Jaki filtr wsadzić do tego zbiorniczka? Wewnętrzny (od razu z napowietrzaczem) Czy zewnętrzny (tylko kubełkowy wchodzi w grę, bo na te wiszące obok zbiornika nie mam miejsca)? Szczerze powiedziawszy to obstawałbym przy wewnętrznym, bo odrazu napowietrza i kabel tylko zasilający do niego leci. Co wy o tym sądzicie? Chciałbym poznać Wasze zdania na ten temat zanim pojdę do sklepu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :mrgreen:
PS. To mój pierwszy post na tym forum więc mnie nie karćcie za bardzo;-) Chciałbym może Wam zaprezentować to jak powstanie i będzie egzystowało moje akwa. Ale to może kiedy indziej.;]
pzdr
czyli 5 litrów takiej na 120l wody w akwarium , a czy żółwiom nic nie będzie
Przy takiej ilosci krzywda się nie stanie, ani zólwiom ani kamieniowi
Zanim zaczniesz kombinowac i lać chemie do akwarium najpierw trzeba ustalic co wogóle jest przyczyna zatwardzenia wody.
W tym celu kup jakis test akwarystyczny na twardośc węglanową (KH) i zbadaj nim 2 próbki wody - jedna pochodzaca z akwarium, a druga z kranu (na wszelki wypadek odstana, zeby zwiazki chloru i ozonu nie zafałszowały wyniku). Porównaj wyniki testów.
1. Jesli obie próbki mają podobne wartosci to znaczy, ze twarda woda pochodzi z sieci wodociagowej i najlepiej ją zmiekczac/demineralizowac przed wlaniem do akwarium. W tym przypadku w gre wchodzi albo pełna osmoza, albo cos takiego: http://www.woda.com.pl/in...wo-zmiekczajacy
2. Jesli probka pochodzaca z akwarium ma wyraznie wyzszą twardosc od kranowej to przyczyny nalezy szukać wewnatrz zbiornika. Najbardziej prawdopodobne, ze bedzie to żwir z domieszką grysu marmurowego albo skałki/kamienie z duza zawartoscia soli wapiennych. I tutaj sprawa jest juz prosta - wymiana żwiru/kamieni na inne.
Moi rodzice mają Maksia jamnik i powiem, że nie jesteśmy z M gotowi na to by mieć psa.. zdaliśmy sobie sprawę z tego, że to jest wielki obowiązek.. nawet na wakacje nie moglibyśmy pojechać, bo trzymałby nas pies.. zdecydowanie wolimy mieć dziecko hehe a ze zwierząt to faktycznie tylko rybki by w grę wchodziły.. tak jak mówi rafki88, ładne duże akwarium jako ozdoba salonu -czemu nie
Witam!
Ja to też już przerabiałem i moje doświadczenia, z co2 i bimbrownią są już historią, nie polecam, mało wytworzonego gazu okropnie śmierdzi nie jest do skontrolowania i w ogóle do bani, nie warta gra świeczki, jak już, co to, co2 w pojemnikach – spray, co do bimbrowni obrazowo to jak stosować świeczkę zamiast żarówki – może być, ale na krótką metę!
Na aukcjach widziałem takie pojemniki i są w miarę tanie Opakowanie zawiera oprócz butli z gazem także prosty dyfuzor kielichowy, który odpowiada za wprowadzenie gazu do wody.Jedno opakowanie wystarcza do zasilania akwarium o pojemności 100 litrów przez okres około trzech tygodni.
a z podawanym co2 roślinki szaleją:
- tak wygląda "jaszczurka" która uwielbia co2
Paletki mamy od sześciu lat i nie było nigdy większych kłopotów z nimi. Każda ryba wprowadzana do akwarium jest poddawana kwarantannie, nie są karmione żywym pokarmem więc pasożyty nie wchodzą w grę. Paletka najczęściej choruje kiedy jest zestresowana, żle się czuje w akwarium, ma nieodpowiednie parametry wody. Nasze paletki nie mają większych problemów z chorobami chyba nie jest im tak źle w akwa.
Bocje które widać na zdjęciach są od początku istnienia naszego akwarium mają jedna 18 cm, druga nieco młodsza 14.Więc chyba warunki im odpowiadają. Bocji było więcej jednak na duże rozmiary zmuszeni byliśmy je oddać. A zawitają napewno kolejne małe osobniki.
Tomek 23 jaki gatunek ryb regulujących w akwa populację ślimaków polecasz do paletek
Witam ponownie po długiej przerwie naszego forum.
Mam w akwarium białe,niebieski,zielone i czerwone kamyczki.Wszystkie są jasne.Miedzy tymi kamyczkami są odchody rybek i glonojadów.Wygląda to niestety nieładnie i nieestetycznie,tym bardziej,że jest to koloru brązowego i przy szybie.Jak pozbyc sie tych odchodów spomiedzy kamieni?Kamienie są malutkie i odsysanie wężykiem wraz z okresową podmianą wody nie wchodzi w grę,ponieważ kamyki są zasysyane do wężyka i go zapychają.Myślę o całkowitym wybraniu tych kamyków i ich wypłukaniu wraz z podmiana wody.Jak myślicie - warto robić coś takiego?
Wiem że roślinność sztuczna nie jest najpiękniejsza ale nie będę się zabierała za coś o czym nie mam zielonego pojęcia,a jak roślinki zaczną gnić i zmienia wodę na tyle że rybki się pochorują i zdechną albo rybki je zjedzą,nie, na razie żywe roślinki nie wchodzą w grę.Jeszcze jedno pytanie czy normalny jest taki specyficzny zapach z akwarium?
Czy roślinki kupuje się pojedyncze sztuki? Czy po kilka sztuk jednego gatunku i sadzi obok siebie?
Zależy jakie rośliny. Generalnie rośliny sadzi się w grupach a nie pojedynczo, tworząc kompozycję, jeżeli mówimy o roślinach na tzw. "trawnik" to tym bardziej ich ilość gra rolę. Są jednak tzw. solitery, czyli rośliny, które sadzimy pojedynczo ze względu np. na biotop zbiornika lub rolę jaką ma pełnić roślina w akwarium, np. lotos.
To nie wchodzi w grę. Pokój jest mały i nie ma miejsca go gdzieś indziej postawić. Wg to miejsce, na którym właśnie jest - jest bardzo dobre. 2 m obok okna ale promienie w żaden spasób do akwarium nie docierają przez cały dzień. Akwa stoi naprzeciw wyjścia na strych więc powietrze ze strychu schładza je troszkę ale to nie pomaga :/
[ Dodano: 29 Październik 08, 19:08 ]
Np. wentylatorek od kompa.
Muszę się nad tym zastanowić
[ Dodano: 29 Październik 08, 19:10 ]
http://www.allegro.pl/ite...ichszy_5db.html
takie coś by wystarczyło??
Wsadzenie filtra za akwarium, nie jest dobrym rozwiązaniem Będzie to bardzo uciążliwe przy myciu filtra, kiedy filtr trzeba odłączyć i wyjąć w całości. Wymiary filtra Tetra ex 700 zgadzają się, dokładnie ma on 21x20.5cm.
Raczej jest nie wskazane ze względu nie na to że ma się trudny dostep do niego tylko choćby na to że filtr zewnętrzny powinien stać dużo poniżej lustra wody. Producent podaje nawet odległość dna filtra w granicach 60-150cm poniżej lustra wody. Co w przypadku tego akwarium oznacza montaż filtra pod zbiornikiem. Tak więc ustawianie za akwarium nie wchodzi w ogóle w grę.
nie mam koncepcji jak zamontować filtr zewnętrzny w tej wnęce
Ewentualnie jaka może być odległość filtra w linii poziomej od akwa ?
Na ile ci tylko węża starczy , pamiętając tylko o tym co napisałem wyżej oraz o tym że wysokość słupa wody w rurze nie może być większa niż 150cm. Odległość w lini poziomej nie ma większego znaczenia.
Cytat: Sam zbiornik i pokrywę proponuję wykonać na zamówienie, wpasowane we wnękę. Nawet można się skusić się na wymiary 85x45x55 (60)cm, będzie to wtedy idealny zbiornik dla 2 par skalarów + towarzystwo, chyba że masz w planach inne gatunki ryb, może być w takim przypadku niższy. Do pojemności zbiornika pow. 180l polecałbym jednak mocniejszy filtr, Tetra Ex1200.
Tu się zgodzę, jednak jeśli Cię nie stać to proponuje byś po prostu do pokrywy dodał 2 żarówki energooszczędne po bokach (jeśli się da to nawet bliżej centrum) wzdłuż. Będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup nowej świetlówki.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl