Gramatyka Henry czy SuperMemo

Tematy

biblia

Do nauki słówek możesz wykorzystać program Profesor Henry. Działa tak samo jak SuperMemo, mi bardziej podeszła oprawa itp.
Jest też wersja do nauki j. niemieckiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego innych to nie wiem :d.

Czasami możesz znaleźć napisy po angielsku do angielskich seriali. Ja też mam wtyczkę do foobara co automatycznie pobiera teksty piosenek. Łatwo można wtedy osłuchać się słówek w całych zdaniach.

Do tego mam subskrypcje word of the day ze strony ang.pl, angielski.edu.pl, slowka.pl (te słówka wykorzystuje profesor henry).

W którejś książek ktoś kiedyś ładnie napisał nauczenie się się języka w 80% wystarczy 3 lata nauki, reszta wymaga długich lat nauki.
Dlatego ja teraz tylko douczam się słówek. Gramatyka na podstawowym poziomie mi wystarczy ;).

Teraz nadeszła fajna okazja, mamy jedną osobę anglojęzyczną na forum to staraj się pisać w jego wątkach i już.

Cheers :).



"Profesor Henry - Słownictwo" - najnowsza wersja (6.0) uczy ok. 11.000 słówek z przykładami i wzorami wymowy.

"SuperMemo" - w wielu pakietach uczy "na zawsze" od 3 do 40 tysiecy słówek, przeważnie z wymową amerykańska. Więcej o tym programie znajdziesz na prawie każdym forum językowym.

"eTeacher Angielski" najlepszy do nauki słówek i gramatyki przed klasówkami i innymi kartkówkami.

Od pewnego czasu na płytach CD/DVD ukazują się różne wersje programu "Be inspired". Uczy on słówek w trochę inny od poprzednio wymienionych programów sposób, ale jest godny uwagi.



W dwutygodniku Komputer Świat Nr 6/2005 przedstawiono wyniki testu programów wspomagających naukę języka angielskiego.Jak zawsze w tym magazynie pierwsze miejsce zajął program francuski "Tell me More". Zreszta trudno się dziwić, skoro kosztuje 400 zł musi być najlepszy )). Ale jego wartość edukacyjna mieści się w granicach 100-150 zł. Drugie miejsce zajął "EuroPlus + Angielski z Cambridge" też drogi (399 zł) ale warto go mieć w swojej kolekcji. Kolejne 3 miejsca ("Talk to me 1", "Talk to Me 2" i "Express English") to wyraz nieuzasadnionej sympatii Redakcji KŚ do programów francuskich. Jest coś niezrozumiałego, by Polak kupował francuski program wspomagający naukę angielskiego.

Kolejne miejsca zajęły trzy programy Profesor Henry i trzy pakiety SuperMemo. Pomimo ostrej krytyki Redakcji uważam za bardzo godne polecenia kursy SuperMemo "First Steps in English" i "Next Steps in English", to prawdziwe domowe laboratoria językowe. Oczywiście na uwage zasługują też pakiet "SuperMemo Extreme English" i wszystkie programy Edgarda - Prof. Henry Słownictwo (nie testowany), Prof. Henry Gramatyka, Prof. Henry Rozumienie ze słuchu i konwersacje oraz English At Once.

Dodatkowo podaję informację, że Edgard Multimedia wydało też kurs audio "English at work" - płytka do słuchania na discmanie. Polecem wszystkim amatorom pracy w krajach anglojęzycznych.



Mam pytanie do Bejotki ale mile widziane równiez odpowiedzi innych uczestników. Mam zestaw Profesor Henry 5.0 rozumienie ze słuchu oraz supermemo basic and speed up english. Mam równiez opanowane podstawy z gramatyki. 4 lata LO + zdana matura. Prosze napiszcie czy dobry zestaw sobie skomponowałem do samodzielnej nauki. Kasy brakuje na nowe a słyszałem że w/w programy sa jednymi z najlepszych w swojej klasie. Prosze o uwagi osoby, które miały do czynienia z danymi programami. Dzięki. Marszal



Profesor Henry to seria programów, które razem składają się na pełny i bardzo dobry kurs języka. Składają się na nią:
- Profesor Henry - Słownictwo;
- Profesor Henry - Gramatyka;
- Profesor Henry - Rozumienie ze słuchu i konwersacje.
Z cała pewnością mogą bardzo pomóc Ci w przygotowaniu się do matury.

Nie mniej jednak polecam Ci również Repetytorium i SuperMemo.
Powszechnie uważa się, że repetytorium maturalne przydaje się dopiero przed samym egzaminem maturalnym, ja jednak uważam, że im wcześniej zaczniesz z niego korzystać, tym lepiej będziesz do niego przygotowany/a.



Jestem jednym z najstarszych wiekiem i stażem użytkownikiem programu SuperMemo. Od kiedy nauczyłem się z niego korzystać i tworzyć własne bazy wiedzy oglądam podręczniki do nauki języków głównie pod kątem tego czy potrafię stworzyć jego na podstawie bazę SM. Ale SuperMemo to nie wszystko znam wiele innych programów wspomagających naukę języków, np. Prof. Henry. Pamiętam, że kiedyś, dawno temu, gdy na rynku ukazała się pierwsza wersja Prof. Henry - Słownictwo, w dodatku do GW - Gazeta Komputer na tej samej stronie wydrukowano wywiady z Dr Piotrem Woźniakiem autorem metody SuperMemo oraz z Mgr Mariuszem Jachimczakiem autorem Prof. Henryego. Bohaterowie tych wywiadów nie wiedzieli o tym. Mówili o swojej pracy, swoich dziełach i o nauce języków. Ja zapamietałem szczególnie wypowiedź Pana Mariusza, że przyjdzie czas, gdy jego firma Edgard Multimedia wyda program opracowany metodą sieci neuronowych, który bedzie lepszy od SuperMemo. Nie wierzyłem, wydawało mi się to bluźnierstwem. Od tej pory wiele się zmieniło, zaprzyjaźniłem się z Dr Woźniakiem, poznalem i chyba też zaprzyjaźniłem się z Panem Mariuszem. Byłem beta-testerem wszystkich późniejszych wersji Profesora i kilku baz SuperMemo. Z trudem przychodzi mi to pisać, dla mnie SM jest, a przynajmniej jeszcze niedawno było najlepsze. Jednak obecnie już od wersji Prof. Henry Słownictwo 4.0 rywalizacja miedzy tymi programami jest nieslychanie trudna, ja skłaniam sie do myśli, że Mariusz dotrzymał słowa. Prof. Henry Słownictwo 5.0 chyba skuteczniej uczy swoich 10.000 słów, mało tego uczy ich z przykładami.

SuperMemo nie daje sie jednak. Na przełomie 2004 i 2005 roku ukazały się dwie nowe bazy "First Steps in English" i "Next Steps to English" opracowane na podstawie kursów Dr Henryka (!!!) Krzyżanowskiego. Cóż nie rozstrzygając zasadniczego programu, co jest lepsze mam prawo napisać Prof. dr Henry Górą!

Polecam SuperMemo First Steps in English, SuperMemo Next Steps to English, Profesor Henry Słownictwo 5.0, Profesor Henry Gramatyka 5.0.

Inaczej mówiąc Henry(k) is the best.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript