syrena z paką ze starych grzejników
a tutaj żuczek: http://krakow.gumtree.pl/...QAdIdZ219989184
na poczatek kupiłem 56 żeber aluminiopwych kfa typu g500i bodajże. Na początku w specyfikacji pisało, że żebro ma wydajność 177 Watt ale nie napisali, że przy temp. wejściowej wody 90 st.C. Po ich założeniu miałem ten sam cyrk co ty. Piec chodził długo, grzejniki prawie parzyły, a temperatury nie przybywało. Zadzwoniłem do konstruktora tych grzejników do Krakowa i tam dopiero dowiedziałem się, że wydajnośc 1 elementu przy temp. 50-55 st.C wynosi raptem 80-90 watt. Stąd też różnica. I musiałem dokupić jeszcze 26 żeber, w sumie 82 żebra na powierzchnię 100m2. Obecnie jest bardzo ok, piec włącza się kilka razy na dzień ,chodzi dość krótko. Zużycie gazu GZ 50 osiągnąłem za ostatnie 2 tygodnie na poziomie 56m3 przy lekkim dopalaniu kominkiem /bez rozprowadzenia/. Temperatuirę w domu ustawiłem w godz. 6-8 i 14-22 20,5 st.C, w pozostałych godzinach 18,5 st.C.
Dlatego też najpierw dokładnie sprawdź specyfikację produktu przy jakiej temperaturze wody ten grzejnik ma wydajność 150 watt ? Aha, pokrętło gazu od grzania CO mam ustawione pionowo do góry, /dokładnie na połowie/, wystarcza takie ustawienie w zupełności. Woda nagrzewana do CO osiaga temp. 55-60 st.C co jest niezbędnym minimu, gdyż poniżej 56 st.C będzie mocno skraplać się rosa z komina. No to powodzenia, daj znać jak efekty.
Uff dzieki :D to kolejne pytanie
Czy montaz tylko ogrzewania podlogowego uprosci kotlownie, iinymi slowy, po przeczytaniu mojego projektu z tymi wsyzstkimi wynalazkami typu grzejniki kanalowe, nmormalne podlogowka oczy mi w slup stanely ile tam trzeba jakichs pomp mieszzaczy i jeszcze tysiaca sprzetu.Wiec pytanie czy sama podlogowka tez wymaga tak rozbudowanej otoczki urzadzeniowej?
Aha pierwotnie w kotlowni mial stac piec na ekogroszek, mam nadzieje ze bedzie gaz :-?
A moze ktos zna jakas sprawdzona firme z Krakowa lub okolic w tej materii?
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Zakładam wątek, gdyż wiem że uznanie dla grzejników aluminiowych KFA jest ogromne - a tutaj lwia część społeczności stawia mocno na jakość.
Otóż - posiadami grzejniki KFA G500 F w bardzo atrakcyjnej cenie:
289,00 zł brutto za komplet 10 żeberek.
Grzejniki są fabrycznie nowe, z 15-letnią gwarancją.
Jesteśmy przedsiębiorstwem - wystawiamy faktury VAT.
Można je obejzec na aukcjach.
W najbliższych dniach obieramy kurs - Warszawa,
a więc kto chętny z tamtych okolic - załapie się na nasz transport.
Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z oferty,
Damian Doroz
Kontakt: 698 365 191
damian_doroz@o2.pl
....w materiałach technicznych jest podana grubośc ścianek grzejnika,
nie spotkałem się z tego typu danymi u innych producentów,
a 1,4 mm grubości to naprawdę nie jest mało
W materiałach tech. pisze grubość 1,15 chyba że cusik źle czytam :o
sorry omsknął mi się palec :oops: :oops:
Parę dni temu wysłałem prośbę o wycenę materiałów - oczywiście nie podpsiałem nickiem :( - były 2 pdf w tym jeden do góry nogami :D
nie dostałem żadniego pdf-a :-? dlatego nic nie mogę powiedzieć
Czy mógłbym prosić także koszt robocizny (za punkt ,ewent. za całość - okolice Krakowa)
Pozdrawiam M
Witam,
Szukam projektantów do wykonania projektu instalacji c.o z wykorzystaniem grzejników kanałowych oraz do instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Problem w tym, że projekt główny będzie wykonany w ołówku, ręcznie i potrzebuję projektantów, którzy nadal tak pracują a nie na komputerze bo inaczej trzeba by przepisywać projekt na komputer.
Czy ktoś zna kogoś godnego polecenia, najlepiej w okolicy Krakowa albo ogólnie na Śląsku bo ja z tego rejonu.
Pozdrawiam, RP
Ja właśnie w sobotę kupiłem takie.
W opini montażystów i sprzedawców są to najlepsze grzejniki aluminiowe na polskim rynku.
Są jeszcze Alice z Mielca, oraz z Armatury Kraków. Te z Mielca mają mniej estetyczny wygląd a te z Krakowa mają w środku czasami opiłki. To opinia ekip montażowych.
Ile płaciłeś za szt żeberka? Ja kupiłem po 29 zł z 22%VATem. (VAT do odliczenia - 15%)
Co do jedzonka to karma purina premium chyba mchem zarosnie - ta zaraza nawet jej nie tknela ale za to psia wcina. W ciagu dnia dostaje saszetke, gotowane warzywa z kurczakiem, smietanke z woda i namoczona bulka, kielbaske sucha krakowska (uwielbia), serek bialy i zolty.
Nie mam pomyslu dziewczyny na kuwete. Najpierw przez 2 tygodnie stala w skrytce ale wynioslam ja stamtad, bo nie moglam trzymac tam zadnego jedzenia na wierzchu, grzejnik musial grzac, a drzwi byly ciagle uchylone zeby kot mial dostep. Teraz kuweta wyladowala w lazience i drzwi ma uchylone ale tu ciagle broi - lustro wysmarowane lapkami, kosmetyki pozwalane z polek, a firanka makarony juz podarta (pas, ktory wisi na karniszu rozprul sie od ciaglego ciagniecia). Dagulka pisala, ze u siebie ma w wiatrolapie ale u nas nie ma kawalka miejsca na kuwete.
Jeden znajomy co ma kota opowiadal, ze ma kuwete w garazu przy domu i jak kot chce wyjsc za potrzeba to staje przy drzwiach i miauczy.
U mnie byloby to dobre rozwiazanie ze skrytka, kuweta moglaby tam stac ale bylaby zamknieta, a jak Lucek by chcial z niej skorzystac to musialby zawolac czyli zamiauczec. Tylko zastanawiam sie czy kot bedzie wolac tak jak pies czy zalatwi sie gdzie popadnie. To moj pierwszy kot i nie mam w tym temacie doswiadczenia. Kot jest w domu tylko, gdy jest ktos z domownikow, wiec zawsze ktos by mu otworzyl, a gdy nas nie ma to zanosimy do do gospodarczego, a tam ma w lazience druga kuwete.
Mam na zbyciu 4 nie używane grzejniki Purmo VK22 o wysokości 60 cm. Niestety po zawieszeniu na poddaszu okazały się za duże. Poniżej zestawienie grzejników:
Wyskość 60cm.
Szerokość:
60 cm - 1 grzejnik - cena 200 zł
120 cm - 2 grzejniki - cena 330 zł
140 cm - 1 grzejnik - cena 410 zł
Cena jest równoważna ok 55% ceny producenta
Uporaliśmy się z elektryką na parterze, góra nawet nie ruszona. Nawet nie myślałam że wyjdzie tyle tych kabelków. Zostało jeszcze położenie kabla do oświetlenia ogrodowego. Nawet nie wiem czy takowe będzie ale nie zaszkodzi zrobić teraz niż później kuć w ścianach.
Czas wziąść się za temat ogrzewania. Mąż z kolegą pomierzyli pomieszczenia, wyliczyli potrzebą ilość rur, rozdzielaczy i grzejników. Samych grzejników płytowych wyszło 14 plus drabinka do łazienki na dole i grzejnik kanałowy pod okno tarasowe w salonie. Nasz kolega pojeździł po hurtowniach w Lublinie i udało mu się utargować cene 4800 za 14 grzejników Kermi (dwupłytowe z podłączeniem bocznym), ale bez faktury czyli vat-u bym sobie nie odliczyła. Podzwoniłam sama po sklepach ale ceny to mnie poprostu zamurowały :x . Lublin nie jest tanim miastem dla budowlańców. Wieczorem siadłam do kompa i znalazłam sklep z krakowa gdzie za nasze grzejniki chcieli 3900 plus transport 300zł. To i tak 600zł taniej niż w Lublinie bez faktury i z upustami. I chyba je zamówimy. Odejdą nam dodatkowo koszty transportu bo okazało się że mąż musi jutro jechać słuzbowo do Wrocławia firmowym busem więc w drodze powrotnej mógłby przejechać przez Kraków i zabrać nasze grzejniki.
Do Frankai i Wiarusa, dzięki za zainteresowanie
Grzejniki 2000W mam zakupione i niezainstalowane próbuję dobrać odpowiedni kocioł ,planuję pompę ze sterownikiem a jednocześnie liczę, że uda mi się uzyskać grawitację dzięki obniżeniu kotłowni o 60 cm i dlatego przy ewentualnym braku prądu uderzenie gąrącej wody zamierzam skierować w grubsze przekroje rur.
Roboty i zakup kotła planuję wkonać w końcówce kwietnia aby zasilić kasę zwrotem VATu.
Do tej pory rozważałem dwa kotły: Zębiec i Ogniwo ( Biecz)solidnie wykonane, z dolnym spalaniem , ruchomym rusztem wodnym
Przebił ich póżniej kocioł z Tarnowskich Gór: cena, 1,5 raza grubsza blacha i 10-cio letnia gwarancją (minus brak ruchomego rusztu)
Ostatnio instalator znalazł coś( w Wieliczce) o mocy pośredniej(między 15 a 20 kW) tj. 17kW i twierdzi, że ten ostatni bije pozostałe(jakaś nowość, z którą się do tej pory nie zetknął a cena zbliżona do Zębca i Ogniwa) Wiem tylko o nim, że ma zasyp z góry. Nie wiem, może to tylko bajer ale ma być na miarę Moderatora spalającego wszystko.
Oporów nie potrafię sam wyliczyć: nie mam tabel i znam zasad.
Czy ktoś z okolic Krakowa zetknął się z nowym kotłem, kórego nazwy niestety nie znam...
Gdyby kocioł 17 kW "nie wyrabiał" z wymiennikiem ciepłej wody
dodatkowo planuję przepływowy ogrzewacz wody gazowy ( z butli) lub elektryczny, co tym sądzicie...?
Pozdrawiam
Witam,
A ja mam takie pytanko - gdzie zaopatrywać się w płyty meblowe, systemy dzrwi przesuwnych akcesoria meblowe etc (mam zamiar wybudować szafę...), oraz blaty kuchenne? Ktoś się może niedawno zaopatrywał...
Pozdrawiam
Krzysiek
Ps. Mogę polecić sklep internetowy magicznalazienka.pl (w krakowie), gość ma fajne rabaty. (grzejniki, piece, ceramika, armatura etc.)
Ja kupowałam w Belmeb - ie ale w Izdebniku, bo krakowski jest duuuuużo droższy
Sytuacja.
Blizniak.. jedna czesc zamieszkana od dawna( to ja ) druga zamieszkana od 2 lat ( sasiad. Moja instalacja CO typowa grawitacyjna, przekroje rur dochodza do 65 mm, naczynie na strychu, 4 piony.
Sasiad wymienil wlasnie identyczna instalacje ( robila ta sama ekipa w tym samym czasie) na "nową" Cienkie rurki, zostały stare grzejniki ( alu - tzw krakowskie)
Z ciekawosci siadlem do komputera i troche pogimnastykowalem sie nad programem P. Wreszczynskiego ( OZ ) Wyszly calkiem ciekawe rzeczy. Taka instalacja wlasciwie nie powinna dzialac :smile:
Z obliczen wynika, ze instalator u sasiada zastosowal zbyt cienkie przewody. teoretycznie wszystko powinno wyc, gwizdac i przeciekac. tymczasem, zadnych szumow, wszystko pracuje jak nalezy, sasiad caly szczesliwy, rachunki za gaz mniejsze Jakies 30 procent w porownianiu do poprzednich i moich - mielismy bardzo zblizone )
Wiekszosc przewodow u niego wykonano z 14 mm Kisana. Tymczasem mi nie udalo sie zmusic programu do zastosowania tak "cienkiego" materialu. Kiedy recznie wymuszalem stosowanie 14, program wyrzucal cala litanie bledow.
Instalacja byla robiona bez projektu, na przyslowiowe oko Pana Zdzislawa.
Do około 20 grudnia muszę zrobić totalną prowizorkę ogrzewającą piwnice w stanie surowym. Chcę kupić najtańszy piec na ekogroszek, trochę kaloryferów, rurek, pompek, komin od kozy, poskładac to do kupy i odpalić.
To nie żart ! rury po podłodze bez moowania, grzejniki oparte ościany, itd
Jestem z okolic Krakowa, nie odbieram emaili, proszę pisać na priv tu na forum.
Grzesiek13 co poradzisz?
Stwierdzenie ADAMOSA48 to pokłosie fałszywej, bezmyślnie przyjmowanej przez niedoświadczony rynek argumentacji marketingowców z Krakowa.
Ale przecież nikt nie chce ogrzać domu litrem wody, skąd ten pomysł?
Energia zmagazynowana w 100 litrach wody też nam nie ogrzeje domu.
W instalacji pompa cyrkulacyjna czy to z regulusami czy to z płyciakami ma tę samą wydajność, średnice i dlugości rur też takie same ,zawory te same, 1000W i tu i tu to to samo 1000W... w czym problem.
Pisałem w tym wątku na ten temat. Mała bezwładność startowa regulusów wynika z niskiej masy całkowitej grzejników (woda + grzejnik). Dochodzi do tego krótka droga hamowania nie wymagająca specjalnych działań wyprzedzających.
Może taki przykład:
Masz dwoma naczyniami napełnić określony pojemnik wodą do ściśle określonego poziomu: małym czajnikiem i wiadrem.
Obydwa naczynia w chwili startu są puste i muszą być napełnione wodą do pełna:
Czas :start !
Wykonasz zadanie lepiej i precyzyjniej przy pomocy małego czajnika czy też używając wiadra ? :roll:
Aha (moc ta sama) strumień, którym lejesz musi być też identyczny.
Witam
Podepne sie z pytaniem odnośnie sterownika CALORMATIC 400
Chodzi dokładnie o wpływ pomiaru temp. w pokoju na zasadedziałanie pieca - funkcja O-RT.
Czy korzystniej jest aby zmierzna temp. pokojowa sterowała temp. zasilania grzejników czy może lepeij aby działała na zasadzie termostatu włączając i wyłączając zasilanie grzjników ciepłą wodą?
Jest jeszcze 3 nastw - 0 - t.j. brak dołaczenia pomieszczenia (domyślam sie ,ze to dla wersji bez programatora pokojowego)
Przeszukałem juz forum Muratora i inne przestrzenie google ale na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam z pod Krakowa
RAV
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl