Maszyny rolnicze Kalisz

Tematy

biblia

Sklepy z częściami do ciężarówek lub maszyn rolniczych? Zakmnięcie burt mógłbyś zaadoptować.
W cze-wie dużo ciekawych gadżetów można kupić w Suder&Suder - w Wieluniu na Sieradzkiej albo w Kaliszu na Wrocławskiej masz najbliżej.



Prowadzimy działalność handlowo - usługową od 1957 roku.
Mimo rosnącej na rynku konkurencji pozostajemy największym w regionie dostawcą sprzętu rolniczego renomowanych producentów krajowych i zagranicznych oraz części zamiennych do tegoż sprzętu o pewnej i niezawodnej jakości. Stale poszerzamy swoją ofertę handlową o coraz to nowe atrakcyjne towary.

Prowadzimy działalność handlowo-usługową w zakresie sprzedaży ciągników, maszyn i narzędzi rolniczych, sprzętu ogrodniczego, komunalnego oraz części zamiennych, akumulatorów, ogumienia i innych akcesoriów rolniczych. Wykonujemy remonty, naprawy, przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne maszyn rolniczych.

Naszym atutem jest szybka i profesjonalna obsluga klienta.

Jesteśmy przedstawicielem czołowych producentów maszyn rolniczych:
URSUS Warszawa, ZETOR Kalisz, PRONAR Narew, FARMTRAC Mrągowo, SIPMA Lublin, UNIA Grudziądz, AGROMET Brzeg, ROLMASZ Kutno, FAMAROL Słupsk, WARFAMA Dobre Miasto, PPH ŻUKOWO, POM Augustów, POM Brodnica, MEPROZET Kościan, POMOT Chojna, HYDRAMET Giżycko, SAMASZ Białystok, MESKO-ROL Skarżysko Kamienna, AKPIL Pilzno, JARMET Węgrów, KRUKOWIAK Redecz Krukowy, POMAROL Biskupiec, TEKNAMOTOR Ostrowiec Świętokrzyski, AGROMET Jawor, DŁUGOPOL Ostrów Mazowiecka, DOZAMECH Odolanów, AUTOPART Mielec, STOMIL Olsztyn, DĘBICA Bielsko Biała.

Działalność handlową realizujemy w oparciu o :

* bazę hurtowo - detaliczną w Świerklańcu

42-622 Świerklaniec, ul. Parkowa 36

tel. (0 32) 284-48-62

fax (0 32) 284-48-83


* Sklep Firmowy w Skoczowie

43-430 Skoczów, ul. Krzywa 4

tel. (0 33) 853-30-33

Sklep internetowy - Wchodze do sklepu - kliknij




Nasz kraj słynie z produkcji i serwisowania zróżnicowanych typów samolotów. Przedsiębiorstwa działające w Polsce wytwarzają:

małe samoloty sportowe, pasażerskie, rolnicze i szkoleniowe,
helikoptery,
szybowce,
części i akcesoria lotnicze.
Ogółem, w Polsce istnieje 60 przedsiębiorstw lotniczych zatrudniających około 18 tysięcy osób. Rosnąca produkcja samolotów cywilnych stworzyła nowe możliwości rozwoju dla istniejących w Polsce fabryk. Istotna część ich produkcji jest eksportowana, głównie do: USA, Wenezueli, Włoch, Grecji, Kanady, Hiszpanii, Niemiec, Południowej Korei, Indonezji, Wietnamu i Iraku.

Gwałtowny wzrost produkcji w sektorze lotniczym osiągnięto dzięki współpracy z największymi światowymi firmami lotniczymi. Produkcja części i komponentów do samolotów odbywa się w Polsce, a montaż za granicą. Specjalizujemy się w wytwarzaniu podzespołów ze stopów aluminiowych (nitowanie, zgrzewanie, trawienie). Polska posiada potencjał by stać się światowym centrum produkcji i serwisowania małych samolotów. Oferuje ekspertów, tradycje i niezbędną infrastrukturę.

Polska Dolina Lotnicza jest jedną z najlepszych lokalizacji w Europie Centralnej na prowadzenie i rozwój projektów związanych z lotnictwem. Ten położony w południowo - wschodniej Polsce region skoncentrował na swoim obszarze wiele branż związanych z przemysłem lotniczym, ośrodki badań naukowych, obiekty szkoleniowe a także uniwersytet z wydziałem budowy maszyn i lotnictwa.

Firmy z Doliny Lotniczej szacują, że mogą potrzebować co roku tysiąca nowych pracowników. Związana z Doliną Politechnika Rzeszowska zapewnia stały dopływ kadry inżynierskiej, a Centrum Kształcenia Operatorów, ośrodek stworzony specjalnie na potrzeby klastra, kształci pracowników produkcyjnych.

W 2003 roku przedsiębiorcy regionu powołali do życia pierwszy klaster lotniczy w Polsce - Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza. Jego celem jest stworzenie dogodnych warunków do rozwoju przedsiębiorstw przemysłu lotniczego w regionie.

W najbliższych latach klaster lotniczy ma się rozwijać w dwóch kierunkach. Pierwszy to zwiększanie liczby firm zarówno dzięki inwestycjom międzynarodowych korporacji, jak i włączaniu do stowarzyszenia małych rodzinnych przedsiębiorstw. Drugi kierunek rozwoju to budowa biur konstrukcyjnych, inżynieryjnych i laboratoriów, by samoloty mogły powstawać tu od samego początku, od pierwszych projektów.

Dolina Lotnicza daje zatrudnienie 16 tysiącom wysokowykwalifikowanych pracowników. Na jej terenie powstaje ponad 75% krajowych produktów lotniczych. Oferuje usługi specjalistów związanych z Politechniką Rzeszowską oraz 21 innymi instytucjami i firmami m.in.:

WSK Rzeszów (producent silników),
PZL Świdnik (producent helikopterów),
PZL Mielec (producent lekkich samolotów transportowych i specjalnych, samolotów rolniczych i do gaszenia pożarów, samolotów szkoleniowych oraz dostawca podzespołów lotniczych w międzynarodowych programach kooperacji przemysłowej),
Pratt&Whitney Kalisz (producent części do silników),
Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych (poddostawca drzwi do Boeingów)
Zakłady Narzędziowe w Mielcu (producent linii technologicznych dla przemysłu lotniczego)
Stamet Zakład Mechaniczny S. Stachura (producent części samolotowych)
Ciekawym przykładem jest jedno z przedsiębiorstw Doliny Lotniczej zajmujące się produkcją replik starych modeli samolotów. Serwis Samolotów Historycznych całość swojej produkcji sprzedaje za granicę, głównie do Kanady, Szwajcarii i krajów UE.

Zachodnie firmy chętnie wykorzystują potencjał wytwórczy polskich zakładów lotniczych. Są one konkurencyjne przede wszystkim pod względem jakości i niskich kosztów pracy. Najnowszym zagranicznym inwestorem, który docenił zalety polskich specjalistów, jest firma Sikorsky Aircraft Corporation. W marcu 2007 roku koncern przejął Polskie Zakłady Lotnicze "Mielec", by uruchomić w nich produkcję śmigłowca International BLACK HAWK.

Dalszym inwestowaniem w Polsce zainteresowani są tacy giganci awiacji jak:

Pratt&Whitney,
EADS,
British Aerospace,
Lockheed Martin,
R&D Precision.
Podkarpacka Dolina Lotnicza rozpoczęła w 2006 roku współpracę z podobnymi klastrami w Hiszpanii, Niemczech oraz Francji.



gdyby przechlane przez Polaków w ubiegłym roku 20 parę miliardów złotych zainwestować w DOLINĘ LOTNICZĄ - to ............... ??????????



No i właśnie widać to wyraźnie czy wszysto można kupić ?
A szacunek fanów np.?



źródło Przegląd Sportowy

Rafał Bała
"Miliony Kopciuszka"

Za kilka tygodni kupno miejsca w LSK, po roku walka o medale, potem europejskie puchary. Czy to możliwy wariant w klubie, który jeszcze miesiąc temu miał wzloty i upadki w II lidze? Tak, gdyż chodzi o bardzo bogaty AZS Białystok.Skąd na Podlasiu taki boom na siatkówkę? Białystok nigdy nie miał w tej dyscyplinie przedstawiciela występującego w ekstraklasie. Jednak publiczność była głodna siatkarskich emocji. Tam w 2000 roku reprezentacja Polski kobiet rozegrała, niestety przegrany, mecz kwalifikacji ME z Białorusią (pamiętny debiut Doroty Świeniewicz na pozycji libero).
AZS grał w drugiej lidze, awansował do Serii B, ale szybko z niej spadł. Mimo to działaczom udało się nakłonić do inwestowania w drużynę kilka bogatych firm, m.in. Zeto (informatyka), Pronar (maszyny rolnicze i tworzywa sztuczne) czy Astwa (utylizacja odpadów). Kilka tygodni temu drużyna znów wywalczyła awans do I ligi. Nieoficjalnie mówi się o budżecie w granicach 1,5 miliona złotych, a nawet wyższym. – Z takimi pieniędzmi można walczyć o miejsce w pierwszej czwórce LSK – twierdzi działacz AZS AWF Poznań, Marek Bykowski.I zaczeło się Białostotczanie telefonowali do wielu kadrowiczek,proponując atrakcyjne kontrakty.Agata Mróz ,która wybrała ofertę Hiszpańskiej Murcii, wspomina ,że w jej komórce wielokrotnie wyświetlał się nr. tamtejszych działaczy-Interesują nas właściwie wszystkie zawodniczki z szerokiej kadry Polski-mówi bez ogródek członek zarządu AZS Jacek Nikliński.-Uzgodniliśmy szczegóły z libero Dalinu Magdaleną Saad, oraz ze środkową AZS Poznań Dominiką Kaczorowską. Kiedy wrócą z USA złożą podpisy pod umową.Podobna sprawa ma się z inną Poznanianką Elżbietą Nykiel.
Saad, której wróżono wspaniałą przyszłość w którymś z najsilniejszych Polskich klubów ma zwięzać się z AZS na pięć lat.Tyle potrfają jej studia na wydziale ekonomii miejscowego uniwersytetu.To jednak dopiero pocz. sensacji.Poważną ofertę z Białegostoku otrzymała Izabela Bełcik.-Rozważę ją ,ale tylko w przypadku,gdy AZS przystąpi do rozgrywek LSK.Nie mogę występować w niższej lidze-mówi pierwsza rozgrywająca reprezentacji.Na podobnym etapie są uzgodnienia z Kamilą Frątczak,choć Nikliński twierdzi,że rozmowy są bardzo konkretne.-Skompletujemy drużynę i w połowie czerwca zdecydujemy, czy takim składem jest sens starać się o ekstraklasę.Jeśli któryś klub zwróci się do nas z propozycją oddania swojego miejsca w LSK,na pewno to rozważymy-kontynnuuje pan Jacek.W każdym razie jedna decyzja już zapadła:w klubie pozostaje na kolejny sezon trener Czesław Tobolski.Według nieoficjalnych informacji, to właśnie on miałby sprawić ,że uda się ściągnąć Frątczak z którą współpracował w Kaliszu.
w środowisku wrze od plotek jakoby Azs już rozpoczął negocjacje z dalinem Myślenice i AZS Poznań na temat przejęcia od nich miejsca w LSK
-to nieprwda, podobnie ,jak to ,że mamy kłopoty finansowe.Prawie wszystkie zawodniczki chcą u nas zostać.Nie po to wywalczyliśmy awans i pozostanie w ekstraklasie,żeby teraz je oddawać zapewnia menadżer Dalinu Jarosław Kosek. Faktem jest jednak ,że Białostotczanie odwiedzili ostatnio Myślenice i Poznań.-Tamtejsi działacze zachowywali się nieelegancko ,wnosząc na teren obiektu alkohol-mówi członek władz PZPS Marek Bykowki. Twierdzi ,że AZS systematycznie spłaca długi wobec zawodniczek i ma zamiar pozyskać kolejnego sponsora(biuro maklerskie). w tej sytuacji jakiekolwiek negocjacje z Białymstokiem nie mają sensu wyjaśnia.
-Nic nie wiem na temat starań AZS o miejsce w ekstraklasie-mówi komisarz ligi,jacek Kasprzyk-Co więcej mam wstępną deklarację klubów LSK, że starają się o sponsorów i chcą przystąpić do rozgrywek.Jeśli jednak któryś zgłosi pomysł fuzji z Białymstkiem ,rozpatrzymy to. Nie zamierzmy natomiast powiększać ligi do 12 drużyn. 9 czerwca spotkamy się z prezesami klubów i wtedy wiele się wyjaśni.Mogę tylko zdradzić ,że rozpoczął się proces tworzenia spółek akcyjnych.
Cała syt. najlepiej komentuje portal internetowy www.siatka.org. Najwięcej głosów w sondzie kibiców na pytanie jaki będzie kolejny ruch działaczy AZS Białystok?-padło na nast. odp. :kupią dwa bilety z miejscówkami w Intercity!!!

25.05.2006




No i właśnie widać to wyraźnie czy wszysto można kupić ?
A szacunek fanów,lub przeciwników np.?



źródło Przegląd Sportowy

Rafał Bała
"Miliony Kopciuszka"

Za kilka tygodni kupno miejsca w LSK, po roku walka o medale, potem europejskie puchary. Czy to możliwy wariant w klubie, który jeszcze miesiąc temu miał wzloty i upadki w II lidze? Tak, gdyż chodzi o bardzo bogaty AZS Białystok.Skąd na Podlasiu taki boom na siatkówkę? Białystok nigdy nie miał w tej dyscyplinie przedstawiciela występującego w ekstraklasie. Jednak publiczność była głodna siatkarskich emocji. Tam w 2000 roku reprezentacja Polski kobiet rozegrała, niestety przegrany, mecz kwalifikacji ME z Białorusią (pamiętny debiut Doroty Świeniewicz na pozycji libero).
AZS grał w drugiej lidze, awansował do Serii B, ale szybko z niej spadł. Mimo to działaczom udało się nakłonić do inwestowania w drużynę kilka bogatych firm, m.in. Zeto (informatyka), Pronar (maszyny rolnicze i tworzywa sztuczne) czy Astwa (utylizacja odpadów). Kilka tygodni temu drużyna znów wywalczyła awans do I ligi. Nieoficjalnie mówi się o budżecie w granicach 1,5 miliona złotych, a nawet wyższym. – Z takimi pieniędzmi można walczyć o miejsce w pierwszej czwórce LSK – twierdzi działacz AZS AWF Poznań, Marek Bykowski.I zaczeło się Białostotczanie telefonowali do wielu kadrowiczek,proponując atrakcyjne kontrakty.Agata Mróz ,która wybrała ofertę Hiszpańskiej Murcii, wspomina ,że w jej komórce wielokrotnie wyświetlał się nr. tamtejszych działaczy-Interesują nas właściwie wszystkie zawodniczki z szerokiej kadry Polski-mówi bez ogródek członek zarządu AZS Jacek Nikliński.-Uzgodniliśmy szczegóły z libero Dalinu Magdaleną Saad, oraz ze środkową AZS Poznań Dominiką Kaczorowską. Kiedy wrócą z USA złożą podpisy pod umową.Podobna sprawa ma się z inną Poznanianką Elżbietą Nykiel.
Saad, której wróżono wspaniałą przyszłość w którymś z najsilniejszych Polskich klubów ma zwięzać się z AZS na pięć lat.Tyle potrfają jej studia na wydziale ekonomii miejscowego uniwersytetu.To jednak dopiero pocz. sensacji.Poważną ofertę z Białegostoku otrzymała Izabela Bełcik.-Rozważę ją ,ale tylko w przypadku,gdy AZS przystąpi do rozgrywek LSK.Nie mogę występować w niższej lidze-mówi pierwsza rozgrywająca reprezentacji.Na podobnym etapie są uzgodnienia z Kamilą Frątczak,choć Nikliński twierdzi,że rozmowy są bardzo konkretne.-Skompletujemy drużynę i w połowie czerwca zdecydujemy, czy takim składem jest sens starać się o ekstraklasę.Jeśli któryś klub zwróci się do nas z propozycją oddania swojego miejsca w LSK,na pewno to rozważymy-kontynnuuje pan Jacek.W każdym razie jedna decyzja już zapadła:w klubie pozostaje na kolejny sezon trener Czesław Tobolski.Według nieoficjalnych informacji, to właśnie on miałby sprawić ,że uda się ściągnąć Frątczak z którą współpracował w Kaliszu.
w środowisku wrze od plotek jakoby Azs już rozpoczął negocjacje z dalinem Myślenice i AZS Poznań na temat przejęcia od nich miejsca w LSK
-to nieprwda, podobnie ,jak to ,że mamy kłopoty finansowe.Prawie wszystkie zawodniczki chcą u nas zostać.Nie po to wywalczyliśmy awans i pozostanie w ekstraklasie,żeby teraz je oddawać zapewnia menadżer Dalinu Jarosław Kosek. Faktem jest jednak ,że Białostotczanie odwiedzili ostatnio Myślenice i Poznań.-Tamtejsi działacze zachowywali się nieelegancko ,wnosząc na teren obiektu alkohol-mówi członek władz PZPS Marek Bykowki. Twierdzi ,że AZS systematycznie spłaca długi wobec zawodniczek i ma zamiar pozyskać kolejnego sponsora(biuro maklerskie). w tej sytuacji jakiekolwiek negocjacje z Białymstokiem nie mają sensu wyjaśnia.
-Nic nie wiem na temat starań AZS o miejsce w ekstraklasie-mówi komisarz ligi,jacek Kasprzyk-Co więcej mam wstępną deklarację klubów LSK, że starają się o sponsorów i chcą przystąpić do rozgrywek.Jeśli jednak któryś zgłosi pomysł fuzji z Białymstkiem ,rozpatrzymy to. Nie zamierzmy natomiast powiększać ligi do 12 drużyn. 9 czerwca spotkamy się z prezesami klubów i wtedy wiele się wyjaśni.Mogę tylko zdradzić ,że rozpoczął się proces tworzenia spółek akcyjnych.
Cała syt. najlepiej komentuje portal internetowy www.siatka.org. Najwięcej głosów w sondzie kibiców na pytanie jaki będzie kolejny ruch działaczy AZS Białystok?-padło na nast. odp. :kupią dwa bilety z miejscówkami w Intercity!!!

25.05.2006

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript