Jest norma o oznaczeniu DIN 6350 (np. dla uchwytu fi 125) -jest to normalizacja polska BISON Białystok. Co do chińskich to nie wiem wg jakiego schematu są robione ale ja to swojej Einhell MTB 3000 kupowałem ostatnio uchwyty 4 szczękowe samocentrujący i planszajbę ale nie wg tej normy i pasują jak ulał. Polecam gościa z allegro o nicku metal24 http://allegro.pl/search....85812&country=1
ma uchwyty zgodne z w/w normą i uchwyty do chińskich również i jest bardzo solidny. Ja u niego kupowałem ostatnio
Pozdro
Mam pytanie do kolegi grg12. Gdzie można kupić taki imak i ile kosztuje? Zastanawiam się czy pasowałby do mojej MTB 3000 EINHELL.
Pozdrawiam
Kupiłem na http://www.deuss.de/ - kosztował 110 Euro (Deuss nie jest niestety najtańszy, ale na niemieckojezycznych grupach ma znakomitą opinie)
Pozdrawiam
Witam
Mam tokarkę Einhell MTB 3000 i zastanawiam się do czego służy ten element zaznaczony czerwoną strzałką na zdjęciach. Hmm, chociaż mam pewne doświadczenie w obsłudze tokarek to nie potrafię rozszyfrować co to jest. Może ktoś ma jakieś pomysły ?
Pozdro
To mój pierwszy post wiec na początek witam wszystkich serdecznie. Przeczytałem cały dział tokarki ale nie znalazłem nic na temat jaki mnie interesuje. Chciał by zasięgnąć zatem opinii i porady. Co prawda nie o tokarce CNC a o zwykłej uniwersalnej Mini Tokarce. Jest tego dość duży wybór ostatnio ale konkretnie chodzi mi o model tokarki stołowej EINHELL MTB 3000. Czy ta tokarka w cenie około 2000pln jest warta w/g Was uwagi i kupna. Chodzi mi zastosowanie jej do toczenia drobnych elementów z metali kolorowych jak i ze stali. Jeśli nie co wybrać do takich drobnych amatorskich prac w podobnej cenie
Witam.
Jestem posiadaczem od roku mini tokarki Einhell MTB 3000. Ostatnio wydarzyło mi sie nieszczęście. Poleciały mi koła zębate przekładni głównej.
Koło nr 14 i 24 - oznaczenie według dokumentacji fabrycznej.
Może ktos z kolegów wie gdzie można kupic takie koła?
Maile do Einhell Polska niestety pozostaja bez odpowiedzi.
Pisze mój pierwszy i mam nadzieję,że nie ostatni post. Kilka dni temu stałem się posiadaczem minitokarki Proma SM-300. Wybór mój (mam nadzieję,że trafny) .
Taki sam trafny (jeśli chodzi o tego typu tokarkę) byłby gdybyś kupił inną chińska dokładnie taką samą pod inna nazwą z dużo większym wyposażeniem za prawie połowę ceny Promy. I nie pisze złośliwie tylko stwierdzam fakt. Sam kupiłem MTB 3000 Set EINHELL którą byś kupił na allegro za około 2,000pln i dostał byś dużo więcej wyposażenia niż dostałeś z Promą. Teraz poczytaj strony do których linki podał kolega wyżej i zrób wszystkie niezbędne modyfikacje o których tam piszą. A koła zębate jak zaczniesz dorabiać metalowe to koszty tej tokarki jeszcze podwoją się sie za chwilę. Jak będziesz jej używał zgodnie z przeznaczeniem (tworzywa sztuczne i metale kolorowe, a sporadycznie stal) będzie chodziła jak jest teraz. Jak zaczniesz ja cisnąć wykończysz ją bardzo szybko.
Ja mam MTB 3000 EINHELL.
Kupiłem ją kilka miesięcy temu, ale nie popracowałem na niej za wiele ponieważ musiałem wyjechać na 0,5 roku.
Pierwsze wrażenie całkiem niezłe. Wziąłem ją w wersji droższej ale z dodatkowym wyposażeniem, które jest dość przydatne (zwłaszcza kieł obrotowy i podtrzymka). Dokupiłem również uchwyt wiertarski na trzpieniu i 2 uchwyty 4 szczękowe (samocentrujący i planszajba). To chyba niezbędne minimum.
Co do samej tokarki to pracuje stosunkowo cicho. I jest dokładna. Ale zalety zobaczysz sam. Ja skupię się nad wadami.
Plastykowe koła zębate w gitarze.
Niewygodny do ustawiania konik (fatalnie to rozwiązali i gdy wrócę do kraju to mam zamiar go przerobić).
300 mm długość toczenia to nie za wiele, zwłaszcza jest to odczuwalne przy wierceniu (uchwyt i wiertło zabierają sporo z tych 300 mm.
W imaku co prawda zmieści się nóż 12x12 ale krawędź natarcia będzie w większości przypadków za wysoko, więc zostają maksymalnie 10x10.
Ja mam zamiar dorobić nowy imak taki jak podpatrzyłem na jednej ze stron (link gdzieś na forum).
O pozostałych się nie wypowiadam ponieważ nie miałem z nimi do czynienia. Ale mi podoba się ta, którą wymieniłeś jako drugą (350 mm i konik wydaje się solidniejszy).
Dziś przyszedł mi uchwyt i zacząłem obmyślać strategię w których miejscach wywiercić otwory. Ale coś mnie tknęło aby najpierw odkręcić oryginalny uchwyt. I tu się skośnookim należy szacuneczek bo ku mojemu zaskoczeniu ukazał się bardzo miły widok Zabierak ma powiercone otwory dla uchwytów na 3 i 4 śruby Wiec po prostu zakładasz uchwyt i wszystko pasuje bez problemów. Nie wiem czy we wszystkich tego typu tokarkach tak jest, ale w Einhell MTB 3000 na pewno. Zdjęcia w załączeniu.
Pozdro
Witam Kolegów
Mam taki dylemat. Mogę kupić za 2tys TSA16 w dobrym stanie. Na wyposażeniu jest komplet kół do gitary. Maszyna pochodzi z lat 80 więc ma swoje lata. Zastanawiam się czy warto wchodzić w taka wiekową maszynę czy nie lepiej kupić coś takiego jak Einhell MTB 3000 który ma silnik 400W jest trochę mniejszy ale zawsze to jest nowa maszyna. Jeśli ktoś z Kolegów miał doświadczenia z takimi maszynami to bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam Janusz
Witam
Najprościej - luzy (możliwość ich kasowania), stan przekładni (czy koła posiadają wszystkie zęby i jak to uaębienie wygląda), bicie wrzeciona - współosiowość konika. Najprościej założyć materiał w szczęki i przetoczyć po górze. Potem przemocować za przetoczoną średnicę i przetoczyć do zejścia, jeżeli można jeszcze wykonać nakiełek lub nawiercić z konika masz wszystko - po odgłosach i efekcie pracy zobaczysz z grubsza co maszynka jest warta.
A przy okazji:
Poszukuję instrukcji dla Einhell MTB 3000 ,bliźniaczej chinki, lub promy.
Może ktoś ma lub wie gdzie znajdę. Byłbym też wdzięczny za adres sprawdzonego,
profesjonalnego internetowego sklepu z narzędziami i pomiarówką.
W małej mieścinie trudno cokolwiek dostać.
Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl