gral praca sezonowa dla studenta

Tematy

biblia

Porusze już bardzo stary temat. Był on kiedyś tu na forum, ale po kasacji bazy danych prysł. Chodzi o pewien system w ruletke. Chcieliśmy zagrać tym systemem Ja, BlueMan i Mój kuzyn (student - twórca metody). Postanowiliśmy że zagramy przez internet tylko jest taki problem ze tam trzeba grac "żetonami" które kosztują odpowiednio tyle co kurs euro. W liczbach ten nasz system wyglada tak:
przy kapitale 64 = (281zł) szanse wygranej są 99,32%
przy kapitale 128 = (563zł) szanse wygranej są 99,71%
przy kapitale 256 = (1126zł) szanse wygranej są 99,91 %
zyski są ok. 10min - 20 (88zł)
_________________________
liczby to są te żetony(odpowiednik Euro) pieniadze w nawiasach są po przeliczeniu żetonu za przelicznik wziołem 4,4
_________________________

I cały problem na to że niemamy na tyle pieniedzy by zagrać niemal ze 100% gwarancja wygranej. Mowią e pierwszy milon trzeba ukraść... chyba mają racje. Wszedzie trzeba miec kapital... a skąd niby ludzie w naszym wieku mają go miec... A praca jaką oferuje rynek jest śmieszna... dla ludzi uczacych sie praca sezonowa np. chodzenie po ulicy z banerem reklamowym 6h/dzień to zarobek w wysokości 15zł.



Zwracam się tu głównie do osób, które chcą profesjonalnie grać na trąbce czy innym instrumencie, w filharmonii, operze czy innej tego typu instytucji, ustawa dotyczy też aktorów, tancerzy i innych pracowników instytucji kulturalnych.

Najbardziej kontrowersyjna i uderzająca w życie muzyków propozycja to wprowadzenie tzw. artystycznych umów sezonowych. Ma to być rodzaj umowy na czas określony na okres od 1 roku do 5 lat a zawarcie trzeciej takiej umowy w tej samej instytucji nie skutkuje tym, że umowa stawałaby się umową na czas nieokreślony. Wprowadza się jedynie coś takiego jak gwarancja zatrudnienia dla osób, które pracowały w jednej instytucji ponad 15 lat. Problemy jakie wynikną z wprowadzenia tego zapisu jest fakt, że muzyk nie będzie miał stałego miejsca pracy, nie będzie miał możliwości wzięcia kredytu a co za tym idzie wybudowania domu czy kupienia mieszkania. Poza tym nigdy nie wie czy za rok albo dwa dyrektor nie podziękuje mu za współpracę i będzie musiał w 4 miesiące(bo taki jest okres wypowiedzenia tej umowy) szukać roboty w innej instytucji najczęściej w innym mieście, a to wcale nie jest takie łatwe, jeśli po kilku latach grania w orkiestrze trzeba nagle zagrać przesłuchanie gdzie wymagają jakiegoś koncertu klasycznego i utworu wirtuozowskiego.

Jest też zapis o zakazie prowadzania działalności konkurencyjnej, tzn. jeśli będzie się chciało zagrać w innej instytucji kulturalnej trzeba będzie każdorazowo prosić o zgodę dyrektora. Nie wiadomo czy uczenie w szkole nie zostanie potraktowane jako konkurencja, a wtedy wielu muzyków orkiestrowych, którzy uczą zostaną postawi przed wyborem: szkoła albo granie.

Wstawiam tu tą informację, bo są wśród nas również uczniowie szkół muzycznych, studenci, których może objąć ta ustawa. Mam też prośbę, aby wszelkich możliwych zainteresowanych informować o tych zamiarach, wiem, że nie wszystkie instytucje kulturalne wiedzą o projekcie tej ustawy, bo nie dostały oficjalnej informacji.

Zainteresowanych odsyłam do pełnego tekstu : http://bip.mkidn.gov.pl/bip/document/?docId=1339

Zachęcam też do dyskusji na temat tego projektu i szukania sposobu skutecznego oprotestowania tego zapisu.



P.S. Przepraszam, że tak formalnie i sztywno prawie jak nie ja

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript