- układanie podłóg - adaptacja poddaszy - remonty - ocieplenia - sufity podwieszane - instalacje hydrauliczno-elektryczne - montaż ścian działowych - tynkowanie agregatem
- wyroby z granitu - schody granitowe - posadzki granitowe - parapety granitowe - parapety granitowe - elewacje granitowe - fontanny granitowe - sprzedaż kamienia - meble ogrodowe z kamienia
Strzegom, ul. Skalna 15, tel. 691782781
Natura Granit Granity i Piaskowce Elżbieta Ługowska Produkty z granitów, piaskowców, marmurów, serycytu.
1. Produkty z granitów, piaskowców, marmurów, serycytu - kostka, ogrodzenia, mury kamienne, krawężniki, oporniki, posadzki, schody, parapety, blaty, kominki, galanteria ogrodowa (rzeźby, kóle, gazony, ławki, stoły - i inne produkty na indywidualne zamówienia)
2. Sprzedaż pomników wraz z montażem
3. Transport
4. Układanie kostki
5. Doradztwo i projektowanie ogrodów
Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów i usług. Jesteśmy otwarci na potrzeby klientów.
Proponowane przez nas produkty to kamień naturalny. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę - fachowe doradztwo techniczne, pomoc przy doborze technologii i materiałów, solidne i fachowe wykonawstwo.
Strzegom, ul. Koszarowa 3 b/14, tel. 74 8554903
Od razu napisze na czym rzecz polega. Mieszkam w woj. Dolnośląskim, niedaleko Strzegomia( to takie Polskie zagłębie granitowe). Wokół tego miasta jak i w nim samym jest mnóstwo kamieniarzy i hurtowni kamieniarskich. Biznes miałby polegać( tak jak to juz wielu robi, w tym jeden mój znajomy) na założeniu punktów sprzedaży pomników i nagrobków oraz wszelkich kamiennych wyrobów w innych miejscach Polski- czym dalej od Dolnegośląska tym lepiej, ewentualnie znależenie odbiorcy( np. zakład pogrzebowy)- z tym, że ci albo sami się zaopatrują albo mają dostawców. W praktyce to wygląda tak; zakładamy gdzieś w Polsce koło cmentarza, przy ruchliwej drodze lub w jakims innym " dobrym" miejscu punkt sprzedaży. Wystarczy zwykła przyczepa kempingowa lub mała budka dla stróża w nocy a w dzień dla " biura" i kilka lub kilkanaście ( w zależności od możliwości finansowych) pomników i jakieś wazony kamienne. Do tego mamy cały katalog zdjęć przykładowych ofert. klient u nas zamawia podaje wymiary( czy sami wymierzamy) i wysyłamy do jednego z kamieniarzy( ze strzegomia) konkretne zlecenie( rodzaj pomnika, kamień oraz wymiary) on robi daje nam znać przyjeżdżamy po pomnik i montujemy na miejscu u klienta. Znajomy jeździ do rodziny, która ma taki właśnie punkt, to ma 2-3 wyjazdy w tygodniu( czyli praktycznie non stop jest w trasie). On jeżdzi zwykłym busem( transporterem). Patrząc jak zmienia prywatne samochody to musi na samym wożeniu nieźle wychodzić ( jego żona nie pracuje). Dokładnie nie wiem ile jest przebitki na jednym pomniku, ale znajomy kiedyś wspominał że na zwykłym granitowym( strzegomski granit) pomniku jest jakieś 2 tys. różnicy przy sprzedaży. więć policzcie, a koszty wsumie niewielkie- no chyba że dużo zainwestujemy( jakiś budynek, dobry punkt, duże miasto ) to i przebitka będzie większa. Ja tutaj mogę wszystkim się zająć. mój drugi znajomy sprzedaje jakieś narzędzia kamieniarzom i zna ich wszystkim- także będzie można powybierać. Już dawno sam bm coś takiego założył ale raz, że nie mam kasy a dwa to wiązałoby się dla mnie z koniecznością przeprowadzki. Jeśli chcecie coś się dokładniej spytać, porozmawiać to piszcie na gg 8376326 lub mark.v@interia.pl. A tutaj piszcie co o tym myślicie. Ja nie mam kasy, ale psem ogrodnika nie jestem, jeśli macie możliwości to pomyślcie nad tym. Pozdro ;-)
Nowe stoiska dla kwiaciarek na świdnickim rynku, wykonawca prawdopodobnie zastosował duże odstępstwa od projektu.
Pawilony sprzedaży kwiatów w Rynku - brak partnerstwa z najemcami i zgodności z projektem architektonicznym.
Rada Miejska podjęła uchwałę o zawarciu w trybie bezprzetargowym najmu obiektów handlowych powstających w Rynku z osobami, które dotychczas taki handel tam prowadzą. Przedmiotem najmu mają być pawilony sprzedaży kwiatów, a najemcami osoby dotychczas prowadzące taka działalność w Rynku. Prezydent informował zainteresowanych sprawą radnych, że pawilony zostaną ukończone w grudniu 2009 roku, jeszcze przed świętami. Zainteresowanym najmem osobom przedstawiono koncepcję architektoniczną i projekt wykonawczy pn.: âŸPawilon sprzedaży kwiatów w obrębie Rynku", autorstwa architektów Anny Baran i Andrzeja Grzybowskiego. Dla przyszłych najemców projekty te były podstawą podjęcia decyzji o zawarciu umów i wyrażenia zgody na proponowany sposób finansowania budowy, który zakładał wpłatę zaliczki na poczet czynszu w kwocie 15 tys. zł przez każdą z tych osób.
Miejski Zarząd Nieruchomości zawarł z zainteresowanymi umowy najmu w grudniu 2009 roku, jednak nie wskazał w umowie terminu przekazania pawilonów użytkownikom. W umowach przedmiot najmu określono jako âŸobiekt" i nawet nie odwołano się do ww. projektu, określającego parametry techniczno-użytkowe pawilonów. W tym stanie rzeczy zainteresowane osoby mogą otrzymać w najem przedmiot najmu inny niż ten, do którego przekonywał ich Prezydent.
Kiedy pawilony zostaną oddane do użytku i przekazane najemcom i dlaczego w umowach nie odwołano się do projektu, co precyzyjnie określałoby przedmiot najmu, tego na razie nie wiem. Złożyłem w tej sprawie interpelację.
Specyfika miejsca lokalizacji narzuca ścisłe rygory, co do formy architektonicznej pawilonów i ich estetyki. W tym celu projekt zlecono do wykonania cenionym w środowisku i z dużym doświadczeniem architektom, ale ich koncepcja wymaga rygorystycznego przestrzegania projektów wykonawczych, w szczególności zastosowania dobrych materiałów o właściwych parametrach oraz wysokiej jakości wykonania. I tu znów można się zaniepokoić. Porównanie projektu z tym co już wykonano budzi poważne wątpliwości, co do uzyskania zamierzonego w projekcie efektu. Dla przykładu - projekt przewidywał blaty z granitu strzegomskiego o grubości 8 cm. Tymczasem zastosowano granit najprawdopodobniej z innego niż strzegomskie złoże, o mniejszej grubości i o budzącej wątpliwości jakości i wytrzymałości - nie dość, że o grubości zaledwie 3 cm, to jeszcze z wadami materiału (dyslokacje układające się w widoczne szczeliny). Spowoduje to w przyszłości pękanie blatów i łatwą możliwość przypadkowego lub zamierzonego utrącenia naroży.
W interpelacji zadałem również pytanie kto i kiedy wyraził zgodę na taką zmianę i do jakich innych odstępstw od projektu dopuszczono i za czyją zgodą?
Czy Prezydent zamierza dotrzymać słowa wobec najemców i wybudować pawilony zgodnie z projektem, czy postawi najemców wobec faktów dokonanych, tzn. wybudowania obiektów o innej trwałości, estetyce i funkcjonalności? Kiedy zostaną wybudowane? Czekam na odpowiedź.
Źródło http://solecki913.bloog.pl/?ticaid=69e4e
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|