grzejacy sie laptop

Tematy

biblia

Od ok 2 tygodni używam Fedory 11 (i Gnoma) i zauważyłem że mój laptop dużo bardziej się nagrzewa. Do tej pory używałem OpenSUSE i Win XP. Zawsze mam włączone wifi i podpięty zasilacz. jasność matrycy również utrzymuję wszędzie mniej więcej taki sam poziom.
Różnica w temperaturze obudowy jest bardzo wyraźnie zauważalna. Sprawdzałem częstotliwość procesora, jest prawidłowa. Przez większość czasu jest 996MHz, rzadko skacze do 1.83GHz. Automatyczne wstrzymywanie włączone.
Nawet kontrolka kamery internetowej cały czas się świeci a na innych systemach tego nie było.
Dane laptopa
Kadłubki Asusa
15,4''
C2D T5600
HDD WDC 120GB
2GB 667MHz
ATI X1600

Ma ktoś pomysł jaka jest tego przyczyna albo jak to rozwiązać



Zauważyłem dopiero niedawno, że wiatrak w moim laptopie chodzi na wyższych obrotach niż w win xp. Procesor będąc w stanie spoczynku albo grzeje się bardziej niż w windowsie albo po prostu mam jakiś problem ze sterownikami. Nie podoba mi się to zupełnie. Jakieś sugestie gdzie zacząć szukać przyczyny?
To nie może być wina beagle bo on nie działa.




Dziwne, dziwy, bo:

15 lat temu miałem ponad 1,5kW w żarówkach, a teraz mniej niż 0,5kW. (i to w większym mieszkaniu)
Stara lodówka (Snajge) żarła średnio 200W więcej niż ta którą teraz użytkuję.
15 lat temu miałem w domu komputer z monitorem "lampowym" dobrze ponad 100W
15 lat temu zasilacz komputera miał 240W, teraz laptop łącznie ma 64W
15 lat temu miałem 32? Royal-a, a teraz 42 plazmę o porównywalnym zapotrzebowaniu na energię i zdecydowanie mniej ?grzejącą?
Stara Wiatka zużywała na 1 pranie około 3kWh i 150l wody, nowa zużywa około 1,2kWh i 50 litrów wody



Ale suma sumarum przeciętne gosp. dom. zużywa dużo więcej energii niż kilka lat temu,mimo że używa się sprzętów energooszczędnych konsumujemy więcej KW

To ja sie pytam gdzie te oszczędnośći, to taki pic na wodę o mniejszym zużywaniu energii,gdy nak naprawdę potrzebujemy jej znacznie więcej niż kiedyś



Poszukuję laptopa z kartą graficzną, która podczas dużych obciążeń będzie osiągać temperatury rzędu masymalnie 60-69 stopni. Czy w takim razie powinienem zwrócić uwagę wyłącznie na karty z serii Radeon, a kart Nvidia się wystrzegać?

Absolutnym minimum według rankingu kart graficznych będzie karta Radeon HD 3650.

Kwota jaką chcę przeznaczyć na laptopa to około 4000zł. Ekran to 17'.

Czy można kupić laptopa z dobrą kartą graficzną i świetnym chłodzeniem w granicach 4000zł?

Myślałem też o podkładkach chłodzących, ale one potrafią obniżyć temperaturę o 10 stopni, co w przypadku kart graficznych grzejących się do 90 stopni, nie pomoże obniżyć temperatury do np. 65 stopni.




I mam pyatnie czy lepszy bedzie procek i5 430M z intela 2x2,2 GHz czy też AMD PHENOM II x4 4x2,0 GHz tez ten z seri mobilnych do laptopów.
Lepiej dyskutować na przykładach konkretnych modeli laptopów a nie rozważać potencjalny wpływ procesora. Jeżeli karta graficzna jest ta sama, to w niektórych grach minimalnie szybszy będzie sprzęt z Intelem, a w innych - model (z cieplejszym) AMD.


mam podobny dylemat i zastanawiaja mnie dwie opcje

Sony Vaio VPC-EB2S1
plusy: to SONY, w testach cichszy i chłodniejszy, wyglad całkiem przyjemny
minusy: cena 3050zł, osiagi ciutke za niskie (5650 - około 6,6k w 3d mark06)
albo

Lenovo Y530
plusy: dysk 7200 obrotów, szybsze ramy 1333, grafika (5730 - około 7,3k w 3d mark06), wyglad niezly (na zdjeciu), cena 2750zł
minusy: w testach głosny i grzejący sie

Podejrzewam, że wytłuszczona uwaga na temat Lenovo Y560 wzięła się z lektury recenzji modelu z Core i7QM. Modele z procesorami dwurdzeniowymi są cichsze i mniej grzejące się.

Spośród tych dwóch lepsze jest Lenovo.



Ja również odradzam zakup paviliona. Sam mam dv6376 i jedynym moim marzeniem to jest się go pozbyć. Jednak jak chcesz mieć grzejące się piszczące na dodatek z bardzo marną błyszczącą matrycą (kąty w pionie) "coś" no to gratuluję świetnego wyboru.

Asus będzie 100x lepszy. Sam się nad nim teraz zastanawiam jednak lepiej wybrać chyba coś z oferty della.
Już raz wybrałem laptopa "bo miał piękny design". Nie popełnij mojego błędu.



ASUS M51VA-AP117 jest najlepszym wyborem choć ja poszukał bym go w innym sklepie obsługa w Inwazji PC (przynajmniej tej z Wrocławia) jeszcze nie dowiedziała się że komunizm się skończył i telefony to na przykład trzeba odbierać. Poza sprzedawcą nie mam w zasadzie żadnych zastrzeżeń do tego laptopa. Nie poczujesz większej różnicy między T3400 a C2D T5800 w zastosowaniach domowych.

ASUS M51VA-AP103 przeraził mnie chipset GL960 ? gorszego już nie mieli ? Chociaż aukcja jest dość fajna a sprzedawca uczciwie podaje parametry i dorzuca gratisy to jeśli masz chęć kiedyś zmienić procesor to raczej odpuścił bym sobie ten model. No i jest droższy.

Toshiba jak już powiedział przedmówca jest dużo gorsza.

@grigori czemu niby x56ta miał by być dobrą propozycją ? Czy jego zaletą ma być procesor AMD, który wydajnością nie może konkurować z przeciętnymi C2D do tego grzejący się dużo bardziej od nich i nie dający możliwości wymiany na wyższy model ? Całą resztę ma widzę jak pozostałe Asusy taki sam ram/dysk/grafika. No gwoli ścisłości muszę jeszcze zauważyć że ma mniejszą rozdzielczość niż modele z Intelem ale rozdzielczości to kwestia indywidualnych upodobań.



moim osobistym zdaniem najlepsza rozdzielczość do pisania to 1650x1080 albo 1600x900 trzeba szukać laptopów z takimi rozdziałkami (full hd to zdecydowanie za dużo... mój poprzedni miał full hd i pisanie to była masakra. samsung r780 jest mega cichy/nie grzejący się i ma klawiaturę wyspową, na której się pisze lekko i przyjemnie sam go używam od niedawna

Budżet zdecydowanie za duży... koło 2600zl powinno starczyć... szkoda wykładać więcej bo nie będziesz wykorzystywać. No chyba że dell vostro 3700 ale mało wiem o jego klawiaturze i rozdzielczości jakie może mieć. wiem że ma niezłą kulturę pracy, dobrą gwarancję nbd i za wysoką cenę jak na parametry ;p



witam,
interesuje mnie laptop do 3500zł(zestaw z myszka i torba)/nowy

Moje wymagania:
*cichy, nie grzejący się mocno
*procesor i5
*dysk min 500gb
*matryca 17,3
*grafika 1gb
*mile widziany wbudowany subwoofer

Proszę o propozycje. Zastanawiam się nad kupnem już teraz- może warto poczekać? Potrzebuję laptopa na studia



Na wstępie. Wielkie dzięki


ThinkPad R61

Szukam właśnie czegoś w podobie tego. byłby idealny gdyby nie grzejący się spód. Co jak co, ale czasem będe trzymał laptopa na kolanach, a 44C to raczej nie jest temperatura do komfortowej pracy.

Może znajdzie się coś podobnego, co także jest solidnie wykonane, ma w miare dobrą grafikę, podobne parametry jak ten, ale ni e grzejący się? R61i też byłby ciekawy bo się nie grzeje, ale z kolei ma słaby procesor (1,5ghz)



Widzę tu fana ślicznych błyszczących Toshib i grzejących się nie przyjemnych oraz słabowitych procesorów AMD.
Ok do procesorów nie będę się czepiał rozumiem laptop dla kino maniaka procesor rzecz mało istotna. (choć źle jest jak w kolana parzy prawda ?).
Przy ostrym słońcu szanse na widoczność zapewniają tylko matowe matryce te jednakże są mniej popularne a także często brak im nasycenia jaki posiadają śliczne błyszczki. Poza samą matrycą zwróć uwagę na obudowę laptopa ... jak się będzie błyszczeć za bardzo w słońcu to i tak się filmu nie da obejrzeć. Na koniec zapytam o rozmiar duże to jak dla mnie 20,1 lub 18,4 cala (17 zaliczył bym jeszcze do średnich rozmiarów matryc).

Z tych trzech podanych przez Ciebie wybrał bym 17,3 cala z względu na rozmiar. (W zasadzie nie jestem przekonany czy uda Ci się kupić coś co dokładnie spełni Twoje wymagania). Ale jeśli pogodzisz się z matrycą Glare to poza tą Tośką zerknij na większe HP HDX 18,4 lub Dragona 20,1 (też się błyszczą ) ale do filmów nadają się lepiej tudzież na 18,4 calowego Acera 8930.



Potwierdzam, w moim SL500 wiatrak chodzi cały czas, natomiast hałas nie jest zbyt uciążliwy (przynajmniej ja po pół roku się przyzwyczaiłem). W ciągu dnia odgłosy otoczenia potrafią dość dobrze zagłuszyć wiatrak w laptopie i trzeba się dobrze wsłuchać żeby go usłyszeć. Z drugiej strony moja pierwsza reakcja po zakupie laptopa to była wściekłość, że on tak bardzo hałasuje. Problem pojawia się dopiero przy większym obciążeniu np. przy oglądaniu filmów we flashu na pełnym ekranie, w tedy wiatrak potrafi dać się mocno we znaki przy okazji nieźle się grzejąc. W idle laptop jest chłodny a nawet bardzo chłodny w moim odczuciu. Sama obudowa laptopa grzeje się w niewielkim stopniu, a samo ciepło jest odczuwane po przyłożeniu dłoni do wylotu powietrza.
Plusem tego, że wiatrak cały czas pracuje jest to, że nie załącza się na większe obroty co pewien czas jak zdarza się to w niektórych modelach innych firm - oczywiście tylko gdy nie obciążamy go zbytnio (internet, poczta, odtwarzacz audio w tym samym czasie).

P.S. Aktualizowałem BIOS w moim SL500 i by może to też miało jakiś wpływ na pracę wiatraka.



Otóż przy samym systemie, pracy bez zbytniego obciążenia (internet, gg itp.) Everest pokazuje temp. rzędu procesor 55*C a na każdym rdzeniu po 49*C.
W stresie wczoraj udało mi się "wykręcić" 92*C na GPU, to jednak ciut za dużo. Te laptopy tak się grzeją czy ja mam jakiś trefny egzemplarz ? Czy podstawka chłodząca w jakiś sposób pomoże ? Pozdrawiam.



Witam wszystkich i pozdrawiam

Interesuje mnie wymiana karty graficznej oczywiście. Laptop Asus A6F na pokładzie Intel 945 GMA, czy jest jakiś cień szansy ?

jeżeli nie to jest jakiś pewny model/marka laptopa gdzie to się da zrobić, najlepiej z namiarem gdzie/jakiś serwis tym się specjalizujący

i jaką grafę polecać dobrą do gier, mało prądo żerną i mało grzejącą się

Pozdrawiam



Witam mam na sprzedaz taki zestaw:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 @ 4.13 GHz (stabilnie bez grzania i problemow) + Pentagram Karakorum 120 + regulowany wentyl 120 mm podswietlony na niebiesko
Mobo: Asus P5Q Pro
Ram: Corsair XMS2 800 MHz 3 x 1 GB
GPU: EVGA GeForce 295 GTX
Muza: SB Audigy
Zasilacz OCZ GameXStream 700 W
CD: LG SuperMulti DVD+/- RW + LightScribe
HDD: Barracuda 750 GB 32MB
Buda: NZXT TEMPEST (6 wentyli)
Dodatkowo w budzie sa zamontowany 2 katody niebieskie

Calosc jest mniejwiecej z marca/kwietnia kupiona w komputroniku, faktura oczywiscie, gwarancja, pudelka, przejsciowki i wszystko co dawali do kupowanego sprzetu

Jesli chodzi jak to wszystko wyglada to zapraszam

http://forum.pclab.p...00#entry6319841

Oczywiscie zestaw w pelni sprawny, nie grzejacy sie, nie zawieszajacy, zadnych dziwnych dzwiekow czy jakichkolwiek problemow...

Cena jaka mnie interesuje to okolo 3600 zl

UWAGA mozliwosc wymiany na przyzwoitego laptopa, najlepiej nowego + doplata ze strony kupujacego(laptop tak do 3000 zl)


Wszelkie propozycje lub ewentualne targi na PW prosze
Ten post był edytowany przez Mechanoid dnia: 16 Listopad 2009 - 16:09



Ostatnio miałem wymienianą płytę główną w laptopie z uwagi na zbyt mocno grzejące się GPU. Serwisant przy okazji położył nową pastę i wszystko było cacy - temperatury spadły o kilkanaście stopni. Niestety okazało się, że nowa płyta miała wadliwy jeden port, więc przyjechała kolejna i znowu wymiana. Tym razem serwisant nic nie robił z pastą na wspólnym układzie chłodzenia dla CPU i GPU.
Obecnie temperatury są niższe niż na pierwszej płycie ze skopanym GPU ale wyższe niż po pierwszej wymianie (są średnio o kilka do 10st wyższe zależnie od obciążenia).

Czy przyczyną może być po prostu niewymienienie pasty itd. przy okazji powtórnej wymiany płyty głównej? Spodziewam się, że może to mieć jakiś wpływ, ale nie rzędu +5-8st C, czy może jednak?



Mam laptopa Toshiba Satellite L500-10r. Z kartą Ati mobility Radeon HD 4500 series. No i tutaj zaczyna się problem ponieważ mój radek w strodzi jedynie na 30%. Przy stresie łapie po 80-85 stopni. Wentylatorek chodzi jedynie na 30%. Próbowałem masę programów typu Riva Tuner, Ati tools itp. Nigdzie nie mogę podkręcić wiatraczka. Ludzie pomóżcie bo już normalnie nie mogę z tą grafiką.

Pozdrawiam



1. Asus którego podałeś ma dość dobrego procka + duży dysk i nic po za tym, karta graficzna z dolnej półki (choć nowoczesna i mało się grzejąca) + standardowe wyposażenie jak na te czasy przy tej cenie.
2. Tośka 16 calowy ekran na plus (przynajmniej dla mnie) + całkiem niezła karta graficzna (jak na laptopy), niestety dość mocno grzejąca się po za tym też raczej standard w tej kategorii cenowej.
3. Lenovo ma dobrą matrycę z tego co o nim czytałem + najwydajniejszą kartę graficzną z całej trójki. Wykonanie stoi na dobrym poziomie. Po za tym to też raczej standard. Ma najsłabszego proca (chodzi mi o taktowanie) ale różnica po między 2GHz a 2,1GHz nie będzie zbyt duża (Asus ma 2,2GHz no i tutaj będzie trochę większa, ale przy tej grafice to i tak mała zaleta, aha no i takiego porównania taktowanie-taktowanie można dokonywać tylko w obrębie jednej architektury, tzn np Core i7 2,4GHz nie jest tak samo wydajny jak Core2Quad o takiej samej częstotliwości).
4. Jest jeszcze jeden ciekawy lapek MSI EX625, za 3000zł możesz dostać wersję bez systemu, ale za to z 2GHz prockiem, 4GB RAMu i największą w nim perełką Radeonem Mobile 4670. Ta karta jest jeszcze wydajniejsza od tej w Lenovo, ale ogólnie co do tego lapka krążyły kiedyś wiadomości, że się wiesza na kilku grach (np GTA IV) więc ogólnie sam bym go nie polecał, choć w stosunku wydajność/cena nie ma sobie równych.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript