grzejnik drabinkowy Budowa

Tematy

biblia

byliśmy 2 tygodnie temu na budowie i wtedy widzieliśmy już zamontowane grzejniki łazienkowe drabinkowe na drugim piętrze (nie wiem jak na pozostałych) - jaki to jest konkretnie rodzaj grzejnika, niestety nie mam pojęcia
był już też gres na schodach klatki dochodzący do 4. piętra




Maju co do deskowania to my nie będzięmy stosować. To by nam podrożylo całą inwestycję. Ponadto zdecydowaliśmy się na pokrycie z blachodachówki. Mamy nie miłe doświadczenia z dachówką z poprzedniego domu. Przy pokryciu dachówką trzeba szczególną uwagę zwrócić wykonawcy aby mocował "każdą sztukę" dachówki na haczyki a nie tylko co któryś tam "rząd dachówek". Efekt taki że źle zamontowane dachówki przy silnym wietrze lęca jak karty z dachu. Strach było wypóścić się na zewnątrz a zwłaszcza naszą pociechę.
Jeśli chodzi o podłogi to zdecydowaliśmy się na parkiet "dąb syberyjski" jeśli jeszcze go dostaniemy. Cecha jego taka że jest lekko jaśniejszy ale dużo twardszy niż nasz krajowy. Cena nie aż taka duża. Dostawca ze Szczecina. Parkiet damy we wszystkich pokojach chyba jako nie regularne szczeble. Reszta to oczywiscie terrakota. Nie robimy ogrzewania podłogowego. Jedynie grzejnik drabinkowy w łazience. Pokój przy garażu będzie miał około 17 m2 po przesunięciu ścianki.

my deskujemy plyta osb deski bardzo trodno dostac koszt plyty 7tys .Dachowka elrusa z dwoma zamkami boimy sie cofania deszczu pod dachowke przy silnym deszczu i wietrze nie mamy doswiadczenia z dachowka mieszkamy w centrum gliwic gdzie 2tys tirow przejezdza pod oknami dziennie dlatego uciekamy na wies zupelna 18 km od gliwice bedziemy dojezdzac ale nie stac w korkach dzisiaj kupilismy podloge idioci mowie o nas jeszcze dom nie stoi kupiony tylko material zamowiony wykonawca a my kupujemy podloge drewnianao juz 2x w tym roku podrozalo kupilismy dab country deske do salonu po 95zl za metr i jesion klepke po 65 zl za metr do 3 malych pokoi jutro juz odbieramy jesion zauwazyles ze salon jest wiekszy w sumie zkuchnia ma 44 m policzylismy zainteresowala mnie ta terr.akota jak wyglada przepraszam ze nie pisalam ale w sobote mialam 24 godzin dyzuru i w poniedzialek wyszlam wczoraj do pracy o 7 rano i wlasnie wrocilam ale zaraz zajrzalam do klanu.ciagle dla nas jest niewidoma fundament razem zplyta ile poszlo betonu my tez nie zbroimy wiesiek w plycie chce zatopic siatke stalowa i dac beton wyzszej jakosci ale nie wiemy ile tego betonu wiesiu prosi o podanie ile metrow3 betonu zuzyliscie na fundamenty zycie z olowkiem kredytowym jest obrzydliwe ale mniszek jest:puezja: to nie blad ale moj zachwyt nad mniszkiem pozdrawiam maja i wiesiu Zazdroscimy pozytywnie zaangazowania budowy cigniecie nas za uszy do gory u nas ciagle laka rumiankowa ale juz tylko 2 miesiace nas dziela od startu wirtualnie stan zamkniete juz stoi mamy u was podglad i materialy kupione i skladowane jak mamy dolek to chyc do tommyka i stan surowy jest jak tam wiezba maja i wiesiu.


jak miło poczytać
Maju czy mogłabys przesłać mi jakies sakny twojedo mniszka: mysia_na_wakacjach@op.pl ja cały czas myslę nad wejściem do domu, bo mam garaz tak jak Ty i też zastanawiam sie nad powiększeniem przedsionka. Myslę zeby wejście do domu było na tej scianie garazowej ( czyli brak bedzie tej wneki prz drzwiach) ale boję się żeby nie było wrazenia że wchodzi się do garażu a nie do domu.
Pozdrawaim budujacych



Witam wszystkich sympatyków pomp ciepła!
Od kilku miesięcy interesuję się pompami ciepła, tym bardziej z zainteresowaniem czytam artykuły na tej stronie.
Ma to swoje uzasadnienie: jestem w trakcie budowy domu, a na jakiś system ogrzewania zdecydować się trzeba!
Należę do tych,którzy póki nie zobaczą,nie dotkną&.i nie poczytają&.nie uwierzą!
No bo jak?
Ciepło z powietrza? &.coś jak chłodziarka?
Zatem odwiedziłem trzech posiadaczy Althermy,widziałem,rozmawiałem i po wnikliwej lekturze w Internecie sam zdecydowałem wybrać się ten system.
Już chociażby analiza roczna (podobna na wielu stronach w Internecie) kosztów ogrzewania przemawia za tym rozwiązaniem.
Przekonywująca była cena (20 000 zł brutto z montażem) oraz wysokie maksymalne COP:4,05 dla mojej pompy o mocy 8,43kW,a ponadto techniczne zaawansowanie produktu firmy Daikin (bezkonkurencyjnego lidera w systemach chłodzenia&.i ogrzewania) ze sprężarką sterowaną inwerterowo ( o ile mi wiadomo inne firmy nie mają sprężarek w pompach ciepła sterowanych inwerterowo?Ale jeśli któraś ma to proszę mnie oświecićJ)
Dom będzie miał 145m kw(z garażem). W projekcie developerskim zapotrzebowanie cieplne jest oceniane na 7-8kW dla najzimniejszych dni.
Mam zatem pompę nieznacznie przewymiarowaną(wcześniej myślałem po co??),ale po analizie wykresów zrozumiałem, że dzięki temu wykorzystanie grzałki wspomagającej będzie na pewno rzadsze jak w przypadku pompy mniejszej(6,84kW),choć ta zużywałaby prawdopodobnie nieco mniej energii elektrycznej.
Ponieważ jest to system niskotemperaturowy, w całym domu zainstalowano ogrzewanie podłogowe.
Grzejniki będą tylko dwa: dodatkowy-mały drabinkowy w łazience, oraz jeden w garażu.
Dom uważam jest dobrze izolowany: ściany i podłoga styropian grubości 14cm,sufit wełna min.25cm.
Ponadto przewiduję 2taryfy energii(ENEA-Ciepły dom)
Wcześniej myślałem o pompie ciepła z wymiennikiem gruntowym, ale odstraszył mnie koszt inwestycji, oraz czas( min. &nastoletni&.a może kilkudziesięcioletni) po którym to rozwiązanie stanie się faktycznie tanim sposobem na ciepły dom.
Zastanawiający jest fakt,że firmy zajmujące się pompami ciepła (np.IVT,Vissmann)-myślę o polskich firmach(przedstawicielach) proponują z zasady rozwiązania z kolektorem gruntowym&.najlepiej(najchętniej!) pionowym???
Czy wszyscy,którzy o pompie myślą zastanawiali się dlaczego?
&..bo na takim rozwiązaniu firma może najwięcej zarobić!
Koszt projektu,odwiertu( VAT 22%- dlaczego?),analizy geologicznej,oraz najlepiej wykonania całego systemu ogrzewania i wodno-kanalizacyjnego&&BIERZEMY ODPOWIEDZIALNOŚĆ WYKONUJAC WSZYSTKO!!!Bedzie ciepło,dajemy gwarancję!
80-100tys zł&&..a jak Panu dołożymy rekuperator to już będzie w ogóle super!

Mami się klienta tą pompą ciepła gruntową opowiada o COP:5,6,7 itd&.tylko nie wspomina się,że jest to wyjątkowo drogie rozwiązanie.
To tak jakby wejść do salonu samochodowego i zapytać o oszczędny samochód&..tak oczywiście taki mamy:VW Passat V6 TDI&.pali mało i ma dużą moc i wysoki moment obrotowy!
A my chcemy samochodem jeździć po mieście,na zakupy,do pracy i raz,lub dwa razy w roku na wakacje za granicę.

Nie spotkałem się z tym,by firma zajmująca się pompami ciepła zapytała mnie ile chcę wydać na pompę,dużo,czy mało?
Jaka pompa mnie interesuje:tańsza-z powietrza,czy droższa(z wyższym COP)z gruntu?
A przecież IVT,Vissmann,Danfoss,czy inne mają w ofercie pompy powietrze-woda (zapraszam na stronę oryginalną IVT.se) &ale niestety są to urządzenia dużo droższe od Althermy,a COP podobne, lub niższe.
Ale po co o tym mówić,najlepiej krtytkować Althermę,Daikina&.Panie Japończycy niech robą te Tojoty a nie pompy ciepła,u nich takich zim nie ma!
&..i proponować inwestycję za ok. 80-100tys.
No i ten rekuperator na dokładkę ( w domku nie pasywnymJ)
Wszystkim,którzy planują inwestycję w pompę ciepła proponuję by poczytali,posłuchali innych,pomyśleli,dowiedzieli się coś więcej o COP,ogrzewaniu niskotemperaturowym&a dopiero na końcu zadzwonili do firmy zajmującej się zwłaszcza montowaniem pomp z dolnym źródłem innym jak powietrze i zapytali na początku o rozwiązanie najtańsze, a nie pozwolili wciskać sobie auta z najwyższej półki!
&..najpierw zbudujmy sobie fajny dom,z efektywnym systemem ogrzewania za rozsądne pieniądze,a później wjedźmy do garażu Passatem V6 TDI,lub innym,równie ładnym samochodem&ale wszak
o gustach i kolorach nie rozmawia się

e-mail: mawado@wp.pl ( z przyjemnością podzielę się tym co wiem)




a co to znowu za technologie kładzenia pod płyte styropianu ?
kto to wymyslił ?
jak zachowa w gruncie wilgotnośc styropianu tak aby nie stał się przewodnikiem ?
widze że sie zaczynają pomysły ne z tej ziemi aby dom na styropianie budowac ,może lepiej na palach napewno bedzie cieplej i lepiej pod każdym wzgledem

a w ofercie można jaką dostałem
Do: ----------
tel: ---------
mail:---------
budowa: H----WIEŚ
Witam. Panie ------- wstępna wycena Pana płyty fundamentowej pod dom 432 pracowni
ProArte wyliczona w oparciu od dane dostępnego na stronie www dokonana w oparciu o
powierzchnię zabudowy budynku.
Powierzchnia płyty fundamentowej wynosi ok: 115.21 m/2
Pakiet materiałów na fundament płytowy MEGATHERM z systemem grzewczym według dostarczonego
projektu. Oferta nie obejmuje systemu grzewczego w garażu oraz pomieszczeniu gospodarczym, integracji
systemu grzewczego z kominkiem, oraz podłączeń do pieca.
1. Materiały i roboty zawarte w ofercie:
1. Przygotowanie podbudowy płyty fundamentowej (gr. 0,3 – 0,5 m),
2. Zagęszczenie podbudowy,
3. Wykonanie opaski drenażowej (usługa dodatkowa w opcji )
4. Wyprowadzenie kanalizacji poza obręb budynku (1m),
5. Wyprowadzenie przyłącza wody poza obręb budynku (1m),
6. Wyprowadzenie przepust doprowadzającego powietrze do kominka poza obręb płyty (1m)
7. Wykonanie przepustu elektrycznego w płycie,
8. Wykonanie płyty fundamentowej typu MegaTherm
9. Rozłożenie systemu grzewczego typu MegaTherm
10. Wylanie płyty fundamentowej masą betonową B 20/25
11. Wyrównanie płyty (dopuszczalna tolerancja wypoziomowania płyty +/-5 mm),
12. Projekt konstrukcyjno-wykonawczy (uzgodnienia branżowe w gestii Inwestora),
13. Projekt systemu grzewczego (uzgodnienia branżowe w gestii Inwestora),
14. Instalacja systemu grzewczego MegaTherm z detalami
15. Hydro-Izolacja – 2 warstwy folia czarna
16. Izolacja papa ANTYRADONOWA ( jako usługa dodatkowa w opcji -ok 23 zł 1m/2 )
16a. Folia antyradonowa – 2 warstwy
17. Izolacja termiczna od gruntu styropian EPS – 10 cm, lub 20 i 40 cm (opcja cenowa 2,3,4,5 )
18. Izolacja krawędziowa dołu płyty styropian XPS -10 cm, lub 20 i 40 cm (opcja cenowa 2,3,4,5 )
19. Pianka uszczelniająca elementy brzegowe
20. Zbrojenie rozproszone całej płyty wg projektu konstrukcyjnego
21. Rury kanalizacyjne – 4 punktów przyłączeniowych
22. Rury drenażowe PCV f80 owinięte geowłókniną ( jako usługa dodatkowa w opcji ok 60-65 zł mb )
23. Beton C20/25 z pompą
24. Transport i rozładunek wyżej wymienionych materiałów na plac budowy
25. Koparko-ładowarka – 4 godziny pracy
2. Wymagane warunki:
1. Maksymalne dopuszczane Wartości Cieplne U [W/(m2*K)]
dla ścian zew = 0,25 [W/(m2*K)]
dla stropu(dachu) = 0,20 [W/(m2*K)]
dla okien = 1,80 [W/(m2*K)]
MEGATHERM
2. Wentylacja pomieszczeń – grawitacyjna lub Mechaniczna z odzyskiem ciepła
3. Pomieszczenia na górnej kondygnacji powinny być ogrzewane do około 20C.
4. Łazienki do powierzchni 10 m2 mogą wymagać dogrzewania za pomocą dodatkowego grzejnika
drabinkowego
5. Przegrody pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi powinny być izolowane w
taki sam sposób jak przegrody zewnętrzne.
6. Płaski teren, grunty nośne, cena nie obejmuje niwelacji działki.
3. Czas dostawy:
W ustalonym terminie pod warunkiem spełnienia przez Zamawiającego warunków płatności wynikającymi
z niniejszej oferty.
4. Cena:
1. Wariant - PŁYTA MegaTherm STANDARD ( 10 cm styropianu od dołu) :
cena 34.500 zł netto + 7% VAT
2. Wariant - PŁYTA MegaTherm ENERGOOSZCZĘDNA (20 cm styropianu) :
cena 40.300 zł netto + 7% VAT ( + wiosenna promocja GWC gratis !!! )
3. Wariant - PŁYTA MegaTherm ENERGOOSZCZĘDNA z ogrzewaniem :
cena 49.500 zł netto + 7% VAT ( + wiosenna promocja GWC gratis !!! )
4. Wariant - PŁYTA MegaTherm PASYWNA (40 cm styropianu) :
cena 45.600 zł netto + VAT ( + wiosenna promocja GWC gratis !!! )
5. Wariant - PŁYTA MegaTherm PASYWNA z ogrzewaniem :
cena 54.700 zł netto + VAT ( + wiosenna promocja GWC gratis !!! )
6. STROP GRZEWCZY MegaTherm : średnia cena to 250-260 zł za 1m/2
5. Materiały w gestii Inwestora:
Założenia nie ujęte w ofercie:
- wytyczenie płyty fundamentowej przez geodetę = ~ 500-1000 zł + VAT
- deski, paliki do szalunku (dot. uskoku / przepony żelbetowej) = ~ 100-500 zł + VAT
- badanie gruntu pod domem – wystarczy jeden odwiert = ~ 100-150 zł za metr odwiertu
- dopłata do podgrzewania betonu w okresie zimy jeśli temperatury będą ujemne =~ 20 zł za 1m/3 betonu
- dopłata do chemii budowlanej do betonu w okresie zimy jeśli temperatury będą ujemne =~ 15 zł za 1m/3 betonu
MEGATHERM Przedstawiciel na Polskę: tel:
6. Warunki płatności:
Ustalane indywidualnie, najczęściej wg poniższego schematu.
Przelewem 20% wartości brutto w ciągu 7 dni licząc od daty podpisania Umowy jako kaucja rezerwacyjna.
Przelewem 70% wartości brutto na 7 dni przed rozpoczęciem prac na placu budowy
Przelewem 10% wartości brutto w ciągu 7 dni licząc od dnia montażu systemu grzewczego MegaTherm.
Dostawca zastrzega sobie możliwość kształtowania ceny w sposób proporcjonalny do zmiany wysokości cen
materiałów i transportu, po upływie 1-go miesiąca od daty wystawienia oferty.
Oferta nie obejmuje wykonania tarasów i stóp fundamentowych poza obrysem płyty
Oferta jest liczona na grunty nośne (tj. piaski, gliny). W przypadku występowania innego podłoża oferta może ulec
zmianie.
Pozdrawiam

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript