Niejaki(a) Radoslaw Sokol <rso@magsoft.com.plw grupie pl.comp.pecet doznal(a) olsnienia i napisal(a): | Nie słyszałem Seagate z serii U :)
| :) same barracudy bez chlodzenia... noz Radq... U should'v known | bettah... ;) Mówiłem, że omijam Seagate :))
qrcze, to nawet nei wiesz co jest na rynq? nawet nazw? ;D Większa ilość talerzy nie przekłada się aż tak bardzo na większą awaryjność :)
no.. w porownaniu 3 talerzowe i 4 talerzowe Uxx to porownanie jest dosc ciekawe, bo te pierwsze maja awaryjnosc tak mala jak fujitsu, za to te drugie, to raczej porownywalen do ibm dla 30gig ;p
Większe znaczenie ma wybór rodziny dysków producenta nawet.
czylu Uxx vs Barracuda I/II, vel grzejnik :)
Zmiany można dokonać wyłącznie z czystego DOSa załadowanego z dyskietki lub z kompaktu. Jeśli masz więc sprawne FDD, możesz przestawić to bez problemu :)
sprawnego fdd nie mam ;p chyba, ze uzyje jakiegs emulatora dosa pod linusia :)
| bosh... to ja Ci sie nie dziwie, ze ich nie lubisz ;p same barracudy | powiadasz? a zdajesz sobie wasc sprawe, ze seagate napisal w | specyfikacji, ze max 50^C? :P Uxx maja 60 ;)))
Nie Barracudy -- większość to były Medalisty.
qrcze... to dosc stare byly ;) pozatym ja tam mialem 2x 1gb sl;im i byly cudowne. nadal sa ;
Mariusz Gornicz <m@mail.uw.edu.plwrote in news:3DB0396F.2205F9F8@mail.uw.edu.pl (pl.hum.tlumaczenia): Pytanie tyleż podstawowe co głupie pewnie:
Eee /me tez ma z tym czasem problemy ;-)
Czy jeżeli nazwa firmy brzmi ACD Polska sp z o.o. to tłumacząc treść pieczątki należy napisać ACD Poland
Tak jak Lucyna, zostawilbym w oryginale. Ja sobie takie przypadki zawsze tlumacze w ten sposob: a jesli ktos zechce napisac do firmy podpisujacej ten dokument, to co? Zamiast do Microsoft na Wall Street wysle list do Mikroprogram na ul. Ścienną? ;-)) Przyklad jest akurat przerysowany i "w druga strone", ale sens pozostaje podobny. Poza tym firma spolki jest we wpisie do KRS... Pewnym wyjsciem z sytuacji jest tez przepisanie nazwy po polsku + podanie tlumaczenia w nawiasie - ja to robie wtedy w [nawiasach kwadratowych] i dodatkowo kursywa (klient nie powinien miec watpliwosci, ze jest to wyjasnienie od tlumacza). I wtedy juz glowa nie boli, ktora czesc nazwy mozna / trzeba tlumaczyc, w nawiasie moze byc nawet ACD Poland Ltd., ACD Polen GmbH etc.
PS. Wiesz, co oznaczaja literki ACD? A jesli jest to np. Akademia Cieplego Domu Polska Sp. z o.o. i firma zajmuje sie sprzedaza grzejnikow? Albo np. Awangardowe Czasopismo Dociekliwych Spolka z o.o. ;-) Wtedy warto tez przetlumaczyc ACD... Lepiej nie ruszac (najlepiej konsekwentnie) :-))
Mr_Ruff wrote:
| Dlaczego twierdzisz, że koszty eksploatacji są niższe? Moim zdaniem to | nieprawda. Poza tym zapomniałeś o kilku wadach podłogówki: | - podłogi nie mogą być drewniane przy ogrzewaniu podłogowym, co dla wielu | (np dla mnie) jest nie do zaakceptowania | - ciepłe powietrze "unosi" do góry kurz z podłóg, co nie jest zbyt fajne dla | alergików | Też mam podłogówkę, ale tylko w łazienkach i holu wejściowym. Planuje prawie to samo: hol, kuchnia, łazienki, jadalnia - podłogówka, reszta standard. Jak ci się to sprawdza? Nie ma problemów ze sterowaniem? Czy tego typu rozwiązanie podwyższa dużo koszty instalacji grzewczej ?
Podwyzsza duzo. Zaleta podlogowki to niska temperatura wody w kotle(40-50) jest absolutnie OK, co oznacza to, ze kociol np kondenacyjny ma rzeczywiscie 105 sprawnosci (chyba, ze wode grzeje). Oj sa probemy ze sterowaniem, bo bezwladnosc ukladu jest bardzo duza, a jak sie jeszcze ma grzejniki w sypialniach to zmuszenie grzejnikow do grzania jak podlogowka jest ciepla (a potrafi byc ciepla dlugo) jest ciezka spraw. BR Igus'
Użytkownik "Weronika i Tomasz" <matulask@interia.plnapisał w wiadomości Być może kotły kondesacyjne to moda ale chcę też mieć w miarę niskie koszty ogrzewania domu a nie atmosfery wokół niego.
Właściwe podejście. Zwłaszcza, że gaz raczej drożeje i opłacalność rośnie. Do tego gdy ktoś ma podłogówkę pojawia się problem odwrotny i często trzeba chronić kocioł przed zbyt niską temperaturą powrotu. Oznacza to dodatowe koszty inwestycji i spadek sprawności układu.
Co do profesjonalizmu instalatorów do łączenia podł. + grzejnik są już w tym temacie sprawdzeni, a poza tym mam schematy wg których chcę aby to wykonali (z uwzględnieniem kotła węglowego)
To co piszesz świadczy o wadze poruszonego przeze mnie problemu. Połączenie podłogówki z obwodami grzejnika jest trywialnie proste i nie wpływa na bezpieczeństwo. Prawdziwy problem to część w nawiasie. Kocioł węglowy musi współpracować z otwartym systmem grzewczym, najlepiej o sporej pojemności. Kocioł gazowy z zamkniętym. Połączenie obu, tak aby sprawnie i bezpiecznie działały nie jest proste ani tanie.
pozdrawiam Piotr
Cześć, Może już niektórym z Was znudziły się moje pytania odnośnie sterowania gazowym piecem CO, ale... ;-) dokupiłem ostatnio sterownik Auraton 2020TX kontrolujący temperaturę w pomieszczeniu. Oczywiście pierwszym problemem było umieszczenie go w odpowiednim miejscu - uznałem, że najlepiej umieścić go tam, gdzie jest największy ruch powietrza (to chyba OK)... zauważyłem: Plusy: - temperatura jest trzymana w miarę OK - jest cisza w domu - piec nie załącza się co 3 minuty, żeby po chwili się wyłączyć, a co najważniejsze nie kręci cały czas pompą wody (powodującą szum na termogłowicach) .................... 1. jaki masz piec? 2. pompa w sam raz powinna ci chodzić cały czas i cyrkulować ciepła wodę aż do oddania całego ciepła w grzejnikach
na jednym z targów urzadzen grzewczych widzialem piec opalany lekkim drzewem ze sterowaniem i automatyką, o czestoliwosci zasilania przynajmniej raz na dobę. Nie wiem, czy taka sama technologie mozna zastosowac w przypadku wegla kamiennego. Mam wrazenie, ze jednak nie, poniewaz ustalanie wysokosci temperatury przez zamykanie doplywu powietrza w przypadku piecow weglowych nie jest chyba bezpieczne i moze sie skonczyc zaczadzeniem. Miroslaw Ryskiewicz <mirek@polbox.comwrote in article <34c6db9@news.tpnet.pl... Na wiosne bede zakladal w swoim nowo wybudowanym domku jednorodzinnym instalacje c.o. Moje zalozenia: - tradycyjne grzejniki zeliwne (bo juz mam) - instalacja stalowa ( rurki tez juz mam) - obieg wymuszony - piec na paliwo stale (wegiel, mial itp) Jest teraz wiele oferowanych kotlow na w/w paliwa. Szczegolnie w okolicy Pleszewa jest produkowanych przynajmniej kilka rodzajow takich kotlow. Ze sterowaniem komputerowym, calodobowym zasypem itp. Ceny od kilkuset do kilku tysiecy PLN. Mam problem: jaki kociol wybrac? Mam do ogrzania ok 150 metrow kw. Moze ktos z listowiczow ma doswiadczenie i jest w stanie mnie oswiecic? Najlepiej na e-mail: magn@kki.net.pl lub mirek@polbox.com
"Grzegorz Redlarski" <g@kki.net.plwrote in message
Tue, 04 Dec 2001 12:20:15 +0100 Jerry P <jar@jmpolska.comnapisal:
| Nie zgadzam sie z Marcusem i Maciejem - w sypialniach imho nie nalezy instalowac | podlogowki .. ale to tylko moje zdanie i na pewno jej tam nie poloze, dokladnie Tylko trzeba wziac pod uwage, ze mieszanie systemow znacznie podnosi koszty. Ma tez inne wady - np. nie da sie tak dobrze wykorzystac zalet pieca niskotemperaturowego - kondensacyjnego. A z ta sypialnia to IMHO problem moze byc praktycznie tylko w kiepsko izolowanym budynku, gdzie temp. podlogi musi byc wzglednie wysoka. gr
Nawet w tym przypadku w innym rodzaju ogrzewania problem bylby wiekszy poniewaz prawie kazdy inny grzejnik bedzie jeszcze bardziej goracy aby utrzymac ta sama temperature powietrza. Nadal nikt nie wytlumaczyl tutaj istoty problemu ogrzewania podlogowego i wydaje mi sie ze jest to niemozliwe. Jezeli rozchodzi sie o sypialnie i spanie to dla komfortu istotna jest jedynie temperatura powietrza. To czy jest to ogrzewanie podlogowe czy inne w praktyce nie gra roli poniewaz termostat utrzymuje potrzebna temperature powietrza. Byc moze w ciagu dnia temperatura podlogi moze byc praktycznie odczuwalna kiedy chodzi sie na boso po mieszkaniu ale w nocy temperatura podlogi i wahania tej temperatury w zaden sposob nie beda odczuwane przez spiaca osobe (zakladamy ze osoba nie spi bezposrednio na podlodze:). Marcus
Witam. Zasilanie grzejnika MUSI być górą. Jeżeli jesteś pewien tego co napisałeś to może być przyczyną stukania. Zakręć grzejnik i poczekaj aż wystygnie a następnie odkręć i zobacz która rurka pierwsza zrobiła się ciepła. W takim przypadku musisz męczyć administracje żeby zmienili podłączenie grzejnika. Jest to straszny błąd w sztuce i tego chydraulika powinni zwolnić !!!!!
Posprawdzalem wszystko wlasnie ta metoda (zakrecajac grzejnik, czekajac chwile i odkrecajac) i wszystkie 3 grzejniki nagrzewaja sie "od drugiej strony" tzn z przeciwnej niz sa zawory.
Pomyslalem ze oznacza to ze CALA INSTALACJA jest przylaczona w skrzynce odwrotnie. Zagladam do skrzynki a to niespodzianka: widac ze ktos przylaczyl odwrotnie bo na gornej rurce braklo plaszcza izolacyjnego i jest dosztukowany kawalek izolacji a na tej ponizej jest troche za duzo. Czyli pierwotnie rurka ta miala isc nizej!!!! i byc odplywem a nie doplywem!!! Tak wiec problem namierzony i rozpracowany za co BARDZO DZIEKUJE GRUPOWICZOM. Pozdrawiam Krecik PS. Teraz zaczynam walke z administracja o odwrocenie instalacji - podejrzewam ze potrwa chwile...
Bardzo dobry sposób regulacji temperatyry wody grzewczej jak również temperatury pomieszczenia poprzez zawór Unibox plus firmy OVENTROP do podłogi o powierzchni do 15 m/2. zamontowałem kilkadziesiąt takich zaworów podłogówka grzeje wspaniale nawet jeśli w pomieszczeniu np. łazience iest grzejnik. www.oventrop.pl
I Heimeier www.heimeier.com np Zawor RTL ogranicznik temperatury powrotu np. do utrzymania stalej temperatury na malej powierzchni podlogi. Prosze patrzec tez murator 7/1999 str. 93 jest ten problem opisany dosc szczegolowo.
karol n.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|