grzejniki do kuchni

Tematy

biblia

Pierwszy raz "odzywam" się w tym wątku, ale śledzę go od jakiegoś czasu :D
Dzisiaj przy okazji przeglądania grzejników znalazłam taką ciekawostkę dropsa:
http://pl.zehnder.abcde.biz/products...eriebild_3.jpg
Barierki są zrobione z .. grzejników. Dla mnie to ciekawy pomysł, choć pewnie masakrycznie drogi.

Przy okazji mam pytanie. Czy znacie jakiś wątek specjalizujący się w kuchniach? Potrzebuję jak najwięcej zdjęć, bo mam problem z rozmieszczeniem płytek w mojej kuchni.
Pozdrawiam



Bufor - yes.

Impulsy? Mam wrażenie, że niepotrzebnie próbujesz skomplikowac sprawę.

bogusław - ogólnie racja, ale to trochę dublowanie instalacji. Poza tym jak z pieca kondens bierzesz wodę o temp 50st, to ten komponent dynamiczny (bo to jest rodzaju męskiego), musiałby być strasznie duży.

Np. chciałem nawet zamontować regulusy (canal DUO), ale żeby ogrzać mój salon z kuchnią program doboru na stronie stwierdza, że potrzebuję 6 metrów grzejnika, co bez sterowania (czyli bez sensu) kosztować miałoby 6670 PLN. Czyli dużo. A i tak nie daje dość ciepła (1500 vs zapotrzebowanie 2200, ale to pewnie dla tem oblicz -20 jest wzięte).

Ergo - fajne rozwiązanie, ale raczej za drogie. Wciąż nie wykluczam, jeśli starczy mi kasiorki.



Witam wszystkim po mojej długiej nieobecności i witam Wszystkim nowym Tymowiczom.
Nie odezwałem się z powodu braku czasu i melduję się że u nas juz jest zrobiona hydraulika czyli instalacje na wodę bieziącą do kuchni, łazienki na dole i na górze oraz instalacja grzewcza we wszystkich pomieszczeniach grzejnikami typu krakowskie (oprócz kotłownia) i ok 70 m2 ogrzewanie podłogowa ( Wiatrołap, holl, łazienka na dole i na górze, kuchnia i salon). Po tym mamy juz zalana posadzka.
teraz mamy na wrzesień umówiony z glazurnikiem i będziemy kłaść w łazience glazura i terakota opocznio "tropicana" oraz kuchnia, hol, wiatrołap, spiżarnia i częśc salonu (ok 1,2m od ściany tam gdzie będzie stał kominek) gres cersanit Carmen Orange 32,6x32,6 , Carmen Giallo 32,6x32,6 oraz Carmen listwa podłogowa 32,6x11 i 11x11.
Mamy już w magazynie kocioł gazowy kondensacyjny HOVAL TopGası˝ classic 18kW plus zasobnik 130 m3 i w tym tygodniu będziemy mieli kominek z płaszczem wodnym CTM ekopiano 18kW. Za ok miesiąc będziemy wstawili na parterze drzwi wewnętrzne.
W najbliższym czasie po wkleję jakieś zdjęcia (brak podłogówki bo zapomniałem zrobić zdjęcia).
Pozdrawiam :wink:



Witam, mam pytanie z innej beczki. Planuję podłogówkę na parterze w salonie, kuchni, łazience, hollu łącznie około 150m2. Wykonawca mówi abym dał równiez kilka grzejników, nie bardzo chcę sie na to zgodzić - między innymi po to robię podłogówkę żeby nie patrzeć kaloryfery. Chyba, że jest to podyktowane jakimiś innymi względami, może sama podłogówka nie wystarczy do ogrzania pomieszczeń. Z góry dziekuje za odp. pozdrawiam



To ja zapytam o opinie osoby, ktore nie maja w kuchni ani grzejnikow ani ogrzewania podlogowego czy sa zadowolone z takiego rozwiazania? U mnie nigdy w kuchni nie korzystalo sie z kaloryferow. W jednym mieszkaniu mialem calkowicie zdemontowany, w drugi zostal na swoim miejscu, ale nigdy nawet na 5 minut nie zostal odkrecony. Kuchnie w nowym domu zmuszony jestem zlokalizowac od strony poludniowo-zachodniej i wydaje sie, ze ogrzewanie bedzie tu zbyteczne. Jak sadzicie? Jakie sa wasze doswiadczenia?




Dostałam rachunek za prąd ( na podstawie tegorocznych rachunków)
w 2007 roku co 2 miesiące mam płacić po 159 zł
dom 77 m kw ogrzewany kominkiem z dgp- płacę za prąd zasilający turbinę;
woda do mycia z pojemnościowego ogrzewacza 100 l łażącego na maxa :roll: ;
w kuchni przepływowy ogrzewacz wody-3,14 kw; pompa głębinowa 750 vat; piec z płytą ceramiczną- obiady gotuję w domu :D ; zmywarka, mikrofala, pralka, telewizory, komputery, czajnik elektryczny, żelazko itp
i tak sobie myślę, że jak mnie ogarnie tatalne lenistwo to odpalę- nieużywane do dnia dzisiejszego, grzejniki promiennikowe :wink:
Jeśli 159 zł to rachunek na 2 miesiące, to gratuluję. Tyle płaci moja koleżanka w mieszkaniu 90m bez ogrzewania wody.

Moje rachunki za gaz do gotowania w poprzednim mieszkaniu nie przekraczały 15 zł/mies. Myślę że płyta jest droższa w eksploatacji, ale nie wiem dokładnie ile, bo nie mam licznika na płytę. Stawiam na jakieś 30-40zł.



To może ja się wypowiem.....
Dwu funkcyjny ... wtedy jeżeli jest jedna łazienka blisko kotła i blisko kuchnia.... ale jeżeli są oddalone dalej niż 6 metrów to odradzam.

Jednofunkcyjny z zasobnikiem i cyrkulacją .... zawsze gdy są dwie łazienki.....

Spięty z kominkiem..... no i tu jest mały dylemat.... jezeli kominek będzie podgrzewał tylko CWU to wystarczy dać zasobnik z dwiema wężownicami, kocioł kondensacyjny i po sprawie..... ale jak ma podgrzewać CO to kocioł kondensacyjny .... ale zasobnik kombinowany..... czyli buforowy który jest grzany przez kominek i potem dopiero w grzejniki.

Chodzi oto że kocioł kondensacyjny jest niskotemperaturowy.. ale i instalacja też jest taka.... i wpięcie do tego bez bufora kominka który jest wysokotemperaturowy (70-90 stopni) spowoduje przegrzaniem domu.

Kolejnym kryterium które zawsze radzę to jest bliskość serwisu danego kotła.....
Ja rozumiem że np Junkersy są fajne i tanie..... ale też się psują... a znalezienie serwisanta w niektórych rejonach graniczy z cudem.



To ja tez proszę o poradę. Dom w projekcie 105m2 pow. uzytkowej, zaadaptowalismy garaz na kuchnie wiec powierzchnia wzrosła do 130m2. Do z poddaszem. Parter podłogówka na całości góra-grzejniki. 2 osoby dorosłe+dziecko. Kubatura budynku 613m3.
Vaillant zaproponował piec eco TEC VC plus 126/3-5 + zasobnik 120l
Instalator zaproponował piec 24kw....a Wy co zaproponujecie??? Mam trzy dni na podjecie decyzji! Biore pod uwage Piec Vaillant badz Junkers

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript