malarze zagraniczni

Tematy

biblia

" />Witam
Po moim zdaniem długim okresie prac technicznych i jeszcze dłuższym okresie przygotowań merytorycznych ,właśnie udało mi sie uruchomić domenę poświęconą naszej rodzimej astro-twórczości www.astroszkic.pl .
Na mój apel o przystąpienie do projektu odpowiedziało wielu szkicowników,astro fotografów a także kilku rysowników,malarzy i grafików.( Wymienię ich w póżniejszym okresie ) Zamierzonym celem tej domeny jest zgromadzenie w jednym miejscu tego czym chcemy się w naszym hobby pochwalić a naprawdę wierzcie mi jest się czym chwalić.
Doszedłem do takiego wniosku przeglądając i porównując do naszych zagraniczne astro-fora
Myślę że działa tutaj polskie przysłowie "Cudze chwalicie swojego nie znacie" dlatego zapraszam do odwiedzania strony.

pozdrawiam Piotr



" />
">
a czy holandia jest lepsza od Polski w czym kolwiek- ???? ja tam przed holendrami na kolana nie padam za nic, a zwłaszcza za to, że zalegalizowali narkotyki.

czy to co dzieje się ZAGRANICĄ to lepsze? bo to zagraniczne jest?



A ktos ci kaze na kolana padac?
Holandia jest lepsza w paru rzeczach - maja nizsze bezrobocie (baardzo niskie), wiecej wiatrakow i rowerow pewnie tez hehe. A, i znakomicie znaja angielski. Jacys slawni malarze tez by sie znalezli.

Za to my na pewno jestesmy lepsi w tym, ze nie zalegalizowalismy trawy.



Trudno owiedzieć, na czym olega teraz rola Związku artystów. Kiedyś tylko mając legitymację ZPAP można było kupić zagraniczne farby w sklepach dla lastyków. Dziś na ewno łatwiej jest takiemu związkowi jako jednej z organizacji ozarządowych ozyskiwać fundusze na swoje cele statutowe: lenery malarskie, wystawy, katalogi. Ale nie jest to już tak "ekskluzywna" organizacja, jak rzed transformacją, kiedy choćby z owodu licencjonowania rzez PRL wszelkich stowarzyszeń nie było tylu innych możliwości uzyskiwania dotacji.
Natomiast kryteria rzyjmowania do związku są dwa: automatycznie wszyscy chętni mający tytuł "mgr sztuki" (uzyskiwany również o kier. "wzornictwo" koszalińskiej Politechniki) oraz ozostali raz na kilka lat o zaprezentowaniu swoich rac rzed specjalną ogólnopolską komisją artystyczną i ich zaakceptowaniu (płatne z góry kilkaset złotych).

Natomiast co do subiektywnego odczuwania iękna - oczywiście racja. Ale ze współczesną sztuką jest ten kłopot, że niekoniecznie musi byc iękna. Musi być oruszająca, czasem oprzez odwołanie się do rzeczy nie tyle ładnych, co rzejmujących: krew, brzydota itd. A ilu odbiorców, tyle reakcji, od akceptacji do odrzucenia.
Czasem jest tylko jeden akceptujący: autor dzieła.



" />Od gier zrobionych na rmxp przez charakterystyczną dziecinną grafikę wieje po prostu banałem.
Masze te przekolorowane grafiki, ale przez fakt grupy jaka tego programu używa nie spodziewaj się gier, które cię przerosną, ale gier z których możesz szydzić z faktu poziomu tych gier, bo w większości interesują się tym programem, żeby nie owijać w bawełnę bachory.
Banały z przesadzoną grafiką to największy poziom gier jakich uświadczyłem w rmxp wyjątków zgredów, którzy podjęli się działania w rmxp nie uwzględniłem, bo tego jest za mało. Wrota Arkany, Last Scenario, USG a new beginning to jedyne przyzwoite gry w rmxp jakie natrafiłem - dają namiastki rajcowności, radości z gry. Najbardziej podobało mi się Last Scenario. ale i tak na 2k szczególnie grałem w lepsze gry. Wiesz dlaczego były dobre, bo te gry zrobiły osoby, które po prostu mają dryg do tworzenia gier. Nawet jeśli by powstały na 2k 2k3 były by tak samo dobre, a może nawet lepsze.

Na 2k/2k3 robi sporo ludzi, którzy wykazują się wkładem w inteligencje wynikającą z rozgrywki, fabuły, a grafika to tylko jakiś środek, ale zwykle drugorzędny. Liczy się rozgrywka zbudowanie czegoś co będzie wymagało od gracza myślenia wplątanie go w różne wydarzenia, w których będzie miał wrażenie, że bierze udział i będzie miał wiele do roboty po za oglądaniem map takich rzeczy nie ma w grach na rmxp praktycznie. Wystarczy pracować nad tym, żeby każda minuta gry była ciekawa i wymagająca i masz na pewno szanse na sukces z czasem w takiej grze grafikę zaczyna się uwielbiać, bo rozumie się, że tak naprawdę bardzo pasuje do treści gry. Ogólnie w tym programie działają różne osoby jakich nawet byś nie przeypuszczał, że zajmują się robienie gier są to hobbyści dorośli na zagranicznych spotykam psychologów z wykszt. malarzy, jakiś różnych projektantów czegoś tam itd. nawet jakiegoś usera zaaangażowanego politycznie spotkałem. Traktują robienie gier jako hobby i wiedzą na czym stoją dzięki temu, że ludzie z doświadczeniem robią gry na 2k,2k3 powstają naprawdę porządne gry na wysokim poziomie często wyłamujące się z schematów. Ja ostatnio gram w Marvel Borthel jakiś koleś, który interesuje się psychologią (z Brazylii) zrobił tę grę. Wziął postaci z X-Mena i dosłownie wstawił je do burdelu, którego prowadzeniem się zajmujemy XD



Outline Colour Festival 2010 w Łodzi w dniach 16-28 sierpnia!

Dziewiąta edycja edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti Outline Colour Festival odbędzie się
w Łodzi i potrwa od 16 do 28 sierpnia 2010.

OCF to prawdziwa gratka dla twórców, jak i sympatyków sztuki ulicznej, kultury Hip Hop i Reggae. Kolorowe dzieła na najwyższym poziomie kolejny raz przyozdobią łódzkie budynki.

MFSG na dobre zakorzenił się w świadomości łodzian. Obecnie jest on największym w Polsce i jednym z nielicznych na świcie festiwali, który łączy ze sobą sztukę ulicznego malarstwa, kulturę Hip Hop i Reggae na najwyższym światowym poziomie. Co roku z tej okazji w Łodzi przybywa kilkanaście dzieł sztuki nowoczesnej. Klasyczne graffiti wprowadzające nurty postgraffiti i street artu powstałe w latach ubiegłych można podziwiać m.in. na ścianach Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, w pobliżu pętli autobusowej przy Dworcu Łódź Kaliska, na garażach osiedla Radogoszcz Wschód przy ul. Świtezianki, na ścianach szczytowych kamienic przy ul. Piotrkowskiej 152 oraz ul. Limanowskiego 13, na tramwajach.

Zbliżająca się edycja Outline Colour Festival to nasz powrót do korzeni. Motywem przewodnim będzie Powrót do Fabrycznej Łodzi - informuje Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. OCF będzie kontynuować ideę malowania wielkoformatowego muralu jak i mniejszych powierzchni nawiązujących swoją tematyką do historii naszego miasta. Swoje spojrzenie na Łódź artyści będą mogli zaprezentować m.in. podczas malowania dziedzińca Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego 98, ściany kamienicy przy zbiegu Al. Kościuszki i ul. Żwirki oraz 4 wagonów PKP Przewozy Regionalne.

Rosnący z roku na rok potencjał Festiwalu sprawił, że
w sierpniu zagoszczą w Łodzi największe sławy tego gatunku sztuki. Do współpracy przy tworzeniu "Hall of Fame'ów" zaproszono najznakomitszych twórców, m.in. niemiecką grupę "Maclaim" słynącą z tworzenia najlepszego na świecie fotorealistycznego graffiti oraz amerykańskich klasyków gatunku - grupę Tats Cru. Całemu Festiwalowi towarzyszyć będzie muzyka serwowana przez znanych i cenionych, polskich
i zagranicznych DJ-ów. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert w klubie "Wytwórnia" przy ul. Łakowej 29.

Line Up koncertu to :

D.I.T.C.
Looptroop Rockers
Warszafski Deszcz
Eldo
Grubson & 3oda Kru
Enteka
Spinache
Green

Klip tegorocznej edycji



Warszawa, rok 2020. Wycieczka szkolna uczniów szkoły podstawowej zwiedza stolicę.

- Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego, która przez wiele lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem – mówi pani nauczycielka.

- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!

- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.

- Psze pani, a co to za budynek?

- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie krzyże. Wiecie skąd się wzięły?

- Kogoś tu ukrzyżowali?

- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?

- Nie wiemy, psze pani.

- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha Kaczyńskiego.

- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.

- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?

- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i liceum, psze pani.

- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego pamięci i przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz może tu stać i nikt go nie zabierze.

- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?

- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa siatka, która jest pod wysokim napięciem. To takie zabezpieczenie, gdyby ktoś próbował zabrać stąd krzyż.

- A ten mniejszy krzyż to skąd?

- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego dużego krzyża.

- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?

- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują olbrzymi fresk na suficie.

- Psze pani, a co to jest fresk?

- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy Sykstyńskiej.

- Ja nie widziałem.

- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego Męża Stanu – misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?

- Nie, bo byłem wtedy chory.

- A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?

- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek na Ziemi.

- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.

- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z zewnątrz, też jest co oglądać.

- Ooo, a co to są za tablice?

- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w czasie swojego życia.

- ‟Stacja 7 – Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w Brukseli po raz drugi” – fajne!

- A patrzcie tu: ‟Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany”!

- No już starczy, musimy iść dalej – mamy jeszcze tyle do zobaczenie w Warszawie.

- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?

- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.

- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?

- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha Kaczyńskiego. Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę postaci.

- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie będzie widać z ziemi!

- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...



" />


“Outline Colour Festival” – największy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie multidyscyplinarnych festiwali łączących ze sobą sztukę ulicznego malarstwa, muzykę Hip Hop i Reggae. Zapoczątkowana w 2001 roku, przełamująca stereotypy inicjatywa łącząca corocznie, dzięki wyjątkowemu klimatowi, kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Polski podczas tworzenia graffiti, turniejów sportowych i niepowtarzalnych koncertów.


Harmongram tegorocznego Outline Colour Festival
Znany już jest oficjalny harmonogram sierpniowej odsłony Outline Colour Festival 2010. Jak co roku, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti przygotowali w Łodzi wiele atrakcji z udziałem zagranicznych gości.
- Zbliżająca się edycja Outline Colour Festiwal to nasz powrót do korzeni. Motywem przewodnim będzie Powrót do Fabrycznej Łodzi – informuje Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. OCF będzie kontynuował ideę malowania wielkoformatowego muralu jak
i mniejszych prac nawiązujących swoją tematyką do historii naszego miasta. Festiwal zainauguruje 16 sierpnia grupa Maclaim z Niemiec, która przez trzy dni będzie malować dziedziniec Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania. Tematyka muralu będzie nawiązywać do europejskiej kampanii HELP – dla życia bez tytoniu, która włączyła się w tegoroczną edycję festiwalu. Dwa dni później przy ulicy Żwirki powstanie wielki mural, który wg własnego projektu namalują amerykańscy malarze z grupy Tats Cru. Ich postępy będzie można podglądać do końca trwania festiwalu. Dzięki uprzejmości PKP Przewozy Regionalne, artyści z Polski i zagranicy będą mogli przyozdobić również 4 wagony pociągów. Swoje spojrzenie na Łódź będą mogli zaprezentować także malarze podczas malowania Fabryki Telefunkena. Wystarczy, że będą posiadać własne farby, a organizatorzy zapewnią
im miejsce do ekspresji swojej twórczości. Całemu festiwalowi towarzyszyć będą muzyczne brzemienia. 27 sierpnia w jednym z łódzkich klubów odbędzie się Freestyle Battle, podczas którego raperzy będą mogli popisać się sprawnością rymowania na żywo.
Zwieńczeniem festiwalu będzie finałowy koncert w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29), który odbędzie się 28 sierpnia. - Podczas koncertu wystąpi czołówka polskiej sceny hip - hopowej m.in. Green, Spinache, Enteka, Grubson & 3oda Kru, Eldo, Warszafski Deszcz, a ponadto goście zza granicy: po raz pierwszy w Polsce legendarne crew D.I.T.C. ze Stanów Zjednoczonych oraz Looptroop Rockers - szwedzka grupa rapująca po angielsku – zdradza Wojciech Paszkowski, dyrektor Festiwalu. Imprezę poprowadzą Rufin MC oraz DJ Cube. Bilety już do nabycia w sieci ticketpro.pl (cena w przedsprzedaży 45 zł).

Kawałek promujący:
Enter - OCF 2010 (bit O.S.T.R., skrecze Dj Cube)
http://www.sendspace.pl/file/6252e1e6cfa0cee1b439986



Kontakt:
Biuro prasowe Outline Colour Festival
Marcelina Zięciak
Tel: 603-288-248
Mail: biuroprasowe@outlinecolourfestival.com

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript