małe ciemne plamki na skórze

Tematy

biblia

Berta ma 7 lat,wazy 5 kg i od pol roku kuleje na lewa i rzadziej na prawa tylnią łape. Czasami jest tak ze wcale nie moze sie podnieść,albo calkiem siada na pupie i nie moze wstac.Owedzilam dwoch lekarzy.Oboje stwierdzili ze pieskowi wyskakuja calkiem rzepki z kolan do srodka.Jeden zaproponowal operacje wsztywniajaca mechanicznie te rzepki,ale sie nie zgodzilam.Drugi podawal pieskowi 4 zastrzyki przez póltora tygodnia i tabletki na stawy.Pies nadal kuleje i ma problemy z chodzeniem.Nie wiem co dalej robic.CZy konieczna jest ta operacja? Narkoza u takich malych psow moze byc szkodliwa.Poza tym piesek jak sie denerwuje dostaje na skorze ciemne plamy.Prosze o rade..



Po odejściu chomiczki [*], przyniosłam ze sklepu zoologicznego chomika, który jakoś przez dłuugi czas nie miał szczęścia i nie znalazł domu. Krótkowłosy, barwa futra -coś między różem a morelą. Ciemne oczy i uszy. No i co dziwne: Tak gdzieś w połowie, po obu bokach, ma małe łyse plamki. Nie pomyślałam wcześniej, że może to być choroba, bo kobieta w sklepie raczej dba o podopiecznych, jest to zresztą ostatni zwierz jakiego sprzedaje, bo postanowiła już nie sprowadzać zwierząt. Wracając do plam. Są ciemne, jakby czarna skóra. Chomik bardzo się zestresował drogą i nowym otoczeniem, więc nie chcę z nim gnać do lekarza przez najbliższe kilka dni, ale może to jakaś norma i nie ma się czym przejmować? Jest gruby, dużo śpi, wydaje mi się tylko, że zbyt się stresuje obecnością człowieka bo zamiera w bezruchu i czeka tak dopóki nie wyjdę z kuchni ( jest tam, bo musi mieć trochę spokoju, i nie może siedzieć cały czas sztywny). Jest to samiec o ogroomnych narządach, może nawet za dużych . Może to coś związanego z okresem godowym, czy coś? Dodam, że jest to chomik, który swego czasu przez kilka dni wędrował swobodnie po sklepie. Może tam coś mu zaszkodziło... Nie wiem jak mam sprawdzić co mu dolega, bo zwierz jest przerażony kiedy do niego podchodzę i nie chcę żeby odleciał na serduszko. Panie doktorze, czy takie plamki mają prawo się pojawiać u chomika? Są dokładnie w tym samym miejscu po lewej i prawej str grzbietu.



Mrówkojad
Czym się żywi? A to już wiadomo po jego nazwie. "Spożywa posiłki" poprzez swój "nos" lub trąbę, jak to woli, to tak nazywa. Nie występuje w Polsce, przeważnie w Afryce i nie tylko.


Szczupak
Humor: UuuUuu...szczupaki...Uuu...nie płaczą...Uuuu...nie, nie, nie....Nie, nie, nie!

Cała Europa, z wyjątkiem Półwyspu Iberyjskiego, południowych Włoch i południowej części Półwyspu Bałkańskiego a także pólnocna oraz środkowa Azja i Ameryka Północna. Introdukowany w wielu krajach świata min w Hiszpanii i Irlandii. Żyje w wodach słodkich, zarówno płynących jak i stojących, oraz w słonawych wodach Bałtyku.
Osiąga długość do 1,5 m i masę do około 10 kg. Okazy ponad 15-20 kg są rzadkie. Ciało ich jest spłaszczone, opływowe. Głowa wydłużona, ze zwężającymi się szczękami i bardzo szerokim spłaszczonym pyskiem. Zęby szczupaka na dolnej szczęce są skierowane do środka i bardzo ostre, szczęka górna jest ich pozbawiona. Ponadto liczne zęby występują na kości podniebiennej, kościach międzyszczękowych, lemieszu, kości gnykowej oraz łukach skrzelowych. Łuski są dosyć małe, owalne, mocno osadzone w skórze.Linia boczna dobrze rozwinięta, często poprzerywana, posiada ona dwa lub trzy rozgałęzienia wzdłuż boków. Na głowie znajdują się liczne jamki zmysłowe. Płetwy grzbietowa i odbytowa są przesunięte mocno do tyłu i położone blisko siebie. Ubarwienie zmienne w zależności od warunków środowiska. Młode osobniki są zwykle jasnozielone, brązowawe lub srebrzyste. Ciemne plamy na bokach zlewają się czasami w poprzeczne smugi. Starsze osobniki mają ciemnozielony grzbiet, jaśniejsze nakrapiane żółtymi plamami boki i biały brzuch. Płetwy parzyste są czerwonawe i jasne, na nieparzystych występują ciemne poprzeczne paski. W dobrych warunkach rośnie bardzo szybko.
Jest świetnie przystosowany do życia wodnego drapieżnika, normalnie nie jest aktywnym myśliwym, choć zalicza się do najbardziej drapieżnych ryb. Czyha w ukryciu między roślinami wodnymi i czeka na przepływającą zdobycz. Większe osobniki mogą aktywnie gonić ławice ryb (na przykład śledzi) w strefie pelagicznej dużych jezior albo Bałtyku. Szczupak wybiera ryby często występujące w jego ekosystemie i dostatecznie duże, "żeby były warte wysiłku?. Wśród szczupaków częstym zjawiskiem jest kanibalizm.



Źródło: wikipedia.pl (http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczupak_pospolity)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript