Marka w Turystyce Wiejskiej

Tematy

biblia

Jeszcze są rozwinięcia skrótów nazw marek np:
BMW - Bolid Młodzieży Wiejskiej
FIAT - Fatalna Imitacja Auta Turystycznego

Jeszcze było chyba coś w stylu " Volkswagen - luksus to żaden".



Wojciech Michał Olejniczak (ur. 10 kwietnia 1974 r. w Łowiczu) - polityk polski, wicemarszałek Sejmu V kadencji, poseł IV i V kadencji Sejmu z ramienia SLD (okręg wyborczy: 11 Sieradz), były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządach Leszka Millera i Marka Belki, od 29 maja 2005 pierwszy niebędący wcześniej członkiem PZPR przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ukończył studia inżynierskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW w Warszawie na kierunku "Rynek Rolny i Spółdzielczość", studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW w Warszawie, kierunek "Zarządzanie i Marketing w Agrobiznesie". Podczas studiów był przewodniczącym parlamentu studenckiego SGGW i jako jedyny w historii nie otrzymał absolutorium za swoją działalność w pierwszym głosowaniu. Absolutorium otrzymał w drugiej turze głosowań.

Ma żonę Annę, kilkuletniego syna Michała i córkę Marię. Interesuje się piłką nożną, tenisem i turystyką górską.

W okresie od 23 października 2001 do 11 kwietnia 2003 był członkiem Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sejmowej Komisji Europejskiej.

Przed nominacją na ministra rolnictwa pełnił jednocześnie funkcję pełnomocnika rządu ds. dostosowania rolnictwa do wymogów UE i wiceministra rolnictwa, którym został 1 kwietnia 2003. W ministerstwie Wojciech Olejniczak odpowiadał za usprawnienie procesu legislacyjnego, związanego z dostosowaniem systemu funkcjonowania polskiego rolnictwa, obszarów wiejskich i rynków rolnych do wymogów Unii Europejskiej.

Nadzorował realizację zadań należących do Departamentu Budżetu i Finansów, Departamentu Rozwoju Wsi oraz Departamentu Spraw Obronnych. Zajmował się m.in. kształtowaniem polityki wobec sektora rolnego w ujęciu ogólnokrajowym, aktywizacją mieszkańców wsi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, rynkiem pracy w rolnictwie i na wsi, ubezpieczeniami społecznymi.

Pełni funkcję przewodniczącego Zespołu SLD ds. Wsi i Rolnictwa. W 2000 r. w wyborach prezydenckich był w sztabie wyborczym prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, odpowiedzialnym za stronę medialną i wizualną kampanii. Od 2001 roku członek sztabu wyborczego SLD. Od 2002 roku jest również członkiem Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych.

W latach 1999-2002 był przewodniczącym Rady Krajowej Związku Młodzieży Wiejskiej, a w latach 1999-2000 przewodniczącym Parlamentu Studentów RP (następcą Andrzeja Szejny). W latach 1997-1999 był pierwszym Prezesem Zarządu Fundacji Parlamentu Studentów RP (fundacja Skarbu Państwa). Był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w Polsce 2005. Wojciech Olejniczak został 26 października 2005 wybrany wicemarszałkiem Sejmu RP



Do RGTK (http://rgtk.rower.pl) przysłali takie zaproszenie:

(Jechałem fragmentem tej trasy niegdyś i gorąco polecam wszystkim, którzy mają czas!)





Szanowne Koleżanki i Koledzy,







W związku z nadchodzących długim weekendem Majowym, mamy zaszczyt zaprosić was na dwie imprezy organizowane w tym czasie. Pierwszą jest Majowy Rajd Rowerowy na Ukraine i Słowacje oraz niedzielny wyjazd jednodniowy w okolice Legionowa.







1). Majowy Rajd Rowerowy na Ukrainę/Słowacje (25/04 - 4/05).



Zbieramy sie 25/04 o godz. 21:20 na stacji W-wa Zachodnia z biletem do Radymia (pociąg nr. P13205 (do Zagórza i Rzeszowa o godz. 21:49 ).



Prowadzą Danuta i Marek Dąbrowscy.







Łączna długość trasy 511 km.



Nie będą potrzebne wizy, ale paszport powinien mieć ważność minimum 6 miesięcy w dniu przekroczenia granicy (wymóg władz ukraińskich). Na Ukrainie noclegi organizowane będą w szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich itp. Na Słowacji trzeba się liczyć z koniecznością nocowania w schronisku lub kwaterze prywatnej. Należy wziąć ze sobą materace i śpiwory, a także grzałki elektryczne do gotowania.



Walutami miejscowymi są hryvna ukraińska (1 USD = 5,40 UAH) oraz korona słowacka (1 USD = 38 SKK). Na Ukrainie najlepiej wymieniać dolary USA lub polskie złote; Na Słowacji - najlepiej pobierać gotówkę w bankomatach (względnie wymieniać dolary lub euro).



Obiady planowane są restauracjach itp., ale mogą być takie dni, kiedy trzeba będzie się żywić samemu. Zaopatrzenie w artykuły żywnościowe na Ukrainie jest dobre, a ceny żywności zarówno na Ukrainie, jak i na Słowacji - podobne do polskich.



Osoby które chciały by się przyłączyć do nas prosimy o kontakt pod numer 0-501-016-046.



Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.vaganudus.prv.pl gdzie można zaposnać się z trasa wyjazdu.







URSYNOWSKI KLUB TURYSTYKI ROWEROWEJ PTTK





E-mail: vagabundus@op.pl Adres internetowy: www.vagabundus.prv.pl



Trasa wycieczki rowerowej Karpaty Wschodnie 26.04.-4.05.2003 r. (Ukraina, Słowacja)

25.04. (pt) godz. 21:20 zbiórka na stacji W-wa Zachodnia

godz. 21:49 wyjazd pociągiem nr P13205 (do Zagórza i Rzeszowa);



26.04. (sb) przesiadka w Łańcucie na poc. Nr 2021, przyjazd do Radymna o godz. 05:34

Radymno - Korczowa - PL/UA - Krakowiec - Hlynyci -Mostys'ka - Krukenyczi - Vykoty 69 km



27.04. (nd) Vykoty - Sambir - Borysłav - Truskavec - Stebnyk 55 km



28.04. (pn) Stebnyk - Drohobycz - Stryj 50 km



29.04 (wt) Stryj - Verchnje Syn'ovydne - Skole - Tuchlja - Słavs'ke 55 km



30.04 (śr) Slavs'ke - Oporec - Przeł. Beskid - Volovec - Niżny Vorota - Svaljava 53 km



01.05 (czw) Svaljava - Mukaczeve - Użhorod 71 km



02.05 (pt) Użhorod - UA/SK - Vysne Nemecke - Sobrance - Michalovce 40 km



03.05 (sb) Michalovce - Strazske - Humenne - Medzilaborce 68 km



04.05 (nd) Medzilaborce - Palota - SK/PL - Radoszyce - Komańcza - Rzepedź - Zagórz 50 km; godz. 18:52 wyjazd pociągiem nr P 31206 do W-wy



05.05 (pn) godz. 04:55 przyjazd na stację W-wa Centralna



Łączna długość trasy 511 km



Najważniejsze informacje praktyczne:

1/ Nie są potrzebne wizy, ale paszport powinien mieć ważność minimum 6 miesięcy w dniu przekroczenia granicy (wymóg władz ukraińskich)

2/ Na Ukrainie noclegi organizowane będą w szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich itp. Na Słowacji trzeba się liczyć z koniecznością nocowania w schronisku lub kwaterze prywatnej. Należy wziąć ze sobą materace i śpiwory, a także grzałki elektryczne do gotowania.

3/ Walutami miejscowymi są hryvna ukraińska (1 USD = 5,40 UAH) oraz korona słowacka (1 USD = 38 SKK). Na Ukrainie najlepiej wymieniać dolary USA lub polskie złote; Na Słowacji - najlepiej pobierać gotówkę w bankomatach (względnie wymieniać dolary lub euro).

4/ Obiady planowane są restauracjach itp., ale mogą być takie dni, kiedy trzeba będzie się żywić samemu. Zaopatrzenie w artykuły żywnościowe na Ukrainie jest dobre, a ceny żywności zarówno na Ukrainie, jak i na Słowacji - podobne do polskich.

5/ Zalecane jest ubezpieczenie się od następstw choroby i nieszczęśliwych wypadków



laureaci

XVII myślenickiego festiwalu
Pieśni Chóralnej


--------------------------------------------------------------------------------

Grand Prix
Zespół Kameralny “Santarello” Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach. Dyrygent: Iwona Bańska.

Chóry dziecięce

I nagroda: nie przyznano

II nagroda: Zespól wokalny “Cantata – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. (Myślenice). Dyrygent: Monika Szymska

III nagroda: nie przyznano

Wyróżnienie: Chór “Cantus” Szkoła Muzyczna I st. im. B. Rutkowskiego w Gdowie. Dyrygent: Elżbieta Gawryszewska

Chóry jednorodne

I nagroda: Zespół Męski “Gregorianum” Warszawskie Towarzystwo Chorałowe “Gregorianum”.Dyrygent: Berenika Jozajtis.

II nagroda: Chór Żeński “Melodia” - Navsi (Republika Czeska). Dyrygent: Aleksandra Zeman.

III nagroda: Męski Chór Środowiska Akademickiego – Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja”. Dyrygent: Joanna Gutowska – Kuźmicz.

Wyróżnienia: - Chór “Kantyczka” Stowarzyszenie Kultury Muzycznej “Kantyczka” w Korytowie. Dyrygent: Andrzej Skupniewicz; - “Woskliknowienieje” Parafia prawosławna pw Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce. Dyrygent: Wireneja Kociubajlo.

Chóry mieszane

I nagroda: Chór PAT “Psalmodia”. Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie. Dyrygent: Włodzimierz Siedlik

II nagroda: - Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyrygent: Michał Dąbrowski; – Chór Akademii Rolniczej (Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja” w Krakowie). Dyrygent: Joanna Gutowska – Kuźmicz.

III nagroda: - Chór “Bel Canto”. Zespół Szkól im. H. Kołłątaja w Jordanowie. Dyrygent: Ksenia Miśkiewicz; – Chór “Epifania” Parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie. Dyrygent: Wiesław Jeleń.

Wyróżnienie: Chór Nauczycielski ZNP i SCK “Akord” z Mielca. Dyrygent: Paweł Lis.

Chóry kameralne

I nagroda: Oktet Wokalny “Octava” z Krakowa. Dyrygent: Zygmunt Magiera.

II nagroda: “Imprevisti” z Warszawy. Dyrygent: Marta Czarkowska

III nagroda: - Zespół Muzyki Dawnej “Perfugium” kościół św. Marka w Krakowie. Dyrygent: Mateusz Kowalski; - Chór Kameralny “Parafraza” z Krakowa Andrzej Pilzak

Wyróżnienie: - “Yanabanda“ Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dyrygent: Sylwia Dzióbek; – Chór Kameralny “Lege Artis”. Kościół Garnizonowy pw św. Agnieszki w Krakowie. Dyrygent: Agnieszka Trela.

Chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu muzycznego

I nagroda: “Schola Cantorum Misericordis Chrisiti”. Parafia pw Chrystusa Miłosiernego (Biała Podlaska). Dyrygent: Piotr Karwowski

II nagroda: nie przyznano

III nagroda: Chór Dziecięcy “Wesołe Nutki”. Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu. Dyrygent: Ksenia Miśkiewicz

Wyróżnienie: Dziecięcy Zespół Góralski “Zawaternik”. Zespół Szkół w Leśnicy. Dyrygent: Maria Dudek.

Nagroda specjalna Dyrektora MOKiS: za wykonanie kolędy “Jezus malusieńki” Oktet wokalny “Octava” z Krakowa.

Przyznano także nagrody za opracowania kolęd,
otrzymali je: Jan Gonciarczyk, Grzegorz Miśkiewicz, Henryk Botor.

Nagrody ufundowali: ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski, Starosta Powiatu Myślenickiego Stanisław Chorobik, ks. Prałat Karol Jarosz, ks. Adam Pawicki, ks. Józef Orawczak, Poseł RP Marek Łatas, Senator RP Stanisław Bisztyga, Klub Inteligencji Katolickiej, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.



Wyniki są tutaj: http://www.mokis.myslenice.pl/festiwal-nagrody.htm, na wszelki wypadek przekleję.

Grand Prix
Zespół Kameralny “Santarello” Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach. Dyrygent: Iwona Bańska.

Chóry dziecięce

I nagroda: nie przyznano

II nagroda: Zespól wokalny “Cantata – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. (Myślenice). Dyrygent: Monika Szymska

III nagroda: nie przyznano

Wyróżnienie: Chór “Cantus” Szkoła Muzyczna I st. im. B. Rutkowskiego w Gdowie. Dyrygent: Elżbieta Gawryszewska

Chóry jednorodne

I nagroda: Zespół Męski “Gregorianum” Warszawskie Towarzystwo Chorałowe “Gregorianum”.Dyrygent: Berenika Jozajtis.

II nagroda: Chór Żeński “Melodia” - Navsi (Republika Czeska). Dyrygent: Aleksandra Zeman.

III nagroda: Męski Chór Środowiska Akademickiego – Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja”. Dyrygent: Joanna Gutowska – Kuźmicz.

Wyróżnienia: - Chór “Kantyczka” Stowarzyszenie Kultury Muzycznej “Kantyczka” w Korytowie. Dyrygent: Andrzej Skupniewicz; - “Woskliknowienieje” Parafia prawosławna pw Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce. Dyrygent: Wireneja Kociubajlo.

Chóry mieszane

I nagroda: Chór PAT “Psalmodia”. Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie. Dyrygent: Włodzimierz Siedlik

II nagroda: - Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dyrygent: Michał Dąbrowski; – Chór Akademii Rolniczej (Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja” w Krakowie). Dyrygent: Joanna Gutowska – Kuźmicz.

III nagroda: - Chór “Bel Canto”. Zespół Szkól im. H. Kołłątaja w Jordanowie. Dyrygent: Ksenia Miśkiewicz; – Chór “Epifania” Parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie. Dyrygent: Wiesław Jeleń.

Wyróżnienie: Chór Nauczycielski ZNP i SCK “Akord” z Mielca. Dyrygent: Paweł Lis.

Chóry kameralne

I nagroda: Oktet Wokalny “Octava” z Krakowa. Dyrygent: Zygmunt Magiera.

II nagroda: “Imprevisti” z Warszawy. Dyrygent: Marta Czarkowska

III nagroda: - Zespół Muzyki Dawnej “Perfugium” kościół św. Marka w Krakowie. Dyrygent: Mateusz Kowalski; - Chór Kameralny “Parafraza” z Krakowa Andrzej Pilzak

Wyróżnienie: - “Yanabanda“ Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dyrygent: Sylwia Dzióbek; – Chór Kameralny “Lege Artis”. Kościół Garnizonowy pw św. Agnieszki w Krakowie. Dyrygent: Agnieszka Trela.

Chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu muzycznego

I nagroda: “Schola Cantorum Misericordis Chrisiti”. Parafia pw Chrystusa Miłosiernego (Biała Podlaska). Dyrygent: Piotr Karwowski

II nagroda: nie przyznano

III nagroda: Chór Dziecięcy “Wesołe Nutki”. Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu. Dyrygent: Ksenia Miśkiewicz

Wyróżnienie: Dziecięcy Zespół Góralski “Zawaternik”. Zespół Szkół w Leśnicy. Dyrygent: Maria Dudek.

Nagroda specjalna Dyrektora MOKiS za wykonanie kolędy “Jezus malusieńki”: Oktet wokalny “Octava” z Krakowa.

Przyznano także nagrody za opracowania kolęd,
otrzymali je: Jan Gonciarczyk, Grzegorz Miśkiewicz, Henryk Botor.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript