marmurowe grzejniki

Tematy

biblia

Od początku działalności zajmujemy się przede wszystkim produkcją grzejników wykonanych z naturalnych kamieni - marmurów i granitów. Nasz zespół fachowców bezpłatnie i niezobowiązująco wykonuje wyliczenia mocy grzewczych, proponuje sposób rozmieszczenia grzejników, dobiera odpowiedni do potrzeb system automatyki - sterowania termostatycznego, kosztorysuje inwestycje i na bazie wieloletnich doświadczeń wykonuje symulacje kosztów eksploatacji.

Kontakt

Wrocław, ul. Pełczyńska 45, tel. 71 7175200

Grzejniki kamienne spełniają wszelkie wymagania stawiane tego typu urządzeniom przez polskie i europejskie normy co daje prawo znakowania wyrobów znakiem CE. Można wyposażyć grzejnik dodatkowo w wieszak na ręczniki, można także zamontować nad grzejnikiem półkę np. marmurową. Kamienie, z których budowane są grzejniki to materiał naturalny - w ramach danego rodzaju możliwe są różnice odcieni kolorystycznych, przebarwień i faktur. Tym niemniej w ramach jednego zamówienia grzejniki mają zachowaną tonację kolorystyczną i pasują do siebie.



Cześć

Chciałem zapytać czy ktoś z Was używa może w jakimkolwiek budynku elektrycznych grzejników marmurowych?

Szukam sposobu na ogrzewania biura i takie właśnie grzejniki marmurowe pasują mi ze względu na wygląd. Chciałbym tylko się dowiedzieć jak wygląda ogrzewanie takimi marmurowymi grzejnikami w praktyce.



Chcemy ze wspólnikiem marmurowe bo ładnie one wyglądają. Takie grzejniki to po prostu płyta kamienna w środku której jest duża grzałka. Podobno takie grzejniki są energooszczędne ponieważ po nagrzaniu się oddają ciepło przez około 2,5 godziny. My będziemy nimi grzali tylko przez około 6 godzin na dobę (np. od 9,00 do 15,00) więc chyba za dużo prądu nie zjedzą, a nawet jak zjedzą to nie jest to aż tak ważne. Chciałem się tylko dowiedzieć jak naprawdę grzeją takie grzejniki, czy szybko się nagrzewają i czy rzeczywiście tak dobrze trzymają ciepło.

tutaj coś o taki grzejnikach jest opisane: http://www.termar.pl/pl.php?id=grzej_marmur



z tego co piszą o tych grzejnikach wynika że szybko nabierają pełnej mocy cieplnej i w zależności od temp. wewnętrznej wychładzają się proporcjonalnie do niej.
Sposób ogrzewania pomieszczeń
Po ustawieniu temperatury płyty grzewczej na maksimum - jeśli grzejnik był zimny, temperatura ta zostanie osiągnięta w ciągu 30 - 40 minut. Po tym czasie ogrzewanie wchodzi w fazę tzw. "dynamicznej akumulacji" -grzejnik około 5 - 7 minut oddaje zakumulowane w kamieniu ciepło, a póżniej około 3 minut grzeje. Taki cykl, w zależności od stopnia wyziębienia pomieszczenia, powtarza się do momentu osiągnięcia żądanej temperatury pomieszczenia, np. 20 stopni C. Grzejnik wyłącza się wówczas całkowicie, ale nadal oddaje zakumulowane ciepło. W chwili, w której temperatura w pomieszczeniu obniży się o 0.5 stopnia C płyta grzewcza ponownie podejmuje pracę. Czas trwania tej fazy uzależniony jest od izolacyjności pomieszczenia oraz strat ciepła (np. przez uchylone czy nieszczelne okna) i wynosi do 7 - 10 minut a w sprzyjających warunkach do 0.5 godziny. Po całkowitym wyłączeniu (lub jeśli temperatura na zewnątrz rośnie) grzejnik stygnie do temperatury pokojowej około 2.5 godziny. Grzejniki marmurowe: energooszczędne

Zawsze można też użyć kolektorów słonecznych do zasilania takim grzejnikiem tylko trzeba mieć na nie miejsce.



" />Mam w łazience grzejnik marmurowy :Jest to płyta marmurowa a w niej wstopiona grzałka.
Zalety: energooszczędny (termostat)
bezpieczny (nie ma możliwości porażenia prądem)
nie ma równych sobie pod wzgledem estetyczm(a przy tym żadnych rur, wystających haków itp)
b.łatwy w utrzymaniu czystości -jeden ruch szmatką
gwarancja producenta 10 lat (tyle go już użytkuję i do tej pory ani jednej awarii)
bardzo łatwy montaż i demontaz ( np przy tapetowaniu)
rozmiar i kolor można sobie dobrać wg upodobań
Mam zamonotwane takie grzejniki również w pokojach i kuchni,Jestem b, zadowolona



" />
">Pierwszy raz słyszę o takim grzejniku
Proszę pokaż go na fotce! W sumie u nas już jest kaloryfer zamontowany (łazienka już wyremontowana!! HUUURRRAAA!!!) ale przyznaję, że bardzo mnie zaintrygował ten grzejnik z marmuru.


Nie dołącze zdjęcia bo dopiero uczę sie obslugiwać komputer i forum (nowonarodzona)ale podaję firmę gdzie je zakupiłam i tam można je zobaczyć wystarczy wstukać : Granlux-grzejniki



Witam,

Chciałbym zaprosić do współpracy z firmą DKD Group zlokalizowanej na ul. Szczęśliwej 50 w Gdańsku (za C.H. Auchan). W swojej ofercie posiadamy materiały budowlane produkcji niemieckiej w połowie wartości rynkowej.
W chwili obecnej (w cenach hurtowych netto):
- skrzydła wewnętrzne białe lite drewno firmy KILSGAARD (570zł/skrzydło - w sklepach od 950zł, 245zł/ościeżnica - w sklepach od 500zł)
- grzejniki panelowe stalowe BIASI i FORELLI GROUP (7,50zł/kg)
- terakota drewnopodobna z gresu (21 zł/m2)
- fugi budowlane (1,50 zł/kg)
- farby na elewację, biały sylikat KNAUF (5 zł/kg)
- farby emulsyjne kolor DULUX, B&Q (2zł/kg)
- umywalki marmurowe (od 250 zł/szt)
i wiele innych
Wszystkie towary są pełnowartościowe a tak niska cena spowodowana jest dostępem do materiałów z nadprodukcji w Niemczech.

Z poważaniem,

Jakub Choczaj
dkd.choczaj@gmail.com
ul. Szczęśliwa 50
80-173 Gdańsk
tel. 58 305 43 04
tel.kom. 509 270 535



Wczoraj w wiadomościach TV pokazała remont centralnego ogrzewania w budynku jak najbardziej zabytkowym Szpitalna 4 : wymieniono stare żeliwne grzejniki na panele stalowe i (miodzio!!!) po wierzchu wykładzin marmurowych puszczono meandry rurek zgrzewanych plastikowych. Trep(-ka) Nekanda znów protestowała i ma wpisywać budynek jako zabytkowy, firma remontująca pozwolenia na paranoiczny remont miała. Po co w ogóle taka instytucja od zabytków z etatami opłacanymi z naszych podatków. To na tyle i nie to forum.



http://www.termar.pl
Polecam piękne i eleganckie, proste. Grzejniki dekoracyjne. Wykonane z naturalnego kamienia - marmuru i granitu.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript