maść na hemoroidy zewnętrzne

Tematy

biblia

Wygooglowałam:
Bufeksamak (Bufexamac, 4-butoxy-n-hydroxybenzeneacetamide), C12H17NO3, czyli kwas 2-(p-butoksyfenylo)-acetohydroksyamowy, działa słabo przeciwbólowo, silniej przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwświądowo. Jest wykorzystywany w leczeniu stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, połączonych ze świądem i wysiękiem, np. po ugryzieniach, ukąszeniach, neurodermatitis, wypryski, dermatozy, hemoroidy, ponadto do leczenia świądu odbytu i narządów płciowych. Lek stał się popularny w lecznictwie od 1987 roku. Stosowany do użytku zewnętrznego w formie kremu 5%, maści 5% i emulsji 5%. Chore miejsce zaleca się smarować 3-4 razy dziennie, ponadto w opatrunkach zamkniętych zmienianych dwa razy dziennie.



Może to Wam się przyda do rozważań:

Bufeksamak (Bufexamac, 4-butoxy-n-hydroxybenzeneacetamide), C12H17NO3, czyli kwas 2-(p-butoksyfenylo)-acetohydroksyamowy, pochodna kwasu arylooctowego,
działa słabo przeciwbólowo, silniej przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwświądowo. Jest wykorzystywany w leczeniu stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, połączonych ze świądem i wysiękiem, np. po ugryzieniach, ukąszeniach, neurodermatitis, wypryski, dermatozy, hemoroidy, ponadto do leczenia świądu odbytu i narządów płciowych. Lek stał się popularny w lecznictwie od 1987 roku. Stosowany do użytku zewnętrznego w formie kremu 5%, maści 5% i emulsji 5%. Chore miejsce zaleca się smarować 3-4 razy dziennie, ponadto w opatrunkach zamkniętych zmienianych dwa razy dziennie.


Ibuprofen, (CH3)2CHCH2C6H4CH(CH3)COOH, (2, 4-iso-butyl-phenyl propionicum acidum), czyli kwas alfa-metylo-4-(2-metylo-propylo)fenylo-octowy,pochodna kwasu propionowego, hamuje syntezę nadtlenków i prostaglandyn. Dzięki temu działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, przeciwreumatycznie. Zapobiega zlepianiu krwinek, wydłuża czas krwawienia. Po podaniu doustnym ulega wchłonięciu z jelit do krwi w ciągu 1 godziny. Jest wiązany przez białka w 99%. Okres półtrwania wynosi 2 godziny. Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne utrzymuje się krótko, około 4 godziny. Częstym skutkiem ubocznym jest alergia.



" />17. Oleum Foliorum Patchouli (olejek paczulowy Oleum Patchouli) uzyskiwany z liści Pogostemon patchouli (Ameryka Południowa, Malezja, Indonezja). Liście zawierają do 3,5% olejku. Ma postać gęstej cieczy, barwy brunatnej lub ciemnożółtej. W skład olejku wchodzą: patchoulen, patchoulol, azulen, guajen, eugenol. Olejek działa przeciwzapalnie, uspokajająco, przeciwdepresyjnie, przeciwtrądzikowo, odświeżająco (odwaniająco), odkażająco, regenerująco, wzmacniająco, moczopędnie, grzybobójczo, odstraszająco na owady i pajęczaki; wykrztuśnie, pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych.

Stosowany w leczeniu niemocy płciowej, depresji, stresu, hemoroidów, trądziku, grzybic, chorób zakaźnych, przeziębienia, zapalenia układu moczowego, objawów związanych z po- i przekwitaniem, alergii, cellulitis, ukąszeń owadów, łuszczycy i ran. Leczy również opryszczkę.

Doustnie: na każda łyżeczkę miodu dać 4 krople olejku paczulowego, wymieszać starannie. Zażywać 3-4 razy dz. po 1 łyżeczce. Zewnętrznie do wcierania: 1 cz. olejku na 0,5-1 cz. oleju jadalnego lub oliwki.

Rp. Mikstura na trądzik, w tym acne inversa i wypryski

Olejek paczulowy – 3 ml

Maść ichtiolowa lub dziegciowa – 1 łyżka

Pasta cynkowa – 2 łyżki

Maść nagietkowa – 1 łyżka

Olejek kamforowy – 20 ml

SP. Składniki wymieszać. Chore miejsca smarować 3-4 razy dz.

Rp. Mikstura pobudzająca i wzmacniająca, przeciwdepresyjna

Olejek paczulowy 2 ml

Olejek różany 1 ml

Olejek kadżeputowy 1 ml

Olejek sandałowy 1 ml

Nalewka z miłorzębu- 20 ml

Nalewka z dziurawca (intrakt, lub sok stabilizowany) –20 ml

Cardiol C – krople lub nalewka z Coli i głogu (1:1) – 20 ml

Miód spadziowy 100 ml

SP. Składniki wymieszać. Zażywać 1-2 razy dz. po 1 łyżeczce

Wskazania: lęk, depresja, bezsennośc, osłabienie, zaburzenia w okresie pokwitania i przekwitania, nerwice płciowe, niemoc płciowa na tle nerwowym.



Ten guzek to guzek wypełniony krwią-hemoroidy zewnętrzne smaruj maścia kasztnową a jak nie przyniesie rezultatu to koniecznie do lekarza.Takie guzki robią sie gdy mamy siedzącą prace lub czeste kłopoty z załatwieniem sie...



znalazlam to w necie:



Kasztanowiec zwyczajny

Surowiec
Leczniczym surowcem kasztanowca są kasztany, a także okazałe kwiaty stojące na drzewie wśród liści jak lichtarze w postaci złożonego grona, białe, a czasem czerwone, (Znaczenie w lecznictwie ma tylko odmiana biało kwitnąca) oraz kora. Dojrzałe kasztany zbiera się jesienią, rozdrabnia i suszy w przewiewie. Następnie dosusza w temperaturze około 60 ° C. Kwiaty, zebrane w czasie słonecznej pogody, suszy się w temperaturze otoczenia, zaś korę zbiera się z gałązek na wiosnę.

Główne związki, ich właściwości i zastosowanie.

Surowiec ma smak gorzki i ściągający, jest bez zapachu i zawiera wiele aktywnych substancji i., m.in. trójterpentynowe saponiny, flawony, kumaryny, garbniki, a także witaminy B6, B12 i inne związki dotychczas mało zbadane.

Owoce, kwiaty i kora kasztanowca działają przeciwzapalnie, ściągająco i wzmacniająco na układ krwionośny. Z powodzeniem stosuje się ten surowiec wewnętrznie przy pękających żylakach, guzach krwawniczych odbytnicy, przy sklerozie i reumatyzmie, a także wykrztuśnie w zastarzałych bronchitach i zaflegmieniu płuc u nałogowych palaczy.

Przygotowanie surowca: l łyżkę surowca zalać 1 szklanką przegotowanej i ostudzonej wody, podgrzewać nie dopuszczając do wrzenia około 15 minut. Następnie odstawić dla lepszego naciągnięcia i ostudzenia. Odcedzić i pić dwa razy dziennie po pół szklanki zawsze świeżo przygotowanego naparu. Mieszanki, w skład których wchodzi kasztan, stosować wg przepisu podanego na opakowaniach. Zarówno gotowe mieszanki, preparaty, wyciągi owoców kasztanowca, jak również czopki o nazwie Hemoral oraz maść Aesculan są dostępne w aptekach i Herbapolu.

cos innego:
Medycyna wykorzystuje wszystkie części rośliny. Posiadają one cenny składnik chemiczny, którym jest escyna, mieszanina saponin trójterpenowych o właściwościach uszczelniania ścian naczyń krwionośnych i zmniejszania obrzęków. Najwięcej ich zawierają świeże, pozbawione łupiny niedojrzałe nasiona, z których produkuje się wyciąg alkoholowy. Ponadto kwiaty, liście, nasiona i owoce zawierają flawonoidy, garbniki, cukry, kwasy polifenolowe, karotenoidy, witaminę C i związki kumarynowe. Kora kasztanowca zawiera podobną do rutyny eskulinę, używaną jako środek ściągający. Kasztanowiec to lek naczyń krwionośnych, gdyż je uszczelnia i wzmacnia poprzez uelastycznienie ich ścianek. Wyciągi z kasztanowca mają zastosowanie w leczeniu wszelkich urazów mechanicznych, obrzęków płuc, krtani, mózgu. Podaje się je także w zakrzepowym zapaleniu żył, przy obrzękach nóg, owrzodzeniach żylakowych, w stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparaty z kasztanowca (maści, okłady) pomocne są w krwawych wysiękach, odmrożeniach, oparzeniach, w pęknięciach skóry i wrzodach oraz w bólach po zwichnięciu ręki czy nogi. Odwary z kory kasztanowca leczą, oprócz schorzeń naczyń krwionośnych, także nieżyty przewodu pokarmowego oraz skurcze jelit. Zewnętrznie przemywa się nimi skaleczenia, odmrożenia i oparzenia. W lecznictwie ludowym odwarem z zielonych łupin leczono zranienia odbytu, hemoroidy, przerost gruczołu krokowego, a także krwawienia z dróg rodnych. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatów z kasztanowca jest ostra niewydolność nerek i nadwrażliwość w okresie ciąży.


mysle ze taki wywar mozna by robic od czasu do czasu szczurka niepowino zaszkodzic a jeslis z kory, owocow, kwiatow i lisci robi sie wywary do picia to czemu nie wyparzyc kasztanka zaszuszyc i dac??

juz wiemy ze nie jest to trujace a jelsi ludzia nieszkodzi szczurka tez niepowino:) bo to w koncu czysta natura :wink:
ale sama nie wiem neich jeszcze oceni to ktos inny

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript