grzałki przemysłowe

Tematy

biblia


piszecie ze na stale nie ma sensu wiac dzisiaj z rana zdjalem scianke i przystawilem do kompa ten duzy wiatrak. jak narazie moj dysk grzalka to ma 35°(normalnie miewal 56°) zobaczymy jak mi sie komp rozgrzeje :). dzisiaj ide kupic duzo wiatraczkow:)
to wrzuć go do wanny z lodem będzie miał pewnie poniżej zera :) to nie o to chodzi stary - wiatraki domowe oraz przemysłowe po prostu hałasują jak pieron jasny i to nie jest dobre rozwiązanie do codziennego użytkowania. No chyba, że jesteś osobą niesłyszącą conajmniej w stopniu lekkim.



czaki163, ja bym jednak sugerował wydanie tych kilku dodatkowych złotych na dobrego, przemysłowego IBM'a serii R albo X. W granicy 1000-1500zł spokojnie takiego możesz mieć. Sam korzystam z poleasingowych maszynek i bardzo sobie chwalę.

Jeśli jednak bardzo jesteś przywiązany do myśli o pececie w garażu, to zrób obudowę szczelną, ale w 100% z blachy (alu preferowane, będzie dobrze oddawać ciepełko), ale istotne radiatory (cpu, nb) przymocuj do powierzchni blachy. Możesz ją ładnie zagłębić wokół radiatora, przyciąć wyprowadzając go na zewnątrz... Skoro umiesz, to nie będzie to dla Ciebie problem z wykonaniem. Zasilacz będzie największym problemem. On musi mieć wentylację, bo niektóre grzałki nie mają radiatorów. Myślę, że zaizolowanie płytki gumosilem o odporności do 1kV będzie tu dobrym pomysłem... Wszystko, oprócz radiatorów. Dysk możesz przykręcić bezpośrednio do obudowy. Porty na płycie możesz od wewnątrz zaizolować silikonem... Generalnie - da radę, ale będziesz musiał nieco popracować głową, a potem sporo rękami
Mam nadzieję, że w przypadku wybrania tej drogi zaprezentujesz Swoje dzieło naszym oczom



Witam ponownie
Następny punkt, w którym mam zapytanie to grzałka. Kiedyś miałem zwykłą podłączoną do termostatu zaadoptowanego z automatyki przemysłowej. Działał, ale wielkość powalała. Teraz jest wszystko w jednym. Jak dobrać grzałkę do akwarium 112l, gdy temperatura otoczenia będzie niższa o około 10 stopni C? Czytałem, że trzeba brać na to korektę. Oczywiście standardowo, która z firm na rynku AquaEl, Elite, Fluval, Jager czy Tetra są w czołówce firm i są niezawodne?

Proszę o info.

Strzałka Mikser



Grzałka będzie OK. Z rzeczy, w które warto zainwestować, na pewno mały zbiorniczek 15-20l na kwarantannę z malutkim filtrem i mała grzałką. Może nie bedzie potrzebny juz dziś, ale na pewno i szybko... Co do piasku - przemyśl zastosowanie, ponieważ chcesz mieć sensowne rosliny, podłoża akwarystycznego typu np. biogrunt. Sam piasek nie jest dla roślinek najlepszym wyjściem.



Witam,

Jestem na etapie zakładania swojego pierwszego akwarium dlatego proszę o Waszą pomoc.

Założenia:

Akwarium ma być zrobione na wymiar 120x40x50. Chciałbym zrobić to możliwie najmniejszym kosztem. Ze względu na brak foto podaje link do tematu forumowicza który ostatnio prezentował swoje nowe akwarium http://www.forum.eakwarys...ics24/13708.htm
U mnie jest identyczna szafka (jestem pewny że wytrzyma) i druga nad nią wisząca. Bardzo ta koncepcja mi się spodobała i chciałbym zrobić coś podobnego u siebie. Obecnie nie mam żadnej planu zagospodarowanie akwarium ale myśle że będzie coś podobnego. Na początku chciałbym zadać kilka pytań odnośnie samego osprzętu:

1. Czy każdy szklarz jest wstanie wykonać takie akwarium? I jaka grubość szkła będzie najlepsza?
2. Oświetlenie chciałbym zrobić analogiczne jak forumowicz do którego podałem link. Odległość między końcem akwarium a górna szafką to 40cm. Jakie oprawy polecacie i jakie konkretnie świetlówki. Czy sama oprawa może być zwykła przemysłowa? Na jakiej wysokości od akwarium ją zawiesić?
3. Jaki osprzęt polecacie (filtr, grzałkę, itd...)
Chodzi mi o konkretne modele (jestem zupełnie zielony pomimo że czytałem wiele waszych postów).

pozdrawiam,



Przy tym filtrze nie jest potrzebne napowietrzanie, ale znowu przemyśl decyzję. Dużo lepszym wyborem byłby filtr kaskadowy fzn-2, który jednak kosztuje dwa razy więcej, lub filtr kubełkowy, jednak tu ceny nowych startują od ok. 200 złotych.
Ogólnie sprzęt Aqua-el'a jest polecany, więc grzałka również jest w porządku.
Oświetlenie... Temat rzeka, wszystko zależy od Twoich preferencji co do ilości i rodzaju roślin.



z ta grzałką to nie do końca. Bierze się pod uwagę temp. otoczenia i temp. w akwa jaką się chce uzyskać i wtedy się dobiera moc grzałki, co do filtra to jednak do tego litrażu polecał bym kubełek. Butla ja tez do tego sceptycznie podchodziłem ale jak zakupiłem i uruchomiłem to nie oddał bym jej za nic w świecie więc dobrze przemyśl wydatki bo koszt całości z butla 1,5 KG to ok 200 zł



mam inną propozycje... wywal dosłownie wszystko... rybki oddaj, lub odsprzedeaj...
nasyp do akwarium z 7-10 cm żwirku, duuuużo muszelek, i (to twój wybór i niech nikt się nie obraża za to co powiem) idź nad jezioro po moczarke... posadź na cały tył... poczekaj z 4-5 tygodni... AŻ wszystkie niechciane bakterie wymrą i wpuść z 6 pielęgniczek muszlowców... po ok roku będziesz miał ich łądne statko gdyż się ładnie rozmnażają...

PS!!! nasi ojcowie i dziadkowie brali rośliny tylko z jeziora gdyż przemysł akwarystyczny był słabo rozwinięty... prawdziwą nowością były brzęczyki... nawet grzałki solne sami robili...

[ Dodano: 2009-01-25, 18:34 ]



Witam,
Powiedz nam przede wszystkim, jakie miałeś wcześniej akwaria? Litraż przede wszystkim.
Pierwsza rzecz, to rachunki, o czym Ci koledzy już wspominali. Oświetlenie, ogrzewanie (grzałki to, wybacz, głupota, są tańsze sposoby, a najlepszym jest piec CO).
Druga rzecz, to, czy wyobrażasz sobie łowienie małych pyszczaków w takim akwarium? Bo ja nie. sam miałem 200L i jak przyszło odłowić kilka M. callainos, to wywrócenie całości wystroju do góry nogami nieomal mnie przerosła. w 4m akwarium musiałbyś chyba podłączać prąd, zeby ogłuszone ryby wypływały z kryjówek...bo skoro mówisz że aranżacja trwałaby rok, to co roku musiałbyś przerwacać wszystko, wyłowić maluchy, i znów rok zakłądać akwarium? Bez sensu. takie akwariu nie nadaje się jako zbiornik hodowlany, zdecyduj się czy chcesz ozdobę, czy hodowlę.
Kolejna sprawa. Chcesz zaoszczędzić? Zrób baniak ze sklejki, z tylko jedną sćianą ze szkła, zaoszczędzisz masę kasy.
Osobiście (o ile widzę w Twoim profilu masz (będziesz miał?)) akwarium 400L. Rzucenie się w taką przepaść (2,5 TONY WODY! - wierz mi płaszczki którymi się interesuję wymagają minimum takich akwariów, wiem ile to ) z takiego stanu doświadczenia i wiedzy na temat zakładania takich akwarió to potężny błąd. Nawet jakbym miał teraz taką kasę, to założyłbym góra 800L-1000L, a i tak nie wiem czy nie przerosłoby mnie to na początku. Przemyśl sprawę, kilkaset litrów będzie łatwiejsze w obsłudze i tańsze. no i przeprowadzka za 5 lat będzie dużo prostsza



ehh no dobra, dam sobie czas i przemyślę to
ale wtedy i grzałka inna chyba?
w każdym bądź razie wiem już co polecacie, dlatego temat uważam za


edit: słyszałem, że najlepiej, gdy akwarium ma podstawę kwardaru
jednak dla mnie najlepiej pasowałoby takie 120/40/50(wys.) (szafkę mam o szerokości 40 cm, ale długą na 160cm)
co wy na to?




ehh no dobra, dam sobie czas i przemyślę to
ale wtedy i grzałka inna chyba?
w każdym bądź razie wiem już co polecacie, dlatego temat uważam za wyczerpany


Jak to grzałka inna? Taka sama, tylko wykonana z plastiku/metalu.

Za najlepsze uważam metalowe grzałki Atman. Są trochę droższe od zwykłych ale za to masz:

- Precyzyjny termometr elektroniczny + konsoleta sterująca grzałką w jednym
- Sondę do pomiaru temperatury



hesus, bardzo ładny projekt akwarium dla rybek.

Dla żółwia lepsze było by akwarium zbliżone kształtem do kwadratu. Przy 30cm szerokości akwarium, to nie wiem czy on się będzie w stanie obrócić...

Odnośnie 'chowania' osprzętu w wyspie. Przemyśl to, lepiej już ukryć rury od filtra zewnętrznego jakąś masą plastyczną i stworzyć wypłycenie w rogu akwarium ( lub tam, gdzie będą wchodzić rury od filtra) niż męczyć się przy wyspie.

Masz dość wiedzy z fizyki by wyliczyć min. przepływ wody aby grzałka prawidłowo utrzymywała temperaturę?
Potrafisz obliczyć min. średnicę kanału aby nie ograniczać przepływu wody dla filtra oraz nie obniżyć jego mocy ssącej?

Uwierz mi, dopasowywanie tego wszystkiego metoda prób i błędów będzie kosztowało Cię nieopłacalną ilość nerwów/funduszy/czasu.

Prędzej by się skłonił do pomysłu 'ukrycia osprzętu' w akwarium metodami mnie drastycznymi np. obsadzeniem grzałki kamykami lub roślinami - ukrycie orurowania filtra masą plastyczną, która jednocześnie byłaby wypłaceniem(wiem powtarzam się).

Widać na kilometr, że główka u Ciebie pracuje, pomysły są ciekawe, ale wykonanie tego chyba Cię wykończy. Musisz wymyślić coś innego moim zdaniem.



Ooo czekamy na fotki...

Nieoczekiwanie znalazłem

To moja myjka . Cena chyba nawet taka sama.

Przy długim użytkowaniu płyn czyszczący podgrzewam zwykłą, małą grzałką nurnikową (taką jak kiedyś się stosowało do zagotowania szklanki herbaty ) . Moc 70W .

Przepracowała u mnie kilkadziesiąt godzin i nawet jeżeli wybuchnie przy najbliższej okazji, nie będę miał jej tego za złe.
Jeżeli chciałbyś pomacać, albo coś na próbę wymyć/podglądnąć w czasie mycia - przybywaj śmiało.


"Przemysłowa" się właśnie wymyśla - niestety startują w okolicach 1tys .



Obsada:
4 gurami mozaikowa nie wiadomo jakiej płci
5 brzanek sumatrzańskich
15 krewetek
6 molinezji czarnych 2+4
1 glonojad
2 kirysy 1+1

Sprzęt:
oprawa przemysłowa 2* osram 39W t5
filtr jbl e900, ceramika i wata
grzałka atman 150W
butla co2 2kg

Podłoże:
floran start
kulki nawozowe
floran
drobny żwir

Nawozy:
co2
to co w podłożu
planta garnier classic
easy life kalium-potassium

Rośliny:
Bacopa drobnolistna
Mech jawajski
Ludwigia repens
Lysimachia nummularia
Rotala wallichii
lotos tygrysi
anubias



[ Dodano: 12 Czerwiec 10, 00:50 ]
na zdjęciu 4 widać molinezje w złote łaty ... to normalne?
Jak wpuszczałem zakupione molinezje to właśnie ta jedna 4dni zdychała ale jakoś się uratowała. Nie wiem dla czego dostała takiego ubarwienia, wie ktoś czy to zejdzie?



Grzałke mam. Bardziej martwie się o filtr.

[ Dodano: 2007-05-04, 11:45 ]
Najpierw weżme wyzszą temperature, apotem chyba jeszcze z kilka dni zostawie samo akwa z urządzeniami i temp 28 stopni (taką już dla bojownika) zeby troszke było juz przygotowane. A dopiero potem kupie rybke, teraz już troche przemysle sprawe. A nie tak jak wtedy.

[ Dodano: 2007-05-04, 11:47 ]
Najpierw weżme wyzszą temperature, apotem chyba jeszcze z kilka dni zostawie samo akwa z urządzeniami i temp 28 stopni (taką już dla bojownika) zeby troszke było juz przygotowane. A dopiero potem kupie rybke, teraz już troche przemysle sprawe. A nie tak jak wtedy.

[ Dodano: 2007-05-04, 12:09 ]
A akwa 10l kula wystarcy dla bojownika?



Mam akwarium 200 l.

Sprzęt:
Chwilowo fan 3
Jutro mam urodziny więc zamawiam tetrę 700
Grzałka 100w atman
Oświetlenie zwykłe przemysłowe 60 w ale to na razie

Fauna:
Neon Innesa x20
Skalar x3 młodych i jeden 2 letnia samica
Kirysek Pstry x6
Zbrojnik x2 małe i 1 samiec duży

A oto moje pytanie:
1.Czy mógłbym tam dodać Bystrzyk kolumbijski x20 lub Rodostomus x20 ?
2.Czy taka obsada może być ?


Z góry Thx



witam !!!!

Kula bez urazy ,ale z mojego doświatczenia to ten twoj jeden gupik ma przechlapane.
Ja kupiłam kulę taką 5 l na urodziny z welonem . Efekt po kilku dniach woda śmierdziała , że wodę zmieniałam co tydzień . A tylko była ot jeden welon . Masakra , aż sie wkurzyła od brata z piwnicy wziełam akwarium 60 l i przeżuciłam dokupiłam filtr i grzałkę . I tym oto sposobem sobie hoduję kilkanaście rybek . Głownie gupiki. Proponuję kupić większe akwarium i sobie tego gupika tam wrzucić i dokupić kilka sztuk gupika. A będzie mieć kolorowo i wesoło. Acha filtr wystarczy najzwykleszy dla początkujących . Ja akwarium mam ponad rok .A wodę zmieniasz nie co dwa tygodnie tylko co trzy lub czetery miesiące. Bez urazy ,ale wszyscy mają rację . A pomyśl tak jakby ciebie wsadzić do bańki . Samą bez fitra i grzałki. Wiesz chyba byś sie nie czuła rewelacyjnie. Przemyśl to wszystko . Zkuli możesz mieć pożytek taki wsadzić zapachowe płatki rż ususzone i kilka świeczek i zrob fajną dekorację .

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript