Granat projekt Murator

Tematy

biblia


domek 123m2 wymiary 14,6 na 9 m, jeśli chodzi o materiały to jesteśmy zieloni. Z czego lepiej? Domek wg projektu GRANAT (dom.pl) Jeśli można w informacji uzyskać cenę materiałów i razem (czyli z robocizną). Będziemy bardzo wdzięczni :) Jeśli jesteście zieloni to czeka was duuuużo czytania bo to podstawa przy budowie systemem gospodarczym.
Bez podstawowej wiedzy nie zabierajcie się za budowę.
Najlepiej budować...ze wszystkiego ;) Ile opinii tyle najlepszych materiałów i technologii budowy.
Dla mnie faworytem jest ściana dwuwarstwowa z BK24+18cm styro na zewnątrz,w środku ściany z silikatu,chociaż długo podstawowym materiałem była silka18+20styro.

Co do fundamentu to ja bym poszedł w płytę fundamentową,same zalety a koszt w Waszym przypadku,moim zdaniem,zamknął by się w 30tys.zł i tyle kosztowałby ocieplony stan "0"

Jeśli chodzi o ten dom,to kosztorys jest na stronie,co prawda z 2007r ale dodacie 10-20% i będzie git:
http://www.projekty.ign.com.pl/proje...ranat/161/opis

Na forum też coś jest napisane na temat tego domku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52012-Granat



JaMajka link do projektu GRANAT, który budujemy
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=161

a tu link do strony, gdzie sie udzielamy
http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ghlight=granat

Honia74 aż brak mi słów, żeby opisać to co sie stało na Waszej budowie :evil: , każdy ma prawo do błędu i pomyłki, ale nie takiej przeogromnej głupoty :evil:

pozdrawiam, Gosia



Kanguros witaj ... :D
i dziekuję za zaszczyt pierwszego posta akurat u mnie...miłe... :D :D :D
Cieszę się, że moje opowieści, które piszę również dla siebie coby w przyszłości przypomnieć sobie jak to było u nas z budowaniem naszego marzenia, chociaż troszke mogą Wam pomóc w uniknięciu podstawowych błędów, których niestety, my sie nie ustrzegliśmy.
Budowa to ciężkie doświadczenie i zarazem duzo adrenaliny. I nie wiem skąd, nie wiem jak ale zawsze znajdujemy siły na rozwiązanie kolejnych problemów.
Budowniczych projektu Granat jesy duuużo więcej. Podaję Ci stronkę gdzie wymieniamy sie naszymi doświadczeniami. Sprawdź bo wydaję mi się, że napewno znajdziesz kogoś kto buduje blisko Ciebie. Wszyscy są otwarci na wizyty nowych budowniczych Granata. Wystarczy się tylko umówić na spotkanie. A przyznam, że warto zobaczyć gotowy już projekt. Powiem Ci więcej, jest dużo różnych adaptacji projektu i prawie każdy Granat jest inny. Są Granaty z wykuszami w jadalni, w pokoju na piętrze ale przeczytaj tę stronkę i obejrzyj zdjęcia. Warto...
Pozdrawiam i życzę krótkiej drogi przez papierologię....
http://forum.muratordom.pl/viewtopic...710623#2710623
:D :D :D :D



Witam,
i dziękuję za ciepłe słowa. Przyznaję ciężka droga za nami ale i duzo jeszcze przed nami. Budowa to rzeczywiście droga przez mękę.. :( ale zawsze jest jakieś słoneczko, które w odpowiednim momencie zaświeci i daje nam pewnośc, że ta ciężka droga jest do pokonania :)
Ja też nigdy nie mieszkałam w domku ( a mąż tak) i dlatego przez tak długie lata byłam przeciwna budowie, czego teraz ogromnie żałuję... :(
Piszesz, że jesteście młodzi .... :) więc zaczynajcie jak najszybciej budowę, żebyście mieli dłuższą możliwość wykorzystywania uroków mieszkania we własnym domku.... :D nie czekajcie aż będzie lepiej...i nie wyszukujcie -tak jak ja - różnych ważnych rzeczy, które stoją na przeszkodzie. Lekko nie będzie to pewne ale to jest tylko pewien etap, który każdy z budujących przechodzi. Będą też na pewno chwile zwątpienia... jak u wszystkich ... :) ale efekt końcowy będzie taki, że będziecie na swoim...
Granat jest bardzo funkcjonalnym projektem i ładnym domkiem. Co do tego, że będziecie budować systemem gospodarczym, to od razu powiem, że pewnych rzeczy nie da sie samemu zrobić bo trwałoby to bardzo długo. Mój mąż dużo rzeczy robi sam i to cały dzień - nie pracuje zawodowo, tylko buduje dom... :) a to jest bardzo ciężka sprawa. Zapraszam na stronę http://forum.muratordom.pl/granat,t64468.htm
zapaleńców, którzy również wybrali projekt Granat. Można tam znaleźć dużo ciekawych i sprawdzonych podczas budowy doświadczeń. Co do kosztorysu to jest on mój ale od dwóch miesięcy jeszcze go nie uzupełniałam. Poza tym koszt mojego Granata jest większy ponieważ ma on 200m2
Podsumowująć, życzę powodzenia w planach budowlanych i nie oglądania się na innych, którzy lubią zniechęcać..... :D :D :D
Trzymam kciuki i oczekują informacji na wiosnę o rozpoczęciu budowy ....Pozdrawiam



Zapraszamy :) wątek GRANAT - tu znajdziesz wiele informacji i życzliwych ludzi budujących swój domek wg tego projektu http://forum.muratordom.pl/granat,t64468.htm



W sumie to mi ukradłaś ulubiony kolorek Irmo. :wink:
Znakomicie wygląda na dużych powierzchniach i świetnie się zestawia z szarościami.

Dla pokrzepienia serca, znalazłem kawałek felietonu, popełnionego jakieś 10 lat temu.Oczywiście traktować na wesoło.

Typ Inwestora
1. Inwestor wszystkowiedzący – wie lepiej niż projektant, zatrudnia go tylko po to by udowodnić mu ,że projektant nic nie umie a sobie , że jest genialny.
2. Inwestor światły – naczytał się Muratora, naoglądał setek kolorowych gazet, siedzi na kilku forach, gdzie z podobnymi sobie światłymi inwestorami wymienia złote myśli, poddaje każdą propozycję projektanta w wątpliwość i konsultuje ją z innymi uczestnikami forum. Decyzję podejmuje wyłącznie po publicznym konsylium w gronie podobnych mu światłych amatorów.
3. Inwestor spolegliwy – gotowy do współpracy, oczekuje propozycji. Otwarty na argumenty ale robi się smutny i melancholijny, kiedy dojdzie do wniosku, że jego wyobrażenie estetyki ma tyle do czynienia z harmonią co pokój w , którym wybuchł granat.
4. Inwestor „tabula rasa” – nic nie wie, nie ma żadnego pomysłu. Liczy się efekt, głównie przed znajomymi. Jego motto : „cena nie gra roli, musi być pierdyknięcie na wejściu”
Typ projektanta
1. Projektant wszystkowiedzący – wie lepiej czego oczekuje inwestor, ma genialne wizje, nie daje dojść do słowa inwestorowi. Propozycje inwestora najczęściej kwituje skrzywieniem twarzy lub głębokim westchnieniem bólu.
2. Projektant światły – naczytał się Neuferta, zna wszystkie wymiary ergonomiczne, stosuje jedynie swoje sprawdzone patenty, inwestor mu zazwyczaj przeszkadza w pracy.
3. Projektant Spolegliwy – gotowy do współpracy, otwarty na sugestie. Strasznie cierpi, kiedy pomysły inwestora burzą jego podstawy estetyki.
4. Projektant „tabula rasa” – w zasadzie to nie ma pomysłu, każda propozycja inwestora jest świetna. Godzi się na wszystko, nawet na złote anioły na sedesie w minimalistycznym kiblu, oczekuje jedynie sowitej gratyfikacji.

Aksjomaty projektanta
1. Każdy projekt ma minimum 3 koncepcje, z których najlepsza jest zawsze ta pierwsza. Wniosek – szkoda czasu, realizuj tylko pierwszy pomysł.
2. Najlepszy pomysł po realizacji i tak okazuje się nie do końca przemyślany. Wniosek – nie myśl nigdy o projekcie po jego realizacji, bo wpadniesz w depresję.
3. Ilość dostępnych barw , faktur i form jest zbiorem ograniczonym. Wniosek – nie kombinuj za mocno. Liczba permutacji z powtórzeniami wyraża się co prawda dosyć prostym wzorem, jednak wynik daje liczbę tak wielką , że życia ci nie starczy na sprawdzenie tysięcznego ułamka tych kombinacji.
4. Inwestor ma zawsze możliwość wyboru projektanta i … vice versa. Wniosek – czasem lepiej całe życie swobodnie projektować łazienki niż pod przymusem pałace.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • wpserwis.htw.pl
  • Powered by MyScript