Nie wiem jak jest przy drodze gminnej ale załatwianie pozwolenia na wjazd indywidualny przy drodze powiatowej trwa czasem nawet rok(warunki, projekty, uzgodnienia+odbiór), a do tego czasem trzeba zrobić jeszcze projekt rowu melioracyjnego i ewentulanej rozbiórki starego nasypu).
W Grodzisku Maz. cała procedura trwała kilka dni: na następny dzień miałam zgodę na lokalizację wjazdu z Wydziału Komunikacji, 3 dni trwało wydanie warunków technicznych w Powiatowym Zarządzie Dróg. Te warunki bardzo dokładnie opisują jak zjazd ma być wykonany. Na tej podstawie projektant robi projekt. To wszystko dotyczy drogi powiatowej i bez projektu zjazdu nie powinien być zatwierdzony projekt budowy domu.
witam
chcę spytać czy ktoś miał w ostatnim czasie problem z uzyskaniem pozytywnej opinii dotyczącej lokalizacji zjazdu na działkę w rejonie skrzyżowania (w Wydziale Komunikacji w Grodzisku Maz)
bo trochę mi się zagotowało, nie wspominając o tym, jak w tym urzędzie człowiek jest traktowany?
Policja radzi, jak bezpiecznie kupić używany samochód Jak wynika z policyjnych ustaleń, bardzo często kupując – okazyjnie- używany samochód nabywcy nie potrafią sprawdzić dokumentacji auta. Potem wielu ma kłopoty, bo część z nich okazuje się była skradziona.
„Sprzedający” wcześniej w tych autach przerabiają numery identyfikacyjne nadwozia i silnika. Bardzo często „legalizują” ich dokumenty poprzez ich fałszowanie, aby uwiarygodnić źródło pochodzenia. Tak przygotowane samochody wraz z dokumentacją rejestrowano wydziale komunikacji na osoby, które w rzeczywistości nie były ich właścicielami.
Dlatego dokonując zakupu używanego samochodu nabywca powinien dołożyć należytej staranności przy sporządzaniu umowy, szczególnie wówczas, gdy transakcję zawiera z nieznaną mu wczesnej osobą poznaną za pośrednictwem ogłoszenia w prasie lub na giełdzie samochodów.
Pamiętaj! - Nie wystarczy, że sprawdzi się pojazd od strony technicznej w autoryzowanym serwisie bądź warsztacie.
Kupując używane auto:
* Domagaj się wydania pełnej dokumentacji dotyczącej samochodu, sprawdź, czy jest autentyczna, niepodrabiana i wystawiona na osobę, która przystępuje do transakcji jako sprzedający.
* Samochody wyprodukowane po 1999 roku powinny mieć kartę pojazdu z wymienionymi właścicielami, dowód rejestracyjny z wpisem o aktualnym przeglądzie technicznym i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Zapytaj o książkę serwisową. Znajdziesz w niej zapisy o ewentualnych naprawach.
* Porównaj, czy numery silnika i podwozia są takie same, jak podane w dowodzie rejestracyjnym – nieczytelne mogą świadczyć o tym, że ktoś je próbował zacierać (auto może być kradzione).
* Udaj się do najbliższej jednostki Policji, aby sprawdzić pojazd, który zamierzasz kupić.
* Bardzo ostrożnie podchodź do tzw. „okazji”, kiedy to cena auta jest nieadekwatnie niska do jego marki, typu, rocznika i stanu technicznego.
* Zawrzyj umowę na piśmie – powinna zawierać informacje o marce i typie samochodu, numer podwozia i silnika, rok produkcji, dane sprzedającego i kupującego, a także sposób wydania i odebrania auta.
Należy pamiętać, że umowę trzeba zawierać z właścicielem, a nie z jego najbliższymi krewnymi, którzy twierdzą, że mają jego ustną zgodę na sprzedaż samochodu. W tym celu warto porównać dane zawarte w dokumentacji z ujętymi w dowodzie osobistym. W ten sposób można uniknąć zakupu samochodu od pasera, złodzieja albo innej nieuprawnionej osoby.
Aby potwierdzić swoje prawa do sprzedawanego pojazdu, dotychczasowy właściciel powinien okazać:
* umowę kupna pojazdu od osoby fizycznej, w salonie dealera lub w komisie pojazdów używanych,
* umowę darowizny (gdy samochód został mu podarowany),
* dowód, że wygrał samochód na loterii, w grach liczbowych lub w konkursie i w ten sposób został jego właścicielem,
* dowód na to, że odziedziczył samochód po poprzednim właścicielu.
Ostatnio podczas trzydniowych działań w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim, Giżycku, Pułtusku, Toruniu, w powiecie węgrowskim i województwie świętokrzyskim zabezpieczono 12 aut.
Wśród zabezpieczonych samochodów znalazły się takie marki, jak: rover, ford focus, nissan patrol, opel vectra, citroen jumper, mercedes vito, vw passat, toyota corolla i toyota celica.
Aby ustalić prawowitych właścicieli, pojazdy zostaną teraz poddane specjalistycznym badaniom mechanoskopijnym w Laboratorium Kryminalistycznym KSP. Policjanci planują również kolejne zabezpieczenia aut.
Źródło: www.spedycje.pl
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|