bar_pio, jak i większość tutaj wypowiadających się jest w błędzie...
Ściąganie programów, w tym gier, jest nielegalne i podpina się to pod kodeks karny:
Art. 278 § 2.
„Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.”
Używając programu, tudzież gry, za którą nie zapłaciliśmy odnosimy korzyść majątkową. Ogólnie programy/gry objęte są licencjami i jeśli licencja ta, to nie GNU Freeware itp. to ściąganie jest nielegalne.
Natomiast muzyka i filmy podlegają bezpośrednio pod prawo autorskie. Artykuł 27 tego prawa mówi, że możemy ściągać materiały rozpowszechnione, na użytek własny, bez zezwolenia twórcy.
Co do p2p, to samo p2p jest całkowicie legalne gdyż z założenia nie zostało stworzone do wymieniania się nielegalnym oprogramowaniem. Większość klientów p2p ma możliwość wyłączenia wysyłania plików.
Oczywiście udostępnianie materiałów objętych prawem autorskim jest całkowicie zakazane (gry/programy), a w przypadku filmów i muzyki - dozwolone w gonie "rodzinnym" co i tak nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Co do tych wszystkich informacji na forach, tak jak tutaj na DW "Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje..."
To to nie ma żadnej mocy prawnej.
Windows !!! Więcej gier i łatwiejszy w obsłudze
co do gier się zgodzę. Ale do obsługi nigdy.
Dam przykłady:
1. Ubuntu na 95 procentach komputerów instaluje cały sprzęt sam, czasem zapyta o zgodę i hasło. W 5 procentach trzeba pogrzebać przy czymś.
W Windowsie zwykle na starcie trzeba zainstalować sterowniki od połowy sprzętu (karty sieciowe, graficzne, klawiatury multimedialne i takie duperele). Trzeba szukać w necie, ściągać i instalować.
1:0 dla Ubuntu w łatwości obsługi
2. Zainstalowanie aplikacji w Ubuntu to nic innego jak kliknięcie w Aplikacje -> Dodaj/Usuń, wpisanie nazwy lub słowa kluczowego aplikacji, zaznaczenie okienka i kliknięcie zastosuj. Resztę robi system.
W Windowsie trzeba szukać i instalować ręcznie, potwierdzać licencje itd...
2:0 dla Ubuntu.
3. W Ubuntu mamy zaawansowany edytor grafiki Gimp (jestem wymagającym amatorskim fotografem i mi starcza), pełen pakiet biurowy w pełni zgodny z Polskimi i Europejskimi standardami (ma odf i pdf, MS Office nie jest zgodny z żadnym standardem), multikomunikator sieciowy Pidgin (Gadu-Gadu, Jabber) i inne...
W Windowsie mamy MS Painta, MS Worda, MS IE i róbmy co chcemy...
3:0 dla Ubuntu
4. Wołamy sąsiada bo nie działa ściągnięty z internetu Photoshop, mamy Ubuntu. On przynosi pirackiego Windowsa i nam go instaluje.
3:1 dla Ubuntu.
Dnia Wed, 18 May 2005 19:43:11 +0200, sweet_lobo napisał(a): http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51503482
Wreszcie jakis ciekawy link nad ktorym mozna sie zadumac... No, bo o co tu chodzi?
Zacytuje dla nieklikajacych Allegro âÂĹź Gry âÂĹź Komputerowe âÂĹź PC âÂĹź Pozostałe tytuł: GTA San Andreas- link do ściągnięcia całej gry (numer 51503482) "NIE WIEM CZY TO TANIO CZY DROGO KTO SIĘ ZGŁOSIŁ WCZEŚNIEJ PŁACI 16 zł To jest oferta w której się dostaje link by ściągnać orginalną gre ! PIERWSZE 10 osób dostaną do domu dodatki do gry FORMA PŁATNOŚCI JAK WYGRASZ DOJDZIE NA E-mail NIE PYTAĆ SIĘ PROSZĘ Pytane : czy pobiera się z strony odp . tak odrzu wyświetla się link do ścągania czy potrzebny jakiś program : odp. NIE "
Być może jest to tutaj trochę off topicc ale może mi ktoś pomoże. Mam następujący problem. Jakiś czas temu weszła do mnie policja z nakazem przeszukania mieszkania i zabrała mi wszystkie płyty pirackie, mp3, divixy i komputery. Wsadzili mnie na 24 godziny. Teraz mam czekać 6 miesięcy na opinię biegłego i podobno mają mi postawić zarzuty dotyczące paserstwa czyli nabycia (ściągnięcia) nielegalnego oprogramowania. Zaznaczam, że znaleźli oprogramowanie tylko na mój użytek a nie na żaden handel, czyli pojedyńcze gry i programy itd. Takie przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Jednakże wszyscy wiemy, że powszechnie w Polsce w domach a nawet firmach i urzędach używa się "piratów", więc policja powinna wsadzić 99% użytkowników komputerów. Moje pytania dotyczą następujących kwestii: 1. Czy dotąd były już wyroki skazujące za posiadanie nielegalnych prpgramów, gier, filmów i mp3 ? 2. Czy ktoś zna w Łodzi kancelarię adwokacką zajmującą się tego typu sprwami ? 3. Czy grożą mi poważne sankcje ? Z góry dziękuję za pomoc.
Witam, Co aplikacja to inne możliwości - jeśli upgrady są co miesiąc (nawet co pół roku) wystarczy programowe. Jeśli raz a porządnie i każdy ma ją u siebie (nie ma wspólnej bazy) - sprzętowe. Co do zabezpieczeń programowych lepiej ściągać serial procesora, albo dysku. Ja robię na dysk - jak ktoś zmienia dysk, to raczej przeinstalowuje wszystko. Nikt też nie wspomniał o opcji "na telefon" - w końcu nie wszyscy mają internet w naszym kraju. Poza tym możesz zawsze przy okazji podania kodu aktywacyjnego pogadać z klientem - no chyba że wolisz nie ;-) Z NIP-em pomysł nienajgorszy, ale musisz gdzieś wpisać do bazy ilość licencji i unikatowe id komputerów logujących się do bazy (np. zakodowany jakiś ww serial). Co do cracków - najlepiej nie wykładać wszystkich asów na stół na początku - sprawdzać przy okazji jakiś mniej używanych funkcji czy wszystko gra, odczekać chwilę na tickcouncie i wyświetlać okienko "Formatowanie dysku w toku. Proszę czekać..." A na poważnie - tylko dobre zabezpieczenie sprzętowe np. wspomniany HASP, no i oczywiście najskuteczniejsze zabezpieczenie sprzętowe: schować soft do sejfu i nie wyjmować :)))
meta@magic.ic.com.pl (Metallo) pisze: | sprawdź na archie.icm.edu.pl, ale IMHO ściągać go nie warto, jest | bardzo wolny i nic na nim nie działa jak to? moze go z czyms innym pomyliles? na atari800 pod windows nie znalazlem jeszcze programu/gry ktora nie rusza...
Chodzi Robbo?
ps. gdzie moge znalezc emulatory innych komputerow/konsol na Linuxa? znalazlem tylko Linux Emulator Listing
Zobacz http://emu.blah.pl/, ale uprzedzam, że dawno tam nie zaglądałem
Pozdrawiam
Witam Potrzebuję zrobić wymianę płyty z procesorem osobie która nie korzysta z gier 3D (internet, office, czasem amatorska grafika w PhotoShopie ) Jest na Allegro sporo płyt głównych z procesorem P4 po atrakcyjnych cenach, nie używanych z zapasów FSC. Mam pytanie czy takie płyty (na chipsecie SIS) nie sprawiają potem kłopotu w eksploatacji ? Słyszałem różne opowieści że to jakieś mutanty do których potem nie przyznaje się faktyczny producent (np Gigabyte) a i FSC też ma słabe wsparcie nie aktualizuje biosów etc. Jeżeli problem ma polegać tylko na konieczności ściągnięcia driverów ze stron producentów poszczególnych komponentów płyty, to żaden problem. tylko czy sama płyta nie sprawia potem nierozwiązywalnych problemów ?
Pozdrawiam i proszę o jakieś opinie najlepiej tych którzy już takie płyty eksploatują. Nie chcę się wkopać w jakieś g.... żeby potem nie żałować oszczędności. :) Romek
Nie kupuj tylko plyt z komputerow FSC na SiS. Kup sobie cos Gigabyte, MSI na chipsecie intel 945 za 80 zl kupisz z przesylka a obsluguje dwurdzeniowe procesory i pamiec DDR II ktora teraz jest bardzo tania, jak sie postarasz to za 250 zl zlozysz plyta z zintegrowana grafika, procesor i 512/1GB DDR II. Mirek
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|