Biblioteka Opracowan Matematycznych
W folderze znajdują się następujące pozycje:
* 100 Układów równań liniowych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 102 Równania różniczkowe 1 rzędu z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 105 Przykładów zastosowań całki oznaczonej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 107 Równań różniczkowych wyższych rzędów z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 114 Całek funkcji wielu zmiennych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 155 Zadań o szeregach z pełnymi rozwiązanami krok po kroku
* 210 Całek nieoznaczonych z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
* 310 Przykładów granic z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku
Format - pdf
Rozmiar - 33 MB
Język - polski
Kod:
http://rapidshare.com/files/61077401/Biblioteka_Opracowan_Matematycznych.Upload_by_Mundi.rar
Polecam, Bardzo fajnie rozpisane macierze i granice z tym będzie łatwiej się wykuć do kolosa jeśli ktoś ma duże zaległości, lub śpi na wykladach u prof... jak jej tam zapomniałem ...
Przygotowanie do matury. Matematyka dla klasy III liceum i technikum
Autor: Małgorzata Dobrowolska, Marcin Karpiński, Jacek Lech
PRZYGOTOWANIE DO MATURY. MATEMATYKA DLA KLASY III LICEUM I TECHNIKUM
Książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego, niezależnie od tego, z jakich programów nauczania korzystali do tej pory.
Znajduje się w niej 14 rozdziałów tematycznych, są to: „Zdania i zbiory”, „Obliczenia”, „Ciągi”, „Własności funkcji”, „Funkcje liniowe i kwadratowe”, „Wielomiany i wyrażenia wymierne”, „Funkcje wykładnicze i logarytmiczne”, „Trygonometria”, „Granice i pochodne”, „Statystyka”, „Rachunek prawdopodobieństwa”, „Planimetria”, „Planimetria (cd.)” i „Stereometria”.
Dołączono również 5 zestawów zadań maturalnych, napisanych na wzór tych prawdziwych, oraz 1 zestaw oryginalny z 2005 r. Ponadto do większości zadań napisano wskazówki i szkice rozwiązań, a do wszystkich – odpowiedzi.
Cześć wszystkim
Natrafiłem ostatnio na ciekawy praktyczny projekt do realizacji.
Firma ogólnopolska. Kilkanaście lokacji w Polsce + centrala główna z serwerownią. 1000 użytkowników. 40 serwerów fedora 6. System w delikatnej rozsypce, ale działa. Na granicy ryzyka ale działa. Zasada w firmie nie ruszać póki stoi byle stało. Stabilność wątpliwa.
Stawiany zapewne w mega ulubionym stylu linuxowym czyli wraz z rozwojem firmy kolejne dostawki co akurat potrzeba rzeźbione na bieżąco przez różnych ludzików, bez całościowego planu, aktualizacji, dokumentacji, każdy po swojemu itp.
Użytkownicy na Windows XP we wszystkich lokacjach. Robią co chcą, piractwo, programy jakie chcą itp.
Wchodzisz jako nowy administrator. Jesteś tylko ty sam na całą sieć. Odpowiadasz za sieć i wsparcie użytkowników bieżące.
ZADANIE: Masz doprowadzić sieć do pełnej stabilności, jednolitości struktury i spójności całej sieci.
WYMAGANIA : bezpieczeństwo całego systemu, stabilność, bezpieczny transfer poczty (oparty o postfixa), wycinanie spamu na dobrym poziomie. Ograniczenie użytkownikom uprawnień do samodzielnych instalacji i zmian w konfiguracji komputerów klienckich. Nie mogą nic oprócz uruchamiania officea, poczty,www,programów płatnik itp firmowych. Żadnych innych czy gg i kazopodobnych. Inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania przez sieć - kontrolowana w czasie rzeczywistym lub blisko tego i tworząca powiedzmy codziennie raporty w pełni automatyczne (nie ma czasu i możliwości na ganianie i spisywanie ręczne jak w jakimś badziewiu). Antywirus sieciowy. Udostępnianie plików dla windowsów (SAMBA+Domena LDAP ewentualnie) na macierzach FC, RAID. Połączenia bezpieczne/szyfrowane między serwerami i oddziałami. Jakieś centralne uwierzytelnianie użytkowników. System backupu lub obrazowanie z możliwością błyskawicznego odtworzenia serwera każdego w sieci. Servery są w większości firmowe HP. Kilka składaków. Kilka windows serverów, ale bez AD - firma nie chce pałcić za CALe. Zdalnie działa VNC ale pasuje jakoś zmienić na centralne zarządzanie. Szybka , stabilna i redundantna poczta i jej dane (maile użytkowników, aby nie trzeba było odtwarzać maili po awarii i tracić czas tylko w razie padu jednych skrzynek , ich funkcje przejmowały kopie na innym serwerze, bez odtwarzania z backupu). Nie ma możliwości zakupu dodatkowego sprzętu. Myślałem również o zrobieniu poczty tylko przez www, ale nie wiem czy wszystkie adresy będą się z bazy (pewnie domena LDAP konieczna) rozwijać.
CZAS: realnie ograniczony powiedzmy do 3-6 miesięcy. Nie radosna twórczość i rzeźbienie latami dla utrzymania ciepłego stołka. Uzdatnianie systemu i sieci nie może zachwiać pracy bieżącej sieci nawet na dzień.
Wstępnie na szybko zrobiłem projekt z Windows Server 2003 (AD+GPO) + RIS + Exchange 2003 + SMS + MOM. Do tego serwer+3 monitory na centrum dowodzenia :-) (logi, statystyki, monitoring serwerów i łącz z centrali). Do tego własnoręcznie napisany lub kupiony system sieciowy po www do zgłaszania błędów przez użytkowników i priorytetyzacji, żeby nie zalewali admina telefonami helpdeskowymi. 100% spełnia warunki, jeden admin jest w stanie ogarnąć, ale firma nie wyda ani złotówki ponad to co jest lub narzędzia OPENLicence, GPL, Linux based itp.
Musi być poważną infrastruktura korporacyjna oparta o fedorę (redhata), nie osiedlówka i podobne partyzanckie numery kręcone niestety na wielu sieciach linuxowych z którymi się stykałem, gdzie wszystko się wala i zbitek rzeźbionych po partyzancku na prędce serwerów.
Admin jeden w centrali ma wiedzieć o wszystkim co działa, jest podłączone i co dzieje się w sieci. Zero śmulskiego ganiania po wszystkich kompach i dłubania przy każdym osobno. Musi dać się działać centralnie.
Jakie mielibyście pomysły - każdy jest cenny jeśli rzeczowy ;-) Również wszelkie namiary na jakieś przykładowe opisy i schematy korporacyjnych rozwiązań mile widziane.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do wyzwania :-)
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|