za WIKIPEDIĄ:
"Caspar David Friedrich (ur. 5 września 1774, Greifswald - zm. 7 maja 1840, Drezno), malarz niemiecki, uznawany za najbardziej reprezentatywnego przedstawiciela niemieckiego romantyzmu."
a tu przykład najbardziej chyba do powyższego zdjęcia podobny:
źródło: http://www.songsouponsea....de/Court2G.html
Jaga70 facet jezdzi do Niemiec na budowy.Oczywiście na czarno.Nie ma go 2 miesiące ale chyba dobrze zarabia.Wraca ,jest miesiąc tutaj i znowu jedzie.Mozliwe że ten kredyt to spłacą szybciej niż w te 10 lat.Kurcze byłam tam wczoraj i normalnie jak oni nie kupią to ja kupie :D
Cudowne miejsce,poprzedni własciciel to artysta malarz.Wszystko bardzo dokładnie remontował dla siebie a teraz po 10 latach jego była żona zaprasza go do Stanów(ale romantyczne :wink: )No to chłopisko jedzie.Aha no a jak to wyglada w praktyce.
Kredyt np.przyznany ida do notariusza i co???W jaki sposób przekazywana jest kasa???Jakas gwarancja banku???Czy płatne wcześniej???Jakaś umowa????
Tłumaczenia moglabym sie podjac z angielskiego; z niemieckiego rozumiem co 10 słowo i tez nie do końca .
Niestety na stronie Statsballett nie ma wersji angielskiej.
Ale skoro chcecie, to moge zamiescic takie pozal sie Boze streszczenie tego niemieckiego tekstu. z tym, ze nie recze, ze wszystko jest tak jak pisze na 100%
Oto streszczenie:
27 lutego 2010 roku w Statsballet Berlin będzie miałą miejsce premiera baletu La Peri w reżyserii/choreografii Wladimira Malakhova.
Balet La Peri był po raz był pierwszy wystawiony w Paryżu w 1843 roku, czyli w czasie, kiedy w balecie wszystko skupiało się wokół balerin, (mój przypis: a mężczyźni w balecie byli bardziej stojakami do podnoszenia niż gwiazdami baletu). W tym 1843 roku odległe państwa i egzotyczne areny były częścią romantycznych tęsknot, których częścią były tez eteryczne istoty, elfy, orientalne kraje itd.
Inspiracją dla inscenizacji Włodzimierza Malakhova była muzyka Fryderyka MĂźllera (MP: jakis chyba nadworny kompozytor czy cos) i liczne historyczne litografie z prapremiery.
Miłosć Vladimira Malakhova do tego romantycznego baletu, jego intuicja i jego wyczucie tego tanecznego stylu spowodowała, ze Malakhov od dawna marzył i snil o wystawieniu tego baletu.
W libretcie chodzi, uproszczając, o milosc Achmeda do La Peri - anielskiego stworzenia na pograniczu jawy i snu. Przez kuszącą niewolnicę Nourmahal, Achmed realizuje swoje tęsknoty i wchodzi w zatańczony świat nieziemskich istot.
Potem kilka jest zdan o scenografii i kostiumach, które sa wpisane w tesknotę za orientem. Cechą charakterystyczną scenografii i kostiumow Jorki Roig jest dbałość o szczegóły i wzbudzanie obrazów z orientalnych światów marzeń romantycznej epoki z pomocą tradycyjnego scenicznego malarstwa.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plwpserwis.htw.pl
|